HANA Enjektör testimiz LPG ENJEKTÖRLERİNDE KALİTE NE KADAR ÖNEMLİ VALTEK VE DİĞER ENJEKTÖR FARKLARI

Konusu 'SIRALI SİSTEM LPG AYARI GENEL BİLGİLER' forumundadır ve MSC Elektronik tarafından 4 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

1. goggo

goggo New Member

Beğenilen Mesajları:
    0

Yalnız gelen enjektörüm vakum sensörüne çıkan hortum tarafındaki bağlantı aparatı üstünde yoktu onu aradım biraz Uşakta sanayide denk geldi valtekten çıkarıp takmayı denedim büyük geldi o bilginiz olsun.

Hortumlar baya kısa tutulmuş zaten ben de uzatmaktansa ucu ucuna da olsa takmaya karar verdim kablo cırcırı ile sabitleyip msc elektronikten aldığım kabloyla bağladım notebooka :)

Eski bağlantı noktaları yaylı mekanizmayla tutturulmuş hortumlar yani onların hepsini kelepçeyle değiştirdim.

Sonra ayar konfigürasyon kısmındaki valtek 3 ohm seçili yeri matrix ile değiştirdim.
    Ofset ayarı eskiden 2 ydi. 1.5 yaptım ve otomatik kalibrasyon sonucu mult ayarı 13 çıktı ki bu da normal değerler arasında.

Sonuç olarak gaza geçişler hissedilmiyor eskiden enjeksiyon şaşırtma süresi en sondaydı onu 3 sn yaptım kısalttım yani hızlı ve sorunsuz geçiyor gaza
    Eobd ikaz ışığı söndü.

Notebookun pili bittiği için map noktalarını topladığım ekranı gösteremiyorum. Eskiden benzin noktalarının baya bi yukarısında çıkardı şimdi beraber hareket ediyormuş gibi güzel oldu yani noktasal müdahaleye gerek kalmadı.

Aynı resim için pardon.

Bir de eski kütükte ısı müşürünün vidalandığı bi somun yuvası mevcuttu gelen enjektörde bu yer yok onu da uygun yerlerinde bir sürü delik var müşürü levhaya geçirip karşından uygun bir somun ile plakaya monte ettim. Umarım sorun olmaz çünkü aynı ısı plakya da geçiyor yanılmıyorsam ki baya sıcak oluyor orası da..

Sonuç olarak 130 tl verip eski tip 30.000 - 50.000 km ömrü olan enjektör takacağım yere biraz risk alıp msc forum desteği ile 330 tl yeni nesil enjektör takmış olduk. Zaten eskisi arabaya da yakışmıyordu. 100.000 felan gidiyormuş heralde nasip olursa görürüz.

Bu işlemleri yaparken gaz bitti. yeni aldım değerleri paylaşırım sizinle. Ama faydası olacağından eminim. Yardımlarından ötürü msc elektronik'e teşekkürü bir borç bilirim. Uşaktan Sevgilerle Ramazan da geldi herkese hayırlı bir ramazan ayı diliyorum iyi bakın kendinize...

Moderatör tarafından son düzenleme: 31 Mart 2016
  2. umur25

umur25 New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Benim aracımda lovato obd 2 sistem lpg var araç 2005 accent admire ilk sahibiyim.lovatonun orjinal enjektörleri çok sesli çalışıyor bu durum beni rahatsız ediyor.hana enjektörler benim sistemde çalışırmı ses ve performans yönünden tatmin eder mi.

İlginiz için teşekkür ederim

3. dr.arrican

dr.arrican LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    132
    resimler tekrar yüklense güzel olacağı kanısındayım.

4. Destek

Destek Administrator Staff Member

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Sorun çıkacağını düşünmüyoruz.
    Fakat daha önce önce deneyen müşterimiz olmadı.

5. Destek

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Güncel enjektör fiyatlarımız:
    Hana : 350TL
    Dymco : 330TL(dönüştürücü soketler dahil)

6. haakan35

haakan35 New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Dymco da beygir güçüne göre enjektörler var renk renk belirleniyor hana da öylemi terçih edilir se hangisi olmalı atiker safefast sistem de birde çok fazla geçtiği için gerekli olduğu dönemler de nozulleri genişletmek gerekiyor bunlarda da o işlem yapılıyor mu

7. Destek

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Merhaba,
    her iki markada nozul çapları renk ile belirtiliyor.
    Nozul büyütme , küçültmeye ihtiyaç duyulmuyor. Enjektör hızıyla var olan ihtiyacı karşışılıyor.

8. haakan35

haakan35 New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Tercih yapsanız hangi marka olur

9. Destek

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Dymco öneriyoruz.

10. Kadir

Kadir Member

Beğenilen Mesajları:
    2
    Eğer uyum sorunu yoksa herkese tavsiye ederim bu yeni tip enjektörlerden.Araçta bariz şekilde fark ettiriyor.Diğerlerine nazaran biraz pahalı ama kullandıkça verdiğiniz parayı kat kat telafi ediyor.Eğer yola çıktığınızda enjektörler yüzünde 100-150km benzinde gitmek zorunda kalındımı durumun farkına varıyorsunuz.Benim başıma geldi ve 120km gidiş 120km geliş arıza yüzünden benzinde gitmek durumunda kaldım.Normalde lpgde 70-80 tl. vereceğime sırf bu tüzden 160-170tl.Benzine masraf etmek zorunda kaldım. Durumu siz hesaplayın artık.

11. Destek

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Şu ana kadar uyum problemi tespit etmedik. Enjeksiyonlu araçlarda yakıt kontrolü = tasarruf= performans.
    Enjektörlerinin vadesi dolanlara tavsiye ediyoruz.
    Bu enjektörler servislerde 450 TL den bir kuruş aşağıya alınamıyor.

12. Kadir

Kadir Member

Beğenilen Mesajları:
    2
    Bence sisteminde sorun yaşayanlar bir düşünsünler derim. Pişman olmazsınız eminim. Bende fark etti. Özellikle rolentisi düzeldi.

13. Cem

Cem Member

Beğenilen Mesajları:
    3
    Lovato OBDII sistemimde K tipi enjektör takılı ben Dymco almak istedim ancak danıştığım biri olmaz abi dedi Lovato'nun programında enjektör seçim kısmı yok , onu seçemediğimiz için uyumsuz dedi ?

14. maycicek

maycicek UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    864
    Enjektor tipi çok çok önemli değil.

Kalibrasyon sonucu çarpan degerleri oluşuyor.

Enjektoru çalıştıran bu enjeksiyon suresi çarpanları.

Farklı omajda enjektoru calistirmama diye birşey olmaz.

Aynı ecu yu atiker Romano akl wentgas zavoli landirenzo ve birçok başka marka kullanıyor. Onlarda çalıştığına gore lovatoda da çalışır.

15. Cem

Cem Member

Beğenilen Mesajları:
    3
    Enjektörün ohm değerini seçemediğim için herhangi bir olumsuzluk filan yaşanır mı ?

16. Oktay DOGAN

Oktay DOGAN UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    10
    merhaba Cem bey lovato da j ile ayar yapmayı denersiniz haritada olumsuz görülürse k ile yapılır
    hatırladıgım kadar j 3 ohm lovato tarzı olan k ise matrix tarzı olması lazım 2 ohm
    öyle hatırlıyorum

Cem bunu beğendi.
  17. nspcn

nspcn Member

Beğenilen Mesajları:
    14
    Selamlar hızlı enjektör konusunda bu başlık ve sitenizdeki diger başlıkları okudum. epey aydınlandım diyebilirim. aracım 102 bg octavia 38 bin kmdir atiker microfast sistem takılı. son zamanlarda rolantide titreme başladı. titreme olunca o an benzine geçince titreme kayboluyor. aracımda kirmizi renk kütüğünde atiker yazan (valtek veya rail) [acaba ikisi de aynı anlama mi geliyordu bilmiyorum] enjektörler mevcut .sessiz calismakta bazı araclardaki gibi çıt çıt ses hiç yok. Lpg ye geçişte de sorun yok. stop etme gibi bir sorunum hiç olmadı.

Şimdi benim öğrenmek istediğim; microfast beynin mofset yapısı nedir
    hızlı enjektoru destekler mi
    şu an üzerindeki enj elektrik soketi ile uyumlu detaylı tadilat gerektirmeyen pratik takılabilen hangi hızlı enjektörü tavsiye edersiniz? fiyatı nedir? Isı sensörü (geçmiş mesajlarda bahsedilmiş) nasıl konumlandırılacak ve aşama aşama neler yapılacak? nelere dikkat edilecek?öğrenmek istiyorum. Çünkü bulundugum ilde bu tarz bir çalışmayı yapan lpg ustası ile karşılaşmadım. aracımı 2 ayri yere götürdüm once bogaz kelebegini temzilet aracın saglam dediler ben de enj ac kapa yapmasını hatalı enjektörün bu şekilde bulunabilecegini söyledim gerek yok denildi programdan çıkıldı. ben de yuksek devirde yetişemeyen enj süresi. yol ayarı vb forumdan okuduklarımı sorunca kaçamak ve beni tatmin etmeyen yanıtlar aldım o nedenle enjektorlerimi degistirme konusunda ne yapmam gerekiyor anlatırsanız sevinirim. zira enjektorlerim ikudugum kadarıyla yavaşmış bu yavaslıktan ve uzun ms lerde açık kaldığından o2 sensörüm son 6 aydır hata vermekte bank1 sensor1 o2 sensoru arızası almaktayım elm Cihazı da edindim sft degeri hep 0 gösteriyor anlık değişim yok sft diyagramında değişen bir deger alamıyorum. lft ise 4.6 göstermekte. ayriyeten rolantide titreme olunca elm ile tarayınca pending fault olarak p0301 1. silindir misfire gözükmekte. ama pending dediği için kesinleşmiş anlamına geliyor zaman sonra kendiliginden p0301 hatası kayboluyor. Rolantide titremeyi her zaman yapmıyor aracım yapınca benzine aliyorum hemen titreme yok oluyor. p0301 hatasını titreme anında alıyorum

Son düzenleme: 25 Aralık 2016
  18. Ayhan Bey

Ayhan Bey LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    7
    @Destek
    Hana enjektor temin etme sansiniz varmi?

19. Destek

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Malesef tedarik edemiyoruz.

20. Mustican05

Mustican05 LPG-C02a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    1
    @Destek dymco enjektor yada keihin enjektor tedarik edebiliyor musunuz? Benim aracimda fbr var ve suan ecunun yandigini bu yuzden lpg ışıklarınin calismadigini ve lpgye gecmedigini söylediler.bana da akl ecusu takarsak fbr ecu yerine baska bir seye gerek kalmadan cozulur denildi sorun.sizce ne yapmalıyım.eger tadilat yaparsam enjektorleride iyi birseyle değiştirmek istiyorum.

Sayfayı Paylaş