LANDIRENZO DIRECT INJECTION MAP AYAR SORUNU

Konusu 'DESTEK / SUPPORT(LPG SORU VE SORUNLARI FORUMU)' forumundadır ve Sabahattin tarafından 4 Kasım 2023 başlatılmıştır.

1. Sabahattin

Sabahattin New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    LANDIRENZO DIRECT INJECTION lpg kullanıyorum. Araç ix35 1,6gdi 2013. 2017 de LPG takıldı. Yaklaşık bir senedir marştan sonra rolanti dalgalanması ve gaz yememe sorunu yaşıyorum. Sanki araba boğuluyor gibi. Eğer motor sıcakken marş yaparsam bu sefer devir çok düşüp stop bile ediyor. Eğer arabayı sadece benzinde kullanırsam böyle bir sorun yaşamıyorum. Bu durum için yaptıklarıma gelecek olursak. Öncelikle gaz kelebeği temizliği yaptım bir şey değişmedi. Sonrasında benzin map sensörünü çıkartıp denedim. Sıkıntı gitti. Bende yeni map sensörü aldım taktım sorun devam etti. Sonrasında LPG Regülatör diyaframını değiştirdim belki manifolta gaz kaçıyordur diye oda çözüm olmadı. Bende bu sefer MAP ayarı yapayım dedim. Birkaç MAP ayarı yaptım enjektör zamanlarını düşürdüğümde özellikle 1,5-3ms arasını sorun azalıyor ama benzin çok yakıyor..
    Bir de MAP ayar ekranında sağ köşede (6x6) küçük map ayar kısmı var ne işe yarıyor bilemiyorum. Bu küçük map ayar kısmı benzinin çok yakılmasına neden olabilir mi?
    Normalde sorun yokken bir anda bu sorunla karşılaştım. Bu yaptığım MAP ayarı
    sanki sorunun çözümü değil de baskılanması gibi geliyor. Bu sorunun temeli ne olabilir? Nelere bakmalıyım? Lpg Enjektörlerinden kaynaklı olabilir mi? LPG de kullanırken sorun yok üstelik ilk marştan sonra araç stop edilmedikçe rolantide sorun olmuyor titreme bile yok.. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

2. Destek

Destek Administrator Staff Member

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Merhaba, sorununuz lpg ecu ile alakalı olabilir.

Sayfayı Paylaş