KME LPG AYARI KME DIEGO G3

Konusu 'KME LPG AYARI VE KME LPG PROGRAM ANLATIMLARI' forumundadır ve acuuca tarafından 16 Şubat 2017 başlatılmıştır.

1. acuuca

acuuca LPG-C02a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    4
    Ustalara merhaba diyorum ve madde madde yaptıklarımı anlatmak istiyorum;
    -Aracım 1999 corolla 1.6 110hp efi motor,
    -Nozullarda 1.8 yazıyor ancak programda 2.0 işaretli.

1) İlk sorunum Map noktası kesinlikle oluşturamadım, tüm devir bantlarını işaretledim fabrika ayarlarına döndürdüm benzinde kullandım (birkaç km) ancak yinede sorun devam ediyor.

2) Fabrika ayarlarına döndüğüm için otomatik kalibrasyon yaptım ancak bunu uzun yolda tüm vites devirlerinde gerçekleştirdim. Sonucunda Mult değeri %40 oldu, offset değeri ise 1.0 oldu, zenginleştirme değerleri yüzde kısmı sıfırlandı. Ancak bunun sonucunda araç saçmaladı.
    Acaba araç dururken rolanti halinde mi otomatik kalibrasyon yapmam gerekiyor?

3) Modelleme sayfasından ekran görüntüsü atamıyorum bilgisayarın şarjı bitti ancak Mult değerini %16 ya Offset değerini ise 1,4 e çektim ve üst kısımda zenginleştirme toplarını ise en yükseği %5 en düşüğü %1 olacak şekilde ayar yaptım,
    İçi dolu yeşil top bunun sonunda kırmızı çizgiden hiç aşağı yada yukarı sapmadı ve aracın çekişi ciddi anlamda düzeldi.

4) Arabam tam sıralı sistem olmasına rağmen diego g3 progamında enjektör tipinde YARI SIRALI yazıyordu, bunu SIRALI olarak değiştirdim, Diğer ince ayar kısmında ise SIRALI ENJEKSİYON SİSTEMİ OLMAYAN ARAÇLAR KUTUCUĞUNDAKİ İŞARETİ KALDIRDIM, HEMİ (YARIM) TİPLİ MOTORLAR İŞARETİNİ KALDIRDIM. Yukarıda yaptığım ayarlar bu kutucukları kaldırdıktan sonra yapıldı.
    Niçin sistem bu halde görünüyor aracım çok nokta elektronik enjeksiyon olmasına rağmen?

ŞARJ BİTMEDEN Kİ ALDIĞIM EKRAN GÖRÜNTÜLERİNİ PAYLAŞIP YARDIM TALEP EDİYORUM. ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.

Moderatör tarafından son düzenleme: 17 Şubat 2017
  2. acuuca

Beğenilen Mesajları:
    4
    Bunlar gece gerçekleştiği için Kısa farlar hep açıktı, kalorifer ve diğer elektrik sistemleri kapalı.

3. burhan59

burhan59 LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    51
    hocam otomatik kalibrasyonu durdugunuz yerde rolantide yapacaksınız gaza felan basmayın ayrıca klima vsvs farlar kapalı olmalı oto kalibrasyonda

acuuca bunu beğendi.
  4. Destek

Destek Administrator Staff Member

Beğenilen Mesajları:
    1.097

ilk 0,4 6.5 olsun. Sorunsuz benzine dönüş için önemli.
    Oto kalibrasyon sonrası modelleme sayfasının goruntusunu alalım.

acuuca bunu beğendi.
  5. Destek

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    1) İlk sorunum Map noktası kesinlikle oluşturamadım, tüm devir bantlarını işaretledim fabrika ayarlarına döndürdüm benzinde kullandım (birkaç km) ancak yinede sorun devam ediyor.
    -Oto kalibrasyon sonrası aracı normal kullanınca oluşur. Yol ayarını işi iyice öğrendikten sonra deneyin.

2)
    Fabrika ayarlarına döndüğüm için otomatik kalibrasyon yaptım ancak bunu uzun yolda tüm vites devirlerinde gerçekleştirdim. Sonucunda Mult değeri %40 oldu, offset değeri ise 1.0 oldu, zenginleştirme değerleri yüzde kısmı sıfırlandı. Ancak bunun sonucunda araç saçmaladı.
    - Oto kalibrasyon yapın. Başladıktan sonra gaza geçer. Ekranda devir yeşil olacak şekilde deviri yükseltip bekleyin.

3) Modelleme sayfasından ekran görüntüsü atamıyorum bilgisayarın şarjı bitti ancak Mult değerini %16 ya Offset değerini ise 1,4 e çektim ve üst kısımda zenginleştirme toplarını ise en yükseği %5 en düşüğü %1 olacak şekilde ayar yaptım,
    İçi dolu yeşil top bunun sonunda kırmızı çizgiden hiç aşağı yada yukarı sapmadı ve aracın çekişi ciddi anlamda düzeldi.

-Zenginleştirme bölümünü default yapın. ofset 2. Oto kalişbrasyon sonrası modelleme sayfası ekranını koyun.

4) Arabam tam sıralı sistem olmasına rağmen diego g3 progamında enjektör tipinde YARI SIRALI yazıyordu, bunu SIRALI olarak değiştirdim, Diğer ince ayar kısmında ise SIRALI ENJEKSİYON SİSTEMİ OLMAYAN ARAÇLAR KUTUCUĞUNDAKİ İŞARETİ KALDIRDIM, HEMİ (YARIM) TİPLİ MOTORLAR İŞARETİNİ KALDIRDIM. Yukarıda yaptığım ayarlar bu kutucukları kaldırdıktan sonra yapıldı.
    Niçin sistem bu halde görünüyor aracım çok nokta elektronik enjeksiyon olmasına rağmen?

- Kasap yapmıştır o şekilde. Sıralı sistemi seçip ayarlarınızı yeniden yapın.

burhan59 ve acuuca bunu beğendi.
  6. acuuca

Beğenilen Mesajları:
    4

"HOCAM DEDİĞİNİZ GİBİ SIRALI OLARAK İŞARETLEYEREK YUKARIDAKİ AYARLARI YAPTIM VE PAYLAŞTIM. ANCAK RESİMDE YAZDIĞIM ÜZERE TARA VE BUL YAPTIĞIMDA YARI-SIRALI OLARAK İŞLİYOR SİSTEM."

Moderatör tarafından son düzenleme: 18 Şubat 2017
  7. acuuca

Beğenilen Mesajları:
    4

TEKRAR PAYLAŞTIĞIM İÇİN ÖZÜR DİLERİM ÜSTTEKİ CEVAP ŞEKLİNDE OLDU

1)
    İlk sorunum Map noktası kesinlikle oluşturamadım, tüm devir bantlarını işaretledim fabrika ayarlarına döndürdüm benzinde kullandım (birkaç km) ancak yinede sorun devam ediyor.
    -Oto kalibrasyon sonrası aracı normal kullanınca oluşur. Yol ayarını işi iyice öğrendikten sonra deneyin.

"YOL AYARINI DAHA SONRALARA BIRAKIYORUM O ZAMAN HOCAM"

2)
    Fabrika ayarlarına döndüğüm için otomatik kalibrasyon yaptım ancak bunu uzun yolda tüm vites devirlerinde gerçekleştirdim. Sonucunda Mult değeri %40 oldu, offset değeri ise 1.0 oldu, zenginleştirme değerleri yüzde kısmı sıfırlandı. Ancak bunun sonucunda araç saçmaladı.
    - Oto kalibrasyon yapın. Başladıktan sonra gaza geçer. Ekranda devir yeşil olacak şekilde deviri yükseltip bekleyin.

"OTO KALİBRASYONU DEDİĞİNİZ GİBİ YAPTIM SONUCU 3. MADDEDE PAYLAŞIYORUM."

-Zenginleştirme bölümünü default yapın. ofset 2. Oto kalişbrasyon sonrası modelleme sayfası ekranını koyun.

"DEDİĞİNİ ŞEKİLDE, TÜM ELEKTRİK HARCAYAN SİSTEMLER KAPALI OLARAK VE DEVİR YEŞİL OLARAK OTO KALİBRASYON SONUCUM HOCAM"

"HOCAM BOŞTA PARK HALİNDE GAZ VERİRKEN YEŞİL TOPUN HAREKETİ."

- Kasap yapmıştır o şekilde. Sıralı sistemi seçip ayarlarınızı yeniden yapın.

"HOCAM DEDİĞİNİZ GİBİ SIRALI OLARAK İŞARETLEYEREK YUKARIDAKİ AYARLARI YAPTIM VE PAYLAŞTIM. ANCAK RESİMDE YAZDIĞIM ÜZERE TARA VE BUL YAPTIĞIMDA YARI-SIRALI OLARAK İŞLİYOR SİSTEM."

Moderatör tarafından son düzenleme: 18 Şubat 2017
  8. acuuca

Beğenilen Mesajları:
    4
    "HOCAM BOŞTA PARK HALİNDE GAZ VERİRKEN YEŞİL TOPUN HAREKETİ."

9. burhan59

Beğenilen Mesajları:
    51
    hocam gaz ısısı 22 derece yazıyor bir fotoda Otomatik kalibrasyonu arabayı ısıtmadan direk calıştırıpmı yaptınız acaba söylemeyi unuttum Otomatik kalibrasyon araç tam ısınmış haldeiken yapılmalı

acuuca bunu beğendi.
  10. acuuca

Beğenilen Mesajları:
    4
    Yok hocam 50 dereceden düşük uyarısı aldığım için yapmadım, ısındıktan sonra yaptım. O ilk resim kalibrosyan öncesine ait.

11. burhan59

Beğenilen Mesajları:
    51
    peki şuan sorun varmı sisteminizde kalibrasyon sonucu çalışması nasıl aracın

12. acuuca

Beğenilen Mesajları:
    4
    Hocam şuan işyerinde olduğumdan yol testi yapamadım, akşam üzeri yolda deneyeceğim gaz yeme durumunu, Videoda park halinde aragaz vererek yeşil topun hareketi var, sizin gözünüzden nasıl?

13. burhan59

Beğenilen Mesajları:
    51
    lpg enjeksiyon süreniz yüksek nozullarınız ufak gözküyor(Sistemden sisteme deişiyor ideal lpg enjeksiyon süresi ne olmalı bilemiyorum bu sistemin atiker 3.5 ms lovato 4.5 ms rolantide iken) enjeksiyon sürelerine bakarsam araç fakir çalışıyor şuan yani gaz az durumda bu sistemi bilmedigim için ayar yapma hakkında bir bilgi veremeyecegim heralde sisteminizde obd var bir fotoda lft değerini gördüm obd var ise işiniz kolay destek detaylı bilgiler verecektir bu konuda

14. acuuca

Beğenilen Mesajları:
    4
    OBD yok hocam sistemde maalesef ki, fakir karışım durumundan nasıl uzaklaşırım destek dediğiniz gibi yardımcı olacaktır diye ümid ediyorum.
    Yardımlarınız için teşekkür ederim.

15. Destek

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Zenginleştirme bölümünü default yapıp kalibrasyon sonucu ellemeyin.
    Sıralı sistem seçip tara bulu kullanmayın.
    Ofseti iki yapıp kalibrasyon yapın aracı deneyin.
    Araç yeterli gazı alamıyorsa mult değerini 10-15 arasına çıkarıp tekrar deneyin.
    Bu şekilde ideal ayarı yakalayabilirsiniz.

acuuca bunu beğendi.
  16. acuuca

Beğenilen Mesajları:
    4
    Teşekkür ederim deneyeceğim anlattığınız şekilde.

17. acuuca

Beğenilen Mesajları:
    4
    Hocam dediklerinizi yaptım şu ayar ile 3500 devire kadar benzin kalitesinde ancak 3500 den sonra aşırı cansiz kaliyor hele ki 4000 sonrasi. Bu kirmizi toplarda mi sorun var acaba nereye getirmeliyim üst devirde canlandirmak için lütfen yardimci olun

18. Destek

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Harita bölümü resmi.

19. acuuca

Beğenilen Mesajları:
    4
    Harita ne yaptıysam vermiyor hocam, formda bir arkadaşda ayni dertten muzdarip onda da Vakum hep sıfır bende de hep sıfır, ekstra parca takarak vakum alip harita oluşturmuş ama bilgili değilim tam.

20. acuuca

Beğenilen Mesajları:
    4

1999 Model Toyota Corolla 1.6 EFI motor ve KME sıralı sistem ve AKL 1.8 nozul çaplı enjektör bulanan aracımda bu ayarlar ile sonunda uygun hız ve yakıt tüketimini yakaladım. (5000 devir sorunu devam ediyor ki her zamanda çıkmıyorum, ancak çözüm bulsam iyi olacak.)

-Aynı istasyondan Aynı pompadan aynı hava sıcaklığında aldığım ve test ettiğim değerler ile 100 km uzun yolda (toplamda 11 trafik lambası ve 6 rampa var) Tüketim Değerim 7,4 litre LPG' dir,

"Bagaj dolu,
    hız 100km/h ile 125km/h arası ve kalkışlarda seri kullanım ile."

powerkırk3 ve elkmuh bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş