LPG ECU'ye düşen arızalar

Konusu 'BRC LPG AYARI VE BRC LPG PROGRAM ANLATIMLARI' forumundadır ve adeministrator tarafından 16 Kasım 2018 başlatılmıştır.

1. adeministrator

adeministrator LPG-C04a Pro Brc Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    12
    Merhaba,

Aracımdaki lpg sisteminin kendisini sürekli benzine atması sonucu faults diagnotistics alanını aktif ettim. Şu an sıkıntı yok artık normal çalışıyor ama sabah lpg göstergesinin ışığı yanıp sönerek 30 saniyede bir ötüp duruyor ve lpgye geçmiyor. Araba ısındıktan sonra stop edip tekrar çalıştırıyorum ve yoluma normal bir şekilde devam ediyorum.

Arızalar şöyle:
    P1180 - TGAS SENSOR (sanırım sabah bu yüzden gaza geçmiyor)
    Ecu checksum ile ilgili 2 arıza
    3. Enjektör ile ilgili bir arıza
    1. ve 2. gaz seleniod valfi ile ilgili 2 arıza veriyor.
    Kit: Sequent Sdi

Arızaların hepsinde kablolamayı gözden geçirmeyi, ilgili parçayı değiştirmeyi, son olarak da ecu'yü değiştirmeyi öneriyor.

Tecrübesi veya tavsiyesi olan var mı?

2. RomanoyaAyarVerenAdam

RomanoyaAyarVerenAdam LPG-C03a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    670
    Sanki sıcaklık sensörü hatası

3. powerkırk3

powerkırk3 UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    2.311
    Lpg deki kablo baglantıları lehimle yapılması ve izolasyonun iyi yapılması gerekiyor.
    İlk gaz ısı sensörlerinin kablo baglantısından baslayın.
    Kolay gelsin

adeministrator ve x-calibur bunu beğendi.
  4. adeministrator

adeministrator LPG-C04a Pro Brc Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    12

Microprocessor ve EEPROM hatalarında (ilk ikisi) hatalarında okunan değerler bunlar. Sadece Gaz sıcaklığı değil, P1, map, devir vb hepsi sapıtmış durumda. Sanırım bu gaza geçmediği durum çünkü petrol mode yazıyor. 3. uyarıda da gaz/benzin değişim düğmesi. Bunlar arıza kayıtları silindikten sonra sürekli kalanlar. Ama ne gariptir ki değişim düğmem de çalışıyor. Saçma sapan bir durumun içine düştüm. Fault Diagnotistic alanını kapattı usta. Tekrar benzer sorun yaparsa Mavidenizleri arar bi sorarız dedi. Sizin dediğiniz gibi baş şüphelimiz tesisat. ondan sonra ecu. Yaa nasip; yeni bir macera daha başlıyor.

powerkırk3 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş