LPG KİTİNDE BENZİN TAKVİYESİ, LOVATO OBD KİTTE İLAVE BENZİN KULLANIMI

Konusu 'LOVATO LPG AYARI VE LOVATO LPG PROGRAM ANLATIMLARI' forumundadır ve Mismailt tarafından 23 Nisan 2020 başlatılmıştır.

1. Mismailt

Mismailt Member

Beğenilen Mesajları:
    45
    Aklima bir konu takildi.Lovato c obd 2 de extra benzin enjeksiyon zamaninda benzin puskurtme emri verilebiliyor mu?Bazi araclarda yanma odasinin sicakligini dusurmek icin patlama haricinde de benzin puskurtuluyor ve lpg takildiginda bu kisa benzin puskurtmenin lpg ecusu tarafindan simule edilmesini engellemek icin extra benzin inj zamaninin uygulanmamasi saglaniyor ve lpg puskurtmuyor.Bu enjeksiyonu lpgde giderken benzinle yaptirmak mumkun mu sonucta yanma odasinin harareti dusuruluyor bu da arac icin faydali birsey.

2. husnu

husnu UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    502
    Extra benzin enjeksiyon zamanında mı değilmi bilmiyorum ama lovato Easy fast te benzin takviyesi var ve çok hoşuma gitti, ayrı bir harita var aynen lpg haritası gibi istediğin devir yükte farklı oranlarda takviye yapabiliyorsun

3. Mismailt

Mismailt Member

Beğenilen Mesajları:
    45
    Lpg montaj bayisine sordum tum kitlerde var ama bu puskurtmeye gerek yok dedi hocam.

4. husnu

husnu UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    502
    Sakin kullanım tarzım olduğu için bende kullanmıyorum takviyeyi, ne dip gaz yaparım nede 3000 devri geçerim, sakin kullanım için gerek yok

5. Burak

Burak LPG-C02a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    244
    belli devir sonrasında benzin püskürt diyebilirsiniz. Her kitte nerdeyse mevcut bu ayar.
    4000-4500 devir üstü kullanılabilir ama bana sorarsanız gerek yok. Eğer aracınız üst devirde fakirde kalmıyorsa, lpg yetiştirememe gibi bir durum yoksa gerek yok.
    Ayrıca motor soğutmak için, araç beyni zaman zaman az benzin püskürtür. LPG'de ayarlarından bildiğmiz ekstra enjeksiyon olarak adlandırılır. üst devirlerde 10 ms benzin püskürtürken, silindiri soğutmak için bazı devirlerde 1ms 1.2ms gibi çok minik püskürtme yapar. böylece silindir sıcaklığı bir nebze alınır. Yani soğutma işlemi için benzin püskürtme işe yaramaz. benzin enjektörlerinde zaten benzin yeterince ısınıyor ve yanma odasına girdiğinde çok da soğutma sağlamayacaktır. Soğutmak istiyorsanız -ki aracın günlük kullanımda böyle bir ihtiyacı olmamalı - ayağınızı gazdan çekeceksiniz. 3-5 sn sonra tekrar basarsınız :)

Sayfayı Paylaş