ilk çalışmada stop etme

Konusu 'WENTGAS LPG AYARI VE PROGRAM ANLATIMI' forumundadır ve ozturksalih38 tarafından 12 Eylül 2016 başlatılmıştır.

1. ozturksalih38

ozturksalih38 New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    merhabalar iyi bayramalar aracım alfa 156 1.6 ts 120hp lpg sistemi went gas aracım ilk çalıştırmada stop etme sorunu var özellikle sabahları 2-3 marş yapıyor çalış tıktan sonra stop edip çalıştırıyorum ilk marş da çalışıyor stop edecek gibi oluyor ama toparlıyor .benzin şamandırasını yeni değiştim 2gün düzeldi sadece . aküyü 15dk çıkarttım taktım güzel çalışıyor ama 3-4 marş yapınca yine eskiye dönüyor bi gün benzinde biniyorum yine normal çalışıyor lpg ye geçince 3-4 mars da bozuyor sorunum lpg sisteminde mi benzin sisteminde mi anlayamadım .

2. volkan

volkan LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    27

Öncelikle 4 ihtimal söz konusu 1. Depoda çeyrek altı benzin olmayacak. 2. Lamda sensörü bazen sapıtıyor araç uzun süre benzinde kullanılmalı. Sebebi araç ilk çalıştırmada Zengin olarak çalışır fakir kalınca marş gecikir.3. Lpg enjektörleri kaçırma yapabilir manifolta 4. Lpg regulatörü arızasından yapar. ( kontrol için regulatör üstündeki vakum hortumu sökülür geceden sabah tekrar denenir araç çalışırsa regulatör arızalı denir.)

3. x-calibur

x-calibur Super Moderator

Beğenilen Mesajları:
    3.065
    Lpg yi depodaki vanadan kapatın ve arabanızı benzinde deneyin. Eğer sorunlar devam ederse benzin sisteminden kaynaklı devam etmezse lpg ciye gidin

4. Destek

Destek Administrator Staff Member

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Merhaba,
    öncelikle montaj eski ise enjektörler kontrol edilmeli.
    Değişimden sonuç alamazsanız regülatöre bakılmalıdır.

5. ozturksalih38

ozturksalih38 New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Montaj tarihi 2012 sonu
    Lpg vanası ni depodan kapattık içindeki gazi bitirdirdim benzine geçti stop ettim sabah mars yaptım çalıştı ama stop edecek gibi yapıp toparladı Yani hatayı belli ediyor ama erken toparliyor benim anlayamadım akuyu çıkartıp geceden sabah mars da normal çalışması
    Depodan kapatıp denedim stop suz calisiyssliyor ama hata yi belli ediyor
    Benzin tam gün kullanip denedim normal calisiyir
    Akuyu akşam çıkartıp takınca normal çalışıyor lpg de kullanınca 3_4 marsda eskiye donuyor

6. ozturksalih38

ozturksalih38 New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Bide regülatör ustundeki basınç hortumunu sokup deneyim onunda testini yapmış olayim

7. x-calibur

x-calibur Super Moderator

Beğenilen Mesajları:
    3.065
    Bu şekilde çalışıyor ise muhtemelen ayarsız lpg haritasından kaynaklı bir sorun. Aracın lpg deki değerleri ya çok yüksek yada çok düşük ve siz ilk benzinde çalıştırdığınızda araç kendine gelemiyor. Aküyü çıkardığınız da da bu kötü değerler silindiği için araç normal çalışıyor.
    2. Bir ihtimalle de lpg enjektörleri gaz işiyor ve araç ilk çalışmada boğuluyor.
    Akü çıkarmakla düzeliyor ise ilk ihtimal üzerinde durun bence. Lpg kablosu alıp değerlere bakabilirsiniz.

8. ozturksalih38

ozturksalih38 New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    TSK ederim kabloyla kendim ayar yapabilcem mi peki sadece değerlerini kontrol edecem

9. Destek

Destek Administrator Staff Member

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Brc hariç bütün sistemlerde tam kontrol mevcut. Her türlü ayar yapılabilir.

Sayfayı Paylaş