gaz bittiğinde benzine geçmeme

Konusu 'DESTEK / SUPPORT(LPG SORU VE SORUNLARI FORUMU)' forumundadır ve sedat-dmrcn tarafından 10 Ağustos 2023 başlatılmıştır.

1. sedat-dmrcn

sedat-dmrcn Active Member

Beğenilen Mesajları:
    73
    mrb.lpg ayarımı taa 3-4 yıllar önce burdan öğrenip yapan biriydim sonra dizele geçtim ve herşeyi unuttum:) safefast atiker programı bulabilirsem yine uğraşcam biraz ayar işlerine:) şimdi lpgli araç aldım ve lpg bittiğinde aracım benzine geçemiyo,o arada gaz yemiyo depo boş olduğu için. ben elimle benzine almam gerekiyo acaba fiziksel bi parça mı bozuk yoksa önce ayarlardan bakıp denemem gereken bi yer var mı:? başka sorunum da sabahları benzinde çalıştı araç ve lpgye ısınınca tam geçerken 1-2 saniyeliğine gaz yemiyo,bunu hep yapıyo yani her benzinden lpgye kendiliğinden ısınıp geçerken hep bu gaz yememeyiş yapıyo acaba arıza mıdır ona göre ustaya gideyim,şimdiden teşekkür ederim.

2. ihalilcoban

ihalilcoban New Member

Beğenilen Mesajları:
    8
    Merhaba. Map sensörünü kontrol etmenizde fayda var, arızalı olabilir veya sensöre gelen hortumlarda kaçak vs. olabilir. Sistemde değişmesi gereken filtreleri de değiştirmeniz sistemin sağlıklı çalışması açısından yararlı olacaktır.

sedat-dmrcn bunu beğendi.
  3. sedat-dmrcn

Beğenilen Mesajları:
    73
    merhaba lpgnin map sensörü mü ?basınçmı ölçüyo temelde bu sensör

4. ihalilcoban

ihalilcoban New Member

Beğenilen Mesajları:
    8
    Evet lpg map sensörü, diğer adı basınç sensörü. Regülatör ve manifold basıncını ölçerek lpg ecuya iletir. Lpg katkısı kullanıldığı zamanlarda tıkanabiliyor, arızalanabiliyor. Çeşitli nedenlerle de arızalanabiliyor. Kontrol etmekte fayda var.

5. sedat-dmrcn

Beğenilen Mesajları:
    73
    ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM ,muhtemelen odur o halde

Sayfayı Paylaş