haritada bu kısmı bir türlü ayarlayamıyorum

Konusu 'BRC LPG AYARI VE BRC LPG PROGRAM ANLATIMLARI' forumundadır ve Hasan Şahin tarafından 13 Şubat 2020 başlatılmıştır.

1. Hasan Şahin

Hasan Şahin LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    26
    Arkadaşlar merhaba aracıma BRC kablo aldım bağlandım ayarlara başladım fakat bir sıkıntı yaşıyorum ve düzeltemiyorum. Bir kaç bayiye gittim daha beter yaptılar en son biraz ayarlayabildim fakat şu sorunumu bir türlü çözemiyorum. Yardımlarınız için teşekkürler.

mscsi forum 1.jpg
    Aracı ince rölanti ayarları kısmına alıyorum aynı yolu aynı hızda önce benzin ile tamamlıyorum ve turuncu harita oluşuyor. Daha sonra aynı yolu LPG ile aynı hızda gidiyorum ve mavi harita oluşuyor sonrasında artı eksi değerler vererek mavi ve turuncu haritayı ayarlıyorum fakat sorun şu ki; haritada kırmızı ile işaretlediğim yeri ayarladığım da üstteki en sol kısım bozuluyor. En son kısmı ayarlıyorum alttaki kısım bozuluyor. Yani ya alt devir fakir kalıyor yada üst devir zengin oluyor yada alt devir zengin üst devir fakir oluyor. Nasıl çözeceğim bu sorunu bilemiyorum ? Bu sorun nasıl çözülecek bilemiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.

2. powerkırk3

powerkırk3 UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    2.311
    Merhaba bende brc kullanıcısıyım. çoktandır bu yarı yapamadım ama yanlış hatırlamıyorsam rölanti düzeltme haritanın sol ve sağ kısmını yukarı ve aşağı beraber hareket ettiriyor yükte düzeltme ise haritanın sol kısmını merkezleyerek sağ kısmını arttırıp azaltıyor .
    ben haritanın önce rölanti kısmını düzeltip sonra yükte yani sağ tarafını ayarlıyorum zaten haritada tamamen oturmuyor olduğu kadar desem bile ltft stft %5 değişmiyor
    kolaylıklar dilerim

Hasan Şahin bunu beğendi.
  3. Hasan Şahin

Beğenilen Mesajları:
    26
    Rölantide sıkıntı yok 0.08 değerinde fakat yükte yani yol ayarında ayarlanmıyor çünkü o dediğiniz düzeltme çubuğu tüm haritayı eksiltiyor yada arttırıyor. Acaba belirli bir süre kullandıktan sonra değerleri kaydeder mi program ? Sonrasında bir ayar daha yapınca olur mu acaba ?

4. powerkırk3

powerkırk3 UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    2.311
    Moderatör tarafından son düzenleme: 17 Şubat 2020
    Hasan Şahin bunu beğendi.
  5. powerkırk3

powerkırk3 UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    2.311
    yapmak istediğiniz ayar 18. sayfanın sonundan itibaren var inceleyin isterseniz

6. Hasan Şahin

Beğenilen Mesajları:
    26
    ayarı tam olarak kılavuza göre yapıyorum fakat ayar sonrası atıyorum 110la gidiyorum yada 50 60 fark etmiyor ayağımı gazdan çekip böyle hafifçe gaza basıyorum ve STFT 40lara kadar çıkıyor neden acaba ?

7. husnu

husnu UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    502
    Brc yi bilmiyorum fakat benzer bir durum atikerde de var, anlık olarak bazen gaza yüklenince veya gazı kesip tekrar verince 19 stft veriyor ama LTFT yi etkilemiyor, değiştirmiyor anlık gelip gidiyor ve sürekli olmuyor, araçlar farklı olduğu için sizde anlık olarak 40 stft vermiş olabilir, ltft yi etkilemiyorsa ve çok sık görmüyorsanız sorun olmaz diye düşünüyorum

powerkırk3 bunu beğendi.
  8. Hasan Şahin

Beğenilen Mesajları:
    26
    bildiğim kadarıyla LTFT oluşumunda araç STFT deki değerleri topluyor çıkarıyor neyse uzun vadeli LTFT yi çıkarıyor. Atıyorum ayarları yaptık LTFT "0,08" Stft "19" araç bu değerleri topluyor bir süre sonra LTFT "19" oluyor ve biz ayarları değiştirmediğimiz için stft halen "19" ve halen araç topluyor oluyormu LTFT "38" sonra arıza lambası yanıyor. BRC deki gözlemlediğim bu ve daha önce atiker lovato enavi çeşit lpg kullandım ayarlarını yaptım ama en hoşuma gitmeyen BRC oldu.

9. husnu

husnu UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    502
    evet toplamı veriyor ama benim bahsettiğim anlık olarak veriyor tekrarlamıyor örneğin 19 stft verdiği bölgede ltft -0.8 ise bunu değiştirmiyor stft 19 değerini verdikten hemen sonra tekrar normale dönüyor -0.8, 0, 1.6 gibi değerleri vermeye başlıyor stft

powerkırk3 bunu beğendi.
  10. powerkırk3

powerkırk3 UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    2.311
    Hüsnü Bey e katılıyorum ltft yi değiştirmeyen stfyi dikkate almayınız .
    benzin de durum nasıl dicem farklı olsa bile brc de maalesef buna müdahale edecek ayar yeri bulunmuyor.
    Benim anladığım brcde ayar manttığı :
    yazılımsal olarak ustaya iş bırakmaması .
    diğer yazılımlar ihtiyaç olduğu gibi lpg takan ustanın ayar ustası olması gerekmiyor tabii tecrübeli olması şartıyla.

Sayfayı Paylaş