KME DİEGO G3 için açemi ayarı (bu daha başlangıç)

Konusu 'KME LPG AYARI VE KME LPG PROGRAM ANLATIMLARI' forumundadır ve aydın boyraz tarafından 17 Haziran 2018 başlatılmıştır.

1. aydın boyraz

aydın boyraz Member

Beğenilen Mesajları:
    31
    son yüklediğim haritalardan sonra çok küçük müdehalelerde bulundum ama sırf fantazi olsun diye, yani haritayı tam örtüştürmek için. klima açık 100 km sabit hızla uzun yolda 10 lt lpg ile ortalama 100 km yol gidiyor... aracım 1450 kg., 2000 cc turbo beslemeli motor, artı otomatik vites her türlü olumsuzluk var yanii:) bu arabaya göre yakıt verisi iyi sayılır. tekli enjektör sanki biraz daha verimli olur kanatindeyim, enazından yakıt düşmese de performans olarak bayağı fark eder düşüncem var. bu konuda bayağı bir araştırma yapıyorum ama gerek bizim sitede (buradan) gerek başka sitelerden marka model ve teknik verilere bakarak karar vermeye çalışıyorum iyisi çok para, önemli olan aracın özelliklerini aşan sisteme çok para vermek değil, araca yeterli gelecek sistemi uygun fiyata almak... teli enjektör olarak romano, ultragas, atiker grand modellerini inceledim. bu sitenin satmış olduğu tekli enjektörle ilgili teknik döküman bulamadım o yüzden fiyatı cazip gelsede, teknik bazda sorularıma henüz cevap bulamadım.

powerkırk3 ve x-calibur bunu beğendi.
  2. aydın boyraz

aydın boyraz Member

Beğenilen Mesajları:
    31
    daha önceden aracımda zaman ayarlı benzin pompasını kapatmak için röle bulunduğunu ancak lpg sistemini kendim ayarlayınca aracın stop etmeye başladığını özellikle düşük devirlerde ve durmak için yavaşladığımda bunu yaptığını yazmıştım ve bu konu hakkında görüşlerinizi sormuştum sanırım böyle bir durumla karşılaşan olmamış. değişik sebeplerden ve şehir dışına gitmemden dolayı konuyu tam araştıramadım ve kafa yoramadım, gerçi bu konuyla ilgili bilgide yok sanırım. meselenin özü sanki olayı çözmüş gibiyim 15 km ye yakın bir mesafeyi gayet sakin düşük devirde kullandım en az 10 kez durmuşumdur ama araç stop etmedi, motor sarsılmadı şeytan kulağına kurşun derler ya işte öyle... çözüme gelince benzin ve gaz noktalarına baktığımız kalibrasyon kısmında modeli tekrar hesapla butonuna basınca karşımıza rölanti bölgesini gösteren notaları biraz zenginleştirdim ve ilk gün 15 km sorun çıkmadı, inşallah bu sorunu atlattım gibi. farklı bir durum olursa tekrar yazarım.

powerkırk3 ve x-calibur bunu beğendi.
  3. aydın boyraz

aydın boyraz Member

Beğenilen Mesajları:
    31
    dün hanım kullanırken kavşakta yavaşladığında rolanti düşmüş araç bir an tepkisiz kalmış ama stop etmemiş, biraz önce araca indim ve rölanti bölgesini biraz daha zenginleştirip denedim bir ara ben kullanırken de tepkisiz kaldı ama rölanti düşmedi.... takibe devam edeceğim bakalım. birde aracı denemeden önce son haritayı aldım.

powerkırk3 bunu beğendi.
  4. aydın boyraz

aydın boyraz Member

Beğenilen Mesajları:
    31
    bana öyle geliyor ki ileride tekli enjektörlere geçeceğim.

powerkırk3 bunu beğendi.
  5. aydın boyraz

aydın boyraz Member

Beğenilen Mesajları:
    31
    stop etme sorununu çözemedim her şeyi sil baştan ayarlayıp otomatik kalibrasyon yaptım hiçbir şeyle oynamadan modelleme kısmından gaz basıncını gösteren yeşil yuvarlak topa baktım kırmızı çizginin üzerinde gaz basıncı az anlamına geliyor. bunu kırmızı çizgiyle çakıştırmam gerek ancak bunu çizgiyi açılıyada paralel kaydırarakmı yapmalıyım yoksa regülatör basıncıyla oynayarak mı yapmalıyım.

6. aydın boyraz

aydın boyraz Member

Beğenilen Mesajları:
    31
    merhabalar aracıma uygun enjektör arayışım sürmekte çok model inceledim ama bazı soru işaretleri oluşuyor. malum bu enjektörleri yakından görüp inceleme şansım olmadığı için aklımdaki bazı soruları burada sormak durumundayım. benim aracımda başlıkta yazılı kme diego takılı enjektörler atiker (waltek) 3 ohm, bunların yerine brc turuncu enjektör takabilirmiyim soketler uyuyormu birde aklımda OMVL Super Light enjektörleri var. görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

7. aydın boyraz

aydın boyraz Member

Beğenilen Mesajları:
    31
    sayın destek yüklemiş olduğum ekran görüntüleri neden görünmüyor, bir sıkıntımı var.

x-calibur bunu beğendi.
  8. aydın boyraz

aydın boyraz Member

Beğenilen Mesajları:
    31
    arkadaşlar merhaba, ikinci el prins enjektörler aldım üzerinde map sensörüde var, aracımda hortum arasına bağlanan map sensörü var ama bu map sensörünü kullanmak istiyorum bağlantı konusunda bilgi verebilecek biri varmı, mesela şu uç +12 volt, şurası - uç, burası data ucu gibi. saygılarımla.

9. powerkırk3

powerkırk3 UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    2.311

Bu malzeme ile aynımı degilse bile üzerindeki numaralardan data sheet diye nette aratıp bağlantı uclarini bulabilirsiniz ayrıcı benim resmini paylaştığım sizdeki gibi 4 uçlu yani hem gaz sıcaklığını ölçüyor hem basıncı

Son düzenleme: 20 Ekim 2018
    x-calibur bunu beğendi.
  10. aydın boyraz

aydın boyraz Member

Beğenilen Mesajları:
    31
    merhaba arkadaşlar prins keihin enjektörleri bağladım, akm 3.0.0.6 versiyonlu yazılımda keihin 1 ohm enjektör seçeneği var bunu işaretledim ama diego g3 3.0.8.0 versiyonunda bu seçenek yok. neyse okadar dert değil keihin turuncu enjektörlerden taktım araştırmalarıma göre bunlar nozul ölçüsü 2,4 mm bende böyle ayarladım sorunsuz montajı bitirdim. otomatik kalibrasyon yaptım küçük bir sürüşle araç üst devirde benzine atacak yada tekleyecek mi diye 6.000 dvr. gördüm ama tekleme, benzine atma yok şimdilik. map noktalarını toplayıp haritayı inceleyeceğim ayar çekeceğim, henüz vakit bulamadım. bu konuda görüş ve düşüncelerinizi paylaşmanızı istiyorum. bir hafta sonra son incelemelerimi paylaşırım, saygılarımla.

x-calibur bunu beğendi.
  11. aydın boyraz

aydın boyraz Member

Beğenilen Mesajları:
    31

arkadaşlar biraz gezip aracı denedim, kitap fuarına gittim kafama göre kullandım. araç teklemedi benzine atmadı ama keıhın enjektörler madem hızlı ve kaliteli rölanti süresi neden bu kadar yüksek bunu düşürmenin bir yolu varmı.

12. aydın boyraz

aydın boyraz Member

Beğenilen Mesajları:
    31
    açıklamayı unuttum, bu gaz haritasına göre son ekran görünsünde gerekli düzeltmeyi yaptım.

13. powerkırk3

powerkırk3 UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    2.311
    Hocam basıncı arttırarak lpg enjeksiyon süresini düşürebilirsiniz.

aydın boyraz ve x-calibur bunu beğendi.
  14. Bayram

Bayram LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    76
    Basınç 1. 17 gördüm normal bence onu program üzerinden ayarlayın çalışma m/s ayarı var program da minimum ve maksimum olarak

RNE-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

15. aydın boyraz

aydın boyraz Member

Beğenilen Mesajları:
    31
    Merhaba kusura bakmayın ama programdan nasıl ve nereden ayarlacağımı bilmiyorum. Tarif edermisiniz.

16. powerkırk3

powerkırk3 UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    2.311
    Hocam basıncı regülatörün üzerinde ortasında allan anahtarla ayarlanan yerden yükseltip tekrar kalibrasyon yapmanız gerekiyor.

x-calibur bunu beğendi.
  17. aydın boyraz

aydın boyraz Member

Beğenilen Mesajları:
    31
    hocam sizin dediğiniz ayarı biliyorum, ilginize teşekkür ederim. bayram bey program üzerinden yapılabiliyor demişde onun için bilmiyorum dedim. saygılarımla.

powerkırk3 bunu beğendi.
  18. Bayram

Bayram LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    76
    Bakın Aydın bey bu sayfada ayarlayabilirsiniz p1vep2yi p1benzin p2lpg olması lazım [​IMG]

RNE-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

19. aydın boyraz

aydın boyraz Member

Beğenilen Mesajları:
    31
    merhabalar, bayram bey söylediklerinizi bu gün sabah uyguladım ama enjektör sürelerine bir etkisi olmadı. otomatik kalibrasyonda yaptım sonra tekrar denedim ama sonuç değişmiyor ilginiz için teşekkür ederim bir de gaz basıncıyla oynayıp deneyeceğim.

20. aydın boyraz

aydın boyraz Member

Beğenilen Mesajları:
    31

merhabalar, gaz basıncını 1.20 bardan 1.50 bara çıkardım ama hala 4 ms altına inemedim basıncı maksimum nekadar yükseltebilirim.

Sayfayı Paylaş