KME DİEGO G3 için açemi ayarı (bu daha başlangıç)

Konusu 'KME LPG AYARI VE KME LPG PROGRAM ANLATIMLARI' forumundadır ve aydın boyraz tarafından 17 Haziran 2018 başlatılmıştır.

1. aydın boyraz

aydın boyraz Member

Beğenilen Mesajları:
    31
    önerileriniz için teşekkür ederim. açıkladığınız hususlara dair aracımın durumunu anlatayım enjektörler atiker kırmızı 3 ohm olandan. enjektör manifolt arası mesafe 10 cm den büyük, bu dediklerinizi gözden geçirip gerekli tadilatı yapacağım. harita için deneme yapma şansım ancak önümüzdeki hafta sonu olabilir yani 10 gün sonra. istediğiniz ekran görüntülerini tekrar paylaşacağım, tekrar görüşmek üzere, saygılarımla.

powerkırk3 bunu beğendi.
  2. aydın boyraz

aydın boyraz Member

Beğenilen Mesajları:
    31
    bir konuyu daha açıklama gereği duydum unutmuşum aracım 5 ileri otomatik vites.

powerkırk3 bunu beğendi.
  3. aydın boyraz

aydın boyraz Member

Beğenilen Mesajları:
    31
    tekrar merhaba, bu gün 3 kez deneme yaptım ilki 3000 devir de yapıldı tabi bu arabaya o devirde yol bulmak mesele... ikincisi şehir içinde deneme yapıldı ama sağlıklı değil 3000 devire çıkamıyorsun. tabi bunlar tek şoförle sadece kendim, sürekli iletişim hatası sorunundan dolayı çok can sıkıcı bir hal aldı. son denemeyi bir arkadaşımdan yardım istedim o aracı kullandı ben bilgisayardan kontrol ediyordum gene iletişim hatası sorunları canıma tak dedi yaniii...sonuç olarak bazı ekran görüntüleri aldım ama bana bir depo gaza maloldu.

4. aydın boyraz

aydın boyraz Member

Beğenilen Mesajları:
    31
    en son gaz haritasını da yükleyecektim ama bilgisayarın şarjı bitti. ilgilenen arkadaşların yorumlarını bekliyorum, bu sık sık gerçekleşen iletişim hatasının sebebini bilen varsa bir açıklama bekliyorum saygılarımla.

5. aydın boyraz

aydın boyraz Member

Beğenilen Mesajları:
    31
    erinmeden tekrar araca indim yeniden otomatik kalibrasyon yaptım bazı görüntüler daha aldım

6. srkn1978

srkn1978 Member

Beğenilen Mesajları:
    29
    Aracın otomatik vites kaç devirde vites attırıyor.. misal 2500 devirde atıyorsa 2200devirde gibi ayağını gaza sabitle en yavaştan en hızlı vitese kadar 2200 devirde harita toplamayı dene.. mevcut haritaların yeterli değil ilk resimlerde benzinle örtüşür gibi olsada son resimlerde çok dağınık olmuş lpg zengine kaçıyor gibi yanıltma şansı var.. tam emin olamadım daha düzgün noktalı harita olsa daha iyi olur..

GM 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

powerkırk3 ve x-calibur bunu beğendi.
  7. Bayram

Bayram LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    76
    Bu resime göre map noktaları yeterince oluşmamış her devir ve viteste kırmızı noktalarla çakışması ve yoğun olması lazım 2250~2 750 devir aralığı map toplaması da iyi değil 2750~3250 aralığı ideal bence

RNE-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. Bayram

Beğenilen Mesajları:
    76
    Benim 2004 elantra var Manuel size tavsiye ettiğim şekilde ayar yapıyorum yakıtı ve gidişi gayet güzel

9. aydın boyraz

aydın boyraz Member

Beğenilen Mesajları:
    31
    arkadaşlar değerli yorumlarınız için teşekkür ederim. aracım manuel de kullanılabiliyor lakin 3000 devirde aracım 130 km hıza ulaşıyor ve uygun yol koşulları bulmak adına zor oluyor aracı son dememde hiç otomatik araç kullanmamış biri sürdü ve belirttiğim bağlantı hatası sorunlarından dolayı defaten kabloyu çekip takmak ve durup kontrol etmek zorunda kaldım yani memleket meselesi gibi bir durum, bağlantı kurmak. bilenlerden bir ricam var diyelim ki ben aracı durduğu yerde bilgisayara bağladım lpg noktalarını sildim ve yola devam etmeye başladım bağlantım kopsa bile lpg noktalarını genede oluşturur mu? eğer oluşuyorsa bilgisayar bağlı olmasa bile aracı istediğim gibi kullanıp sonrasında bilgisayarı bağlayıp kontrol ve düzeltme yapabilirim.

10. srkn1978

srkn1978 Member

Beğenilen Mesajları:
    29
    Kablo bağlantısı olmadan da harita toplayabilirsin lpg ecusu onu kaydeder.yolda gezdikten sonra gel evine kabloyu bağla haritayı gör müdahale et.. harita toplarken önerim şudur.. toplama aralığını madem manualde vites değişiyorsun o zaman 2500 devir uygundur.. aracını biraz düz biraz yokuşlu bir yolda devri sabit tutarak yol al böylece motor & yük açısından vakum bilgisine göre harita noktaları oluşur.. birde tavsiyem benzinle gittiğin yolu aynen tekrar lpg ile git ki aracının yakıt farkından dolayı tepkimesine göre aynı yollarda aynı noktalarda çıkan harita daha güvenilir olur ve birebir müdahale ile mükemmel ayar yapabilirsin.. birde harita toplarken mümkünse ne far, ne teyp ne klima nede havalandırma fanı açık olsun sadece motor çalışsın extra enerji yükü olmasın..

GM 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

powerkırk3, aydın boyraz ve x-calibur bunu beğendi.
  11. aydın boyraz

aydın boyraz Member

Beğenilen Mesajları:
    31
    merhabalar hafta sonu bazı denemeler yaptım her seferinde farklı sonuçlar aldım ve kafam allak bullak oldu en sonunda kendi bildiğimi okudum 2000 dvr aralığında benzinle normal kullanımla şehir merkezine çocuğumu kursa götürdüm. dönüşte lpg ile geldim harita noktalarını inceledim yeşil lpg noktaları kırmızının üzerindeydi sanırım bu fakir karışım demek oluyor, sonra lpg noktalarını sildim tekrar gezintiye çıktım birkaç ayar denemesiyle bu noktaları ve haritayı oluşturdum buda fakir karışım olmalı. ELM 327 cihazıyla da bir taraftan stf ve ltf değerlerini okumaya çalıştım ancak yol durumu ve yaptığım ayarlara göre hep fakirde kalıyor yani LTF hep + değerlerde çıktı, STF anlık fakir yada zengine dönüyor bunda bir sorun yok şimdilik ayar işine son verdim haftada bir gün araca biniyorum hafta sonu yıllık izine çıkınca genel manada uğraşmaya karar verdim. bir sıkıntım da arabada otomatik benzin kesici röle takılıydı önceden hiç sıkıntısı olmayan sistem şimdi stop etmeye ve yavaşladıktan sonra tepkisizleşiyor. aslında normal seyirde bir sıkıntı yok ama yavaşlayınca yani durmak için hızı düşürünce oluyor konuyu yorumlayacak arkadaşlara teşekkür ederim.

12. srkn1978

srkn1978 Member

Beğenilen Mesajları:
    29
    basıncın yükselmiş.1.17 ye çıkmış.bunu 1.10 a düşürmelisin.lpg 6 milisaniyeden sonra zengine kaçıyor.o zengine kaçan kısımları müdahale ederek benzin noktalarına indirmelisin.benzin haritan güzel tekrar benzinle harita toplamana gerek yok.

x-calibur bunu beğendi.
  13. aydın boyraz

aydın boyraz Member

Beğenilen Mesajları:
    31
    Merhabalar basıncı ben yükseltdim. Bu haritadan sonra tekrar değerlerle oynadım hafta içi hanım kullanıyor son ayarda bir tur daha attım orada gaz noktaları biraz daha benzine yaklaştı bu haritadan daha iyi durumda hafta sonu haritayı tekrar kontrol edeceğim. Ancak yıllı izinde yani 2 hafta sonra Ankaraya gidiyorum bilgisayarıda yanıma alıp yolun yarısında molada tekrar kontrol etmeyi ve Ankarada tekrar bir ayar düzeltmesi düşünüyorum bence şehir içinden ziyada uzun yol ayarı daha sağlıklı olacak gibi. Cevabınız için tesekkürederim, saygılarımla.

powerkırk3 bunu beğendi.
  14. Bayram

Beğenilen Mesajları:
    76
    Benim araçda bu enjektörler var basınç 1.20 civarında lavato regülatör var ltf + - 05 civarında sürekli olarak takip ediyorum şehir içi şehir dışında çok memnunum [​IMG]

powerkırk3 bunu beğendi.
  15. aydın boyraz

aydın boyraz Member

Beğenilen Mesajları:
    31
    Merhaba bu enzektörler çok pahalı, memnun kalmasan daha iyisi yok ki.. ilgin için teşekkür ederim. En son ayarımla birkaç gündür dolaşıyorum bilgisayara bağlanıp gaz haritasını almadım henüz ama bir iki güne bakarım. Malum koşturmacalar bitmiyor, saygılarımla.

powerkırk3 ve Bayram bunu beğendi.
  16. aydın boyraz

aydın boyraz Member

Beğenilen Mesajları:
    31
    arkadaşlar ilgi gösterenler için üşenmedim son haritayı aldım teşekkür ederim.

powerkırk3 bunu beğendi.
  17. aydın boyraz

aydın boyraz Member

Beğenilen Mesajları:
    31
    bu haritaya göre son ayarlamaları yaptım inşallah onları da hafta sonu atma fırsatım olur. eğer bir aksilik olmazsa hafta sonu Ankara da olacağım ve uzun yol haritası almış olacağım bu sayede şu anki ayarlarımla aracımın kilometrede kaç litre lpg yaktığıda ortaya çıkacak. görüşmek üzere, saygılarımla.

Bayram ve powerkırk3 bunu beğendi.
  18. Bayram

Beğenilen Mesajları:
    76
    Bu hali çok güzel olmuş stf ltf yide kontrol edin kazasız belasız binin

powerkırk3 bunu beğendi.
  19. aydın boyraz

aydın boyraz Member

Beğenilen Mesajları:
    31
    birinci kırşehir de ikincisi ankara da alındı.

powerkırk3 bunu beğendi.
  20. Bayram

Beğenilen Mesajları:
    76
    Bu sonuçlar güzel bence harita ayarla tikini kapatırsanız gaz haritası değişmez daha iyi olur ayar stabil durur

powerkırk3 ve aydın boyraz bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş