LPG AYARI Ön ayar için yardım

Konusu 'LPG-C01 ATİKER LPG AYAR KABLOSU / LPG CNG GPL' forumundadır ve Onur özçelik tarafından 6 Mart 2020 başlatılmıştır.

1. Onur özçelik

Onur özçelik Member

Beğenilen Mesajları:
    13
  2. Onur özçelik

Onur özçelik Member

Beğenilen Mesajları:
    13
    Pc kapanmada
    Pc kapanmadan turuncu çizgiyi iki tık yukarı aldım sağ tarafı 4tık aşağı aldım ordan nasıl görünüyor sizin bakış yorumunuz ben bu çizgileri bindireyim üst üste sonra atayım yine burdan çizgileri üst üste bindiren kadar aracı kulanmamda bir sakınca varmı hani zengin fakir gibi bir durum

3. Onur özçelik

Onur özçelik Member

Beğenilen Mesajları:
    13
    .... turuncu çizginin komplesini ayarlayarak benzin enj. süresini araç lpg çalışırken benzindeki süreyle aynı olacak şekilde ayarlayın bunu yaptığımda yeşil çizgi mavi çizgi arasındaki eşitliği aynı zamanda bir birinemi yaklaştırır yoksa uzaklaştırırmı yani turuncu çizgi ile m/s denk getirmeye çalışırken yeşil çizgi mavi çizgiden uzaklaşırmı

4. Onur özçelik

Onur özçelik Member

Beğenilen Mesajları:
    13
  5. powerkırk3

powerkırk3 UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    2.311
    Hayır herhangi bir sakınca yok aracı kullana bilirsiniz aslın da bu haliyele bile mükemmele çok yakın ki
    söyle de birşey de var;
    siz tam çizgiler üst üste getirdim derken bir sonraki kontrolde bakmışsınız başka bir yerden gene ayrılmış . bu tamamen değişen kullanım şartlarından kaynaklanır ve önlenemez o yüzden bu haliyle bile çok çok iyi durumda.
    turuncu çarpan çizgisi
    mavi benzin çizgisi ve ayarlanamaz sadece benzinde kullanılırken oluşur (son sorunuzun cevabı)
    yeşil çizgi mavinin altında oluşursa ( veya çizgi üzerinde oluştuğu yerde ) lpg fakir demek .turuncu çizgiyi (ayrılmanın dikey hizasındaki yakın noktayı) yukarı kaldırmamız gerekir yani çarpanı arttırırız
    yeşil çizgi mavinin üstünde oluşursa ( veya çizgi üzerinde oluştuğu yerde ) lpg zengin demek turuncu çizgiyi (ayrılmanın dikey hizasındaki yakın noktayı) aşağı indirilmesi gerekir yani çarpanı azaltırız
    bu arada sarı noktalar fare ile sol tıklanarak sağa sola da kaydırılabilir sağ tıkla yenisi oluşturulur
    noktaları yeşile mavi arasındaki fark kadar değiştirmelisiniz.
    kolaylıklar dilerim

Son düzenleme: 16 Mart 2020
    Onur özçelik ve AytacAltay bunu beğendi.
  6. Onur özçelik

Onur özçelik Member

Beğenilen Mesajları:
    13
    Peki aracın rolanti çalışır durumu nedir sizce ben gaza azmı dokunuyorum yoksa orda bir sıkıntımı var araç avans vuruyor

7. Onur özçelik

Onur özçelik Member

Beğenilen Mesajları:
    13
    Birde bu otomatik adaptasyon için farklı bir beyin varmış aracın ayarı için veya çalışma şekli ile bir faydası olurmu gerek varmı beyni değiştirmeye

8. Onur özçelik

Onur özçelik Member

Beğenilen Mesajları:
    13
    Kalibrasyon uzun sürüyor birkeresinde fan açtı kalibrasyon bitmek üzere iken hataya geçti

9. powerkırk3

powerkırk3 UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    2.311
    Avans vurma hakkında yorum yapamam çünkü bilmiyorum ama enjektör bağlantı sırasını kontrol etmekte fayda var
    ekranın sağ alttaki yeşil enjektör işaretlerini 1 numarasını tıklayın yeşil gitsin
    motordaki soldan veya sağdan hangisi 1 olarak bağlanmışsa o piston benzinle çalışır
    sol baştaki veya sağ baştaki lpg enjektörünün manifolta giden hortumunu penseyle sıkın
    motorun çalışmasının değişmiyor olması gerekir bunu sırasıyla 2.3.4. bütün lpg enejektörlerine uygulayın
    bu kontrol enjektörlerin doğru sıralamyla takıldığını tespit etmede kullanılır
    Sizdeki fast ecusunda da oto adaptasyon var yazmıştım
    kalibrasyonu motor 80 derecenin üzerindeyken yapmalısınız enjektör tipini doğrumu seçiyorsunuz

10. Onur özçelik

Onur özçelik Member

Beğenilen Mesajları:
    13
    Enjektör tipini hiç karıştırmam 3ohm idi öyle bıraktım yanlışmı yaptım acaba, ayrıca şimdi aklıma geldi benim depo 30 lt lik depoyu doldurduğum 29,5 lt gaz aldı pompacı ya sordum hayırdır ilk defa böyle bir şey oldu 27lt den fazla almıyordu dedim kaç barnan bastın dedim ben bilmem içeriye sor dediler içeriye sordum pompacıyı gösterdiler anladım bir puştluk var acalemde vardı uğraşamadım 170km yaptım gaz bitmek üzere bunun 10,15 km si benzin yukarıda yorumlarda bir arkadaşta basınçla çok oynak dedi havamı bastılar acaba ki veya başka bişi bilemiyorum bu durum normal değil sizce nasıl acaba depoyu fulleyip tekrar kalibrasyon mu yapsam

11. Onur özçelik

Onur özçelik Member

Beğenilen Mesajları:
    13
    Çektiğim fotolara baktım atiker 3 ohm

powerkırk3 bunu beğendi.
  12. Onur özçelik

Onur özçelik Member

Beğenilen Mesajları:
    13
    Güncellemede dosya doğrulama istiyor hangi dosyayı göstermrliyim

13. powerkırk3

powerkırk3 UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    2.311
    Olabilir . Kesenize ve aracına uyan gaz markası ve pompa belirtin az pahalı da olsa aynı yerden alın benim aracımda Ford 2010 focus 3.30 başka yerde varken ben 3.43 e petrol ofisinden alıyorum ve pt nin gazı ile sanki araba daha iyi gidiyor.
    Tekrar kalibrasyon yapmanıza gerek yok yapıcaksınızda şimdikini yedekleyin enjektör tipini Atiker New 3 ohmla yapın . Yazılımsal basınç düzenlemesi yapalım

14. Onur özçelik

Onur özçelik Member

Beğenilen Mesajları:
    13
    Valla opet alırken şhell döndüm fiyat olarak daha yüksek sıkıntı yapmadım fakat son aldığım istasyon hariç sanırım hep aynı yerden almam gerekir şarzı doldurdum yemekten sonra bağlıcam

15. Onur özçelik

Onur özçelik Member

Beğenilen Mesajları:
    13
    Yedeklemeyi nereden yapıyoruz petrol ofisinden alayım bu seferde

16. powerkırk3

powerkırk3 UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    2.311
    Parametreler ekranında sağ altta kaydet yerinden yapabilirsiniz
    güncellemeyi de son tarihli olanı kontak açık motor çalışmazken yapmanız gerekiyor batarya tam dolu olsun yarıda kesilmesin

17. Onur özçelik

Onur özçelik Member

Beğenilen Mesajları:
    13
    Kaydet düğmesine basıyorum yer ve dosya istiyor aracı rolantide çalıştırdım 15,20 dakika benzin m/s 3.8 oldu turuncu çizgiyi komple aşağı indirip eşitledim enjektörde New 3 ohm yoktu, bende enjektörün üstünde ahc yazısını gördüm sekmelerden 3 ohm ahc olanı seçtim resim atıyorum

18. Onur özçelik

Onur özçelik Member

Beğenilen Mesajları:
    13
    https://i.hizliresim.com/qda4NL.jpg

19. Onur özçelik

Onur özçelik Member

Beğenilen Mesajları:
    13
  20. Onur özçelik

Onur özçelik Member

Beğenilen Mesajları: