Gaza geçişte tekleme

Konusu 'AKL LPG AYARI VE AKL LPG PROGRAM ANLATIMLARI' forumundadır ve kerimetlec tarafından 11 Temmuz 2017 başlatılmıştır.

1. kerimetlec

kerimetlec New Member

Beğenilen Mesajları:
    1
    Maf sensoru hava akışı ile ilgili sanırım. Benzinde çalışırken bir sorun olmuyor. Daha sonraki gaza geçişlerde de bir sorun yok. Yinede ELM327 cihazla tarama yaptım. Bir hata bulmadı.

2. ersahca

ersahca LPG-C02b-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    761
    benzinde goremedigimiz aksiyonu lpgde gorebiliyoruz. isik yakmayabilir. bir fikir. sorunun nedenini bulmak kulfet; 4 aydir isininca gecen ya da cok azalan patirdamayla birlikte gaz yememeyle ugrasiyorum. :rolleyes:

kerimetlec bunu beğendi.
  3. dadasahmet

dadasahmet New Member

Beğenilen Mesajları:
    2
    Aynı sorun benim aracımda da var.AKL kit.aracım 1,6 2008 model toyota corolla 124 p/s aracı ilk çalıştırdığımda gaza geçiş sırasında rolanti bir anda düşüyor ve araç stop luyor.ustama götürdüm nozulları değişti ayar yaptı sorun devam etti.gaza geçiş sıcaklığını 37 yaptı yaşadığım sorun azalmaya başladı.tekrar 30 dereceye düşürdük yakıt tasarrufu için bu sefer yine stoplamaya başladı.motor sıcakken hiç bir problem yok.daha önce böyle bir sıkıntı yoktu aslında.

4. kerimetlec

kerimetlec New Member

Beğenilen Mesajları:
    1
    Ben benzinde çalıştırıp 50 dereceye kadar ısındıktan sonra gaza aldım. Yine stop etti. Benim sorunum ısı ile ilgili değil. Önceleri bende öyle sanıyordum. Halen bir çözüm bulamadım. Çok nadirde olsa bazen hareket halinde geçişleri hissetmiyorum.

5. kerimetlec

kerimetlec New Member

Beğenilen Mesajları:
    1
    Kışın herşey normaldi. Hiçbir sorun yoktu. Havalar ısınmaya başlayınca aynı sıkıntı tekrar gün yüzüne çıktı. Şaşılacak bir durum.

6. oktayoo

oktayoo Active Member

Beğenilen Mesajları:
    176
    geçen sürede lpg ile ilgili bir bakım vs yapıldı mı?örneğin lpg filtresi değiştimi ? benimde ilgileneceğim bir sorun,bende aracımı normal bakıma vermiştim.Lpg ile ilgisi olmayan aracın normal bakımlarıydı,ustalar lpg hortumları uzun vs diye kendilerince kısaltmışlar,hortumlar kısalınca map ve filtre konumları değişmiş,aslında güzel olmuş benim de yapmayı düşündüğüm şeydi.Lpg montajı yeni yapıldı fırsatım olmadı sadece beğenmediğim kısımları düzeltecektim.Fakat bakıma vermeden önce ilk gaza geçişte/geçişlerde bir sıkıntı yoktu, şimdi var :) gaza ve benzine geçişte devir düşüp toparlıyor stop etmiyor ama geçişleri hissettiriyor.

Aklıma acaba lpg filtresi yada map sensörü gaz akış yönüne dikkat etmeden ters bağlamış olabilirler mi sorusu geldi?Hafta sonu bi bakacağım..Sanki regülatörden sonraki hortumlarda olan gaz kayboluyor,sonradan geliyor yada yetişmiyor da ondan oluyor hissiyatı veriyor.

Map sensörü ve Lpg filtre yönü ters bağlandığında gaz akışında bi gecikme olabilir düşüncesindeyim.Sizde de acaba böyle bir durum olabilir mi.Bendeki sıkıntıyı çözdüğümde sizinle paylaşırım.

powerkırk3, styles ve x-calibur bunu beğendi.
  7. styles

styles Active Member

Beğenilen Mesajları:
    38
    powerkırk3 bunu beğendi.
  8. styles

styles Active Member

Beğenilen Mesajları:
    38
    oktayoo ve powerkırk3 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş