LPG YOL AYARI LTFT STFT VIDEO

Konusu 'SIRALI SİSTEM LPG AYARI GENEL BİLGİLER' forumundadır ve RomanoyaAyarVerenAdam tarafından 13 Kasım 2016 başlatılmıştır.

1. mt_44

mt_44 Active Member

Beğenilen Mesajları:
    58
    Peki o2 sensörleri kurum bağlamış veya yanlış ölçüm yapıyorlarsa örneğin ideal karisim da ltf +- 5 civarında olması gerekir ama o2 sensörler yanlış ölçüyor ve biz ayarla bunu +-5 seviyesine gelecek şekilde ayar yapıyoruz ama doğrumu değilmi bilmiyoruz
    O2 sensörlerin doğru çalıştığını nasıl anlayabilirız.

2. sadbul

sadbul Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Benim araçta elm cihazıyla sadece stft görünüyor ltft görünmüyor.

3. RomanoyaAyarVerenAdam

RomanoyaAyarVerenAdam LPG-C03a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    670
    elm cihazın v2.1 dir ya da aracınız Fiat suzuki vb bazı markalar ise pid leri okuyamıyor eklenti yüklemeniz gerekir. aracınız ne elm cihazı sürümünüz ne hiç bir bilgi yok

4. RomanoyaAyarVerenAdam

RomanoyaAyarVerenAdam LPG-C03a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    670
    youtube.com o2 sensor test yazın onlarca test videosu var.
    multimetre almanız şart.

5. sadbul

sadbul Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Baktım şimdi siz yazınca sürüm 2.1 miş.Torque proyu kurunca ltft de göründü.Aracım 1.6 passat.Şuan ltft -12.5 görünüyor.Kutup başını söktüm bekleyip takacağım.Tekrar yazarım son durumu paylaşırım.

6. x-calibur

x-calibur Super Moderator

Beğenilen Mesajları:
    3.065
    Kutup başını sökmenize gerek yoktu. Ltft görebiliyor iseniz stft nin durumuna bakın. Uzun zamandır bu ayarlar ile kullanıyorsanız işiniz kolay, ltft stft değerleri oturmuştur.mesela şu anda rolantide -12.5% ltft var ise aracınız rolantide zengin çalışıyor demektir. LPG yazılımında rolanti kısmında LPG yi% 13 azaltmanız lazım

7. sadbul

sadbul Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Kutup başını su sebepten söktüm aslında açıklayayım.Ne kadar kalibrasyon yaparsam yapayım lpg ve benzin cizgisini örtüstürsem bile ciz giler yine bozuluyor.Yol testine cikinca çizgiler sapıtıyor. 1.6 alz passat baslikli konumda ekran resmi ve videolarla aciklamaya çalıştım.Bu bahaneyle sıfırdan bi lpg ayarı yapacagim.

8. sadbul

sadbul Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Kutup başını taktım buda scanmaster ile aldığım değerlerin görüntüleri.
    http://imgur.com/a/azKV4

9. x-calibur

Beğenilen Mesajları:
    3.065
    Neden böyle sitelere yüklüyorsunuz ki,ben göremedim resim

Hsn63 bunu beğendi.
  10. sadbul

sadbul Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Haklisiniz görünmüyor bpn ole ilgili.Nereye yükleyeyim silinmesin Bir süre sonra siliniyor forumun kendi yükleme yeri varmi?

11. x-calibur

Beğenilen Mesajları:
    3.065
  12. cavit yordam

cavit yordam LPG-C04a Pro Brc Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    18
    Ben yükleyeyim.

Moderatör tarafından son düzenleme: 12 Eylül 2017
    x-calibur ve sadbul bunu beğendi.
  13. sadbul

sadbul Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    [​IMG][/IMG] Teşekkür ederim.Birde forumda yazdığımız mesajı düzenleyemiyor muyuz ?

14. x-calibur

Beğenilen Mesajları:
    3.065
    Maalesef düzenleme olayı yok. Rolantide %15 gibi zengin karışım var.

15. sadbul

sadbul Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Kutup başını söktüm taktım bi 10km yol yaptım hafta içi 200 km kadar daha gidip gelecem lpg nin sigortası çıkık şuan.Ozaman durum ne olacak bakalım.

16. Hakan Avcı

Hakan Avcı New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Arkadaşlar aranıza yeni katıldım burdaki tecrübelerinizden bende cesaretlendim ve ayar kablosu siparisi verdim iki güne elime geçecek. Bugün arabamin lpg sigortasını çıkardım piston programını tele yükledim ve değerleri gözlemledim yaklaşık yüz km kadar kullanacağım bu şekilde yalnız kafama takılan bir husus var

1 - hareket halinde sft değeri 0 civarı ltf değeri 3 civarında geziyor

2- hersey iyi gibi sanki fakat kırmızı Işık gelince duruyorum ve sft değeri 7 civarı lft değeri 25 civari çıkıyor araba durunca neden böyle anlayamadım

17. Hakan Avcı

Hakan Avcı New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Üstadlar arabamın lpg sigortasını söküp salı gününden bu yana yaklaşık 150 km dir benzinde kullanıyorum test sonuçlarına göre stf ltf değerlerim ;

stf değeri -+%5 -+%6 -+%7 civarında (bu değerler klima kapalı iken ve rölantide)
    ltf değeri sadece + değerde +%12 + %13 +%14 civarında (bu değerler klima kapalı iken ve rölantide)
    ltf değeri -+%5 -+%6 -+%7 civarında (bu değerler klima açık iken ve rölantide)
    stf değeri -+%5 -+%6 -+%7 civarında (bu değerler klima kapalı iken ve hareket halinde 2000 ve 4000 devir arası kullanım )
    ltf değeri sadece + değerde +%0 + %1 +%2 civarında (bu değerler klima kapalı iken hareket halinde 2000 ve 4000 devir arası kullanım)

bu değerlere göre kalibrasyon yeterli mi üstadlar kalibrasyona başlamalı mıyım?

18. Hakan Avcı

Hakan Avcı New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Üstadlar arabamın lpg sigortasını söküp salı gününden bu yana yaklaşık 150 km dir benzinde kullanıyorum test sonuçlarına göre stf ltf değerlerim ;

stf değeri -+%5 -+%6 -+%7 civarında (bu değerler klima kapalı iken ve rölantide)
    ltf değeri sadece + değerde +%12 + %13 +%14 civarında (bu değerler klima kapalı iken ve rölantide)
    ltf değeri sadece + değerde +%5 +%6 +%7 civarında (bu değerler klima açık iken ve rölantide)
    stf değeri -+%5 -+%6 -+%7 civarında (bu değerler klima kapalı iken ve hareket halinde 2000 ve 4000 devir arası kullanım )
    ltf değeri sadece + değerde +%0 + %1 +%2 civarında (bu değerler klima kapalı iken hareket halinde 2000 ve 4000 devir arası kullanım)

bu değerlere göre kalibrasyon yeterli mi üstadlar kalibrasyona başlamalı mıyım?

19. alican

alican Member

Beğenilen Mesajları:
    10
    araç arıza tespit cihazı almamıza gerek varmı varsa hangisini almalıyız?

20. leoncu

leoncu LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    855
    aracınız obd li kit varsa gerek yok ama kit obdsiz ise şart gibi bişey.çünkü lpg ayardan sonra yol testi ayarı yapmak zorunlu.

Sayfayı Paylaş