KME DIEGO G3 SIRALI LPG AYARI KALİBRASYON VE DEĞER YORUMLARI

Konusu 'KME LPG AYARI VE KME LPG PROGRAM ANLATIMLARI' forumundadır ve HiAxiSeytan tarafından 27 Ekim 2014 başlatılmıştır.

1. HiAxiSeytan

HiAxiSeytan LPG-C02a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    0
    Merhaba, 1994 model 520i 24v 6 silindir aracımda hata düzeltilmesi için beyin sıfırlandı. eski ayarlara bakılmadığından bi türlü eski ayarını tutturamadık. önceleri benzinden farkı yoktu ama şuanki aşağıdaki resimlerde belirttiğim halde bile rölanti ve çekiş iyi ama eskisi gibi değil.. aynı yola uzun yol 15 tl ortalama fazla yakmakdır. modelleme kısmını tam bilmediğim için bilerek bi ayar da yapamıyorum. örnek olarak. bi tüpcüye gittim. çizği açı kaydırma ile ayar yaptı yakıtım arttı. başka biri bölüm kısmındaki a b c d değerlerini düşürdü başka biri ise zenginleştirme kısmından sadece ayar yaptı. yaptığım araştırmalara göre çizği aralık kaydırma en iyi 0 noktasıymış.. abcd nokları ve zenginleştirmede çizgi ve ms değerleri değişiyor ama yorumlamak önemli bu noktada yardımlarınızı bekliyorum..

bu resim beyni komple sıfırladıktan sonraki ekran görüntüsü.

bu 3 gün sonraki bağlantıda alınan benzin değerleri

bu da benzin değerleri ile birlikte alındı.

ile resim ile son 2 resim arasında benzin ve gazda ms değerleri yükselmiş gözükmekte. beyni sıfırlamıştım onda sanırım yol katedince kendisi yükselmiş sanırım. bende çizgiyi sıfıra alıp abcd değerlerini düşürdüm. ayar olarak ne yapmam gerekiyor yorumlarken ve ayar yaparken neleri değiştirip haritayı nasıl yorumlayabilirim.

şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

2. PEUGEOT206

PEUGEOT206 Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    gaz ve benzin haritasının olduğu sayfayı yüklermisiniz

3. HiAxiSeytan

Beğenilen Mesajları:
    0
    sayfayı yarın yüklerim fakat sayfa boştu. haritayı oku dedim farklı farklı yerlerde yeşil kutucuklar belirdi hepsi o..

4. Destek

Destek Administrator Staff Member

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Fabrika ayarlarına dönderdikten sonra oto kalibrasyon yapıp, ayarlarla hiç oynamadan aracı deneyebilirsiniz

5. HiAxiSeytan

Beğenilen Mesajları:
    0
    o şekilde çok denedim. yakıt sarfıyatı eski sıfırlanmadan önceki gibi değil. ayrıca o şekilde çekişde baya fark oluyor. çizğiyle oynama yaptığımda sarfiyat arıyor. en iyi 0 noktasında sarfiyat oluyor. zenginleştirme kısmından biraz performans artıyor. kılavuza baktım yeni versiyon için. benim beyin 1.4 eski sürüm programdaki bi çok özellik yok. yüklü yüksüz ayar gibi... o yüzden kılavuz işimi görmüyor. model ve harita kısmını yorumlamayı en iyi ayarı nasıl yapabileceğimi yorumlayıp yapabilsem sıkıntım kalmayacak. deneyerek en iyi ayarı bulacağım kanaatindeyim. bu yüzden yardımcılarını bekliyorum..

6. PEUGEOT206

PEUGEOT206 Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    benzin ve gaz haritası oluşturmalısınız ve oluşan haritaya göre düzeltme yapılması gerekiyor

Sayfayı Paylaş