Lovato Easy Fast Smart Ayarim Nasil - 2017 Ekim

Konusu 'LOVATO LPG AYARI VE LOVATO LPG PROGRAM ANLATIMLARI' forumundadır ve cyberzone tarafından 16 Ekim 2017 başlatılmıştır.

1. cyberzone

cyberzone New Member

Beğenilen Mesajları:
    8
    Megane 2 1.6 16v motorlu aracima Lovato programiyla ayar yaptim. Onceden sogukta lpg den benzine geciste gaz yememe ve silkeleme yapiyordu. Enjektor tipi K olarak secildigini gordum. Bunu J tipi yapinca sorun ortadan kalkti. Devir algilama noktasini da iki bobinli secince devir dogru okumaya basladi. Sonra ecuya reset attim, tekrar dogru parametreleri sectim ve kalibrasyon yaptim motoru iyice isittiktan sonra. Degerler resimdeki gibi cikti. Aracta ne benzinde ne de lpg de suanda hicbir problem yok. Lpg de her viteste redlinelerda bile hicbir kesiklik veya baska bir sorun yok. Keza rolanti de sikintisiz. Gaz Ms degerleri yuksek gorunuyor sanirim nozul caplari kucuk, uzerindekiler kaclik nozul bilmiyorum ama hicbir problemim yokken nozul caplarini gidiklamaya yani 2.1 e yukseltmeye ya da regulator basincini yukseltmeye gerek var mi? Sorum bu.
    (Ek bilgi; aracin uzerinde sonradan takilma Albien marka kirmizi kafali enjektor takimi var.)[​IMG]

2. powerkırk3

powerkırk3 UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    2.311
    Merhaba.
    Evet aslında nozul büyülterek gaz performansını daha iyi hale getirebilirsiniz. 1 bar da 2.5 mm uygun olacaktır.
    Böyle bırakacaksanız yüksek devirde benzinde calışmayı motor sağlığı açısından işaretleyebilirsiniz.

x-calibur bunu beğendi.
  3. cyberzone

cyberzone New Member

Beğenilen Mesajları:
    8
    Cevap icin sagolun. Performans degil de bu setup ile ekonomi yapmak istesem nasil bir yol izlemeliyim?

4. MURAT YILDIZ

MURAT YILDIZ LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    125
    1.6 motor araçlarda 2.5mm nozul tavsiye ediliyor. Nozul 2,5 mm yapılırsa, regülatör basıncının 1 veya 1.1bar olması yeterli olacaktır. Böylece Lpg süreleri 4,5ms civarına inecektir. Bu da üst devirlerde yakıt yetiştirememe ve fakire düşme riskini ortadan kaldıracak.

5. RomanoyaAyarVerenAdam

RomanoyaAyarVerenAdam LPG-C03a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    670
    lpg takarak zaten ekonomi yapıyorsunuz. gaza temkinli basın alın size ekonomi.
    hem az yaksın hem motora zararı olmasın diye bir dünya malesef yok.

powerkırk3 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş