lovato obd benzin gaz geçişleri aracın silkeleme

Konusu 'LOVATO LPG AYARI VE LOVATO LPG PROGRAM ANLATIMLARI' forumundadır ve swerkaan tarafından 13 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

1. lord0633

lord0633 New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    kusura bakmayın teknik olarak biraz zor dönüyor dilim anlatmak istediğim Lpg ms 5-5.5 gibi oluyor benzin ms 2.5 de iken

2. lord0633

lord0633 New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    bütün kontroller yapıldı sistemde arızalı bir parca yok .kit içinden b nozul çıkıyor zaten fakat internetten incelediğinizde en ufak c nozul veya e nozul kullanılması gerektiği yazıyor.demeleri bizzat kendim yaptım b ve c nozul larında araç sağar laşıyor ,viteste kararsızlık yaşanıyor çünkü ben her tam depo gaz bitirip en azından 50 km benzinde kullanıyorum ve arasındaki fark anlaşıyor ve bu denememi aynı yol güzergahında yapıyorum konunun başında bahsettiğim gibi 1.5 senedir deniyorum ben bunu tatile bile giderken bilgisayar ve kablo sürekli yanımda sürekli revize ediyorum.Ankara büyük şehir belediyesinde çalışmaktayım ve 12000 personeliz sadece bu araçtan kullanan 10 larca kişi var emsal araçları olan kişiler soruyor artik bana farkı anladıklarında son olarak ne düzeltebildik diye

3. lord0633

lord0633 New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
  4. karatech

karatech Member

Beğenilen Mesajları:
    48
    Ben yazın Atikfast montajı yaptırdım, tekleme vardı ara sıra, ben gaz verirken bir şeyi kesti usta ama ne olduğunu görmedim. Sonra düzeldi, regülatörden enjektorlere giden gaz hattı keskin dönüyordu da onu mu düzeltti yoksa gaz kesiciye mi bir şey yaptı anlamadım.
    Parçalar sağlamsa gaz ve elektrik bağlantılarına bakabilirsiniz. Enjektör bağlantılarını lehimlemişler miydi montajda?

5. x-calibur

x-calibur Super Moderator

Beğenilen Mesajları:
    3.065
    Doğrudur benimkisi Cvt değil farklıdır belki.inşallah sorununuzu düzeltirsiniz. Kolay gelsin

6. lord0633

lord0633 New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
  7. lord0633

lord0633 New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    sizi de rahatsız ediyorum kusura bakmayın ustam bir konu kafama takıldı daha doğrusu tutarsızlık var http://www.mscsi.net/destek/attachments/nozzles-table-easy-fast-lovato-kp_2_eng-pdf.3000/ bu listede benim aracın nozul çapı 2.4 yani E gösteriyor şu anda benim kullandığım nozul da E fakat uyarıda 4.5 ms altına düşmemesi gerekir diyor benim aracın şu andaki ms 3.20 olarak gösteriyor.daha önceki tecrübelerimizde benzin ms en yakın olan ayar doğrudur olarak yansıtıldı bize sizler tarafından ve bunu esas alarak benzin ms 2.30 iken lpg ms 3.20 şu anda benim aracımda çelişkili bi durum.sizlerin yorumu nedir acaba ?

8. x-calibur

Beğenilen Mesajları:
    3.065
    Size daha önce demiştim, hatta alttaki notu okuyun valvematik lerde 2 yada 1 kademe aşağısı diyor ve uyarıyor 4.5ms aşağısı olmasın diye.

karatech bunu beğendi.
  9. x-calibur

Beğenilen Mesajları:
    3.065
    Ayrıca o benzin ms e en yakın ayar olayıda yanlış anlaşılma olayı. Benzin de ve LPG de iken benzin ms aynı olacak demek o,ama bizim obdli sistemde gerek yok,ltft stft ye göre bakın. Altta yazar yavaş ve hızlı diye ayrıca üstte gaz kesme yazar.

10. lord0633

lord0633 New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    aksam D nozul taktim ve kalibre ettim şu anda 4.40 gibi Lpg ms birde boyle deneme yapicam bilgi için teşekkürler

11. x-calibur

Beğenilen Mesajları:
    3.065
    Deneme yapmanıza gerek yok ki, yavaş ve hızlı düzeltmeler ne alemde gaz kesme ne alemde baksanız ve ayarlasanız yeterli gelir. Bu 4.5 ms olayıda bu enjektörün minimum açılıp kapanma süresi, bunun altındaki her değerde tam kapanmadan yada tam açılmadan işlem yapması demek. Bu yüzden değerleri de sapıtıyor.

12. x-calibur

Beğenilen Mesajları:
    3.065
    Birde ekran görüntüleri atacaktınız, vaktiniz olmadı herhalde

Sayfayı Paylaş