MİLANO FAST LPG DEĞERLERİ

Konusu 'MILANO LPG AYARI VE MILANO LPG PROGRAM ANLATIMLARI' forumundadır ve caner1903 tarafından 9 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

1. caner1903

caner1903 LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    0
    Usta siparisi verdim caner karaaslan bilgisi size ulasmistir

2. Destek

Destek Administrator Staff Member

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Hayırlı olsun.
    Kargoya verildikten sonra video göndereceğiz.
    Akabinde takıldığınız yeri sorabilirsiniz.

3. caner1903

Beğenilen Mesajları:
    0
    Tesekkurler milanonun baska guncel bi programi var mi acaba bide benim ecu atiker marka milanoyla uyumlu oldugu icin onu takmislar enjektorlerde mimgas mavi ayar yaparken sorun yasarmiyim

4. maycicek

maycicek UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    864
    merhaba, f3 konfigürasyon menüsünde, enjeksiyon sistem tipi SEQUENTİAL seçilmiş. ancak benzin enjeksiyon süreniz rölantide 6 ms lerde dolaşıyor.

normal bir araca göre yüksek

Sistem yarı sıralı olabilir, o menüdeki diğer seçenekler nelerdir, ekran görüntüsü paylaşabilirmisiniz?

5. Destek

Destek Administrator Staff Member

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Atiker in Milanoya uyan ecusu yok. Ecu resmini koyun lütfen.
    Güncel program yok. Milano diye bir marka yok artık.
    6.1 var. Oda mevcut eculeri desteklemiyor.

Son düzenleme: 10 Temmuz 2015
  6. caner1903

Beğenilen Mesajları:
    0
    Kardesim kusura bakma cevap yazarken ecu fiyatlarinada bakiyodum farkinda degilim ecu yazmisim regulator atiker marka

7. caner1903

Beğenilen Mesajları:
    0
    Yarim saate koyarim usta

8. caner1903

Beğenilen Mesajları:
    0
    20150710_132642.jpg

9. caner1903

Beğenilen Mesajları:
    0
    Seceneklerde yari sirali var sistem yari siralimi peki nasil anlayacaz

10. maycicek

maycicek UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    864
    araç nedir? internetten bilgi bulmaya çalışalım.

yarı-sıralı sistem olması muhtemel, bu nedenle benzin enjeksiyon süresi çok yüksek görünüyor programda diye düşünüyorum.

11. caner1903

Beğenilen Mesajları:
    0
    Merhaba,Arac seat toledo 1.8 20 valf 125 beygir evet gercekten cok yuksek enjektorleri taktirirken benzinde kullan demisti usta ama ben daha yeni benzinde epey kullanmistim araci

12. maycicek

maycicek UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    864
    tekrar merhaba, aracın enjeksiyon sistemine baktım internetten, sıralı sistem - sequential yani.

programda olması gereken seçili gibi..

ama arabada benzinde kullanırken bir sorun yoksa, benzin enjeksiyon süresinin bu kadar yüksek olması normal değil.

sorun yoksa bunu bir kenara bırakalım şimdilik.

benzin süresi yüksek gözüküyor olabilir, ama LPG süresi gerçekten yüksek.

biz bir çok arkadaşa rölantide 3.5-4 ms enjeksiyon süresi önerisinde bulunuyoruz ve uygulatıyoruz, sizin LPG süreniz bunun çok çok üstünde. performanstan memnun olmamanızın başlıca sebebi yüksek enjeksiyon süreleri.

tahmin ediyorum ki bunun sebebi küçük ölçülü nozzle lar, 1.6 motorlarda uygun ölçü olarak 2.5 mm delik çapına sahip nozzle öneriyoruz, 1.8 motor için 2.7 mm delik ölçüsünde nozzle olması gerekir.

bu işi ya kendiniz yapın yada servise yaptırın, ama mutlaka bu nozzle ları matkapla deldirip büyütün.

2.7 mm matkap ucu bulamazsanız ve 2.5 mm matkap ucu bulabilirseniz, oda ihtiyacı karşılar, sadece basınca müdahale etmek gerekebilir.

nozzle büyüttükten sonra, yeniden kalibrasyon yapılması gereklidir.

yeniden kalibrasyonuda yapıp sonuçları paylaşın.

yeniden kalibrasyon yaparken, enjeksiyon tipini semi-sequential olarak seçip bir denemede yapabilirsiniz, eğer semi sequential yaptığınızda araç çalışıyorsa ve benzin süresi 3 ms civarında gözüküyorsa, o haliyle kalabilir.

13. caner1903

Beğenilen Mesajları:
    0
    Merhaba enjektorler daha yeni takildi 3 gun oldu mscden almistim motoru da belirtmistim aslinda nozullar kucuk gelmis demekki peki dediginizi uygulayip sonuclari yazacam buradan benzinde bi soruna rastlamadim fakat 2 3 gundur lpgden benzine aldigimda benzinde hafif vuruntu var sofor koltugu titriyor biraz ama lpg de titreme yok suan benzin aracta cok cok az ondan oldugunu tahmin ediyorum once soylediklerinizi bi yapayim bakalim gelismeleri paylasirim

14. caner1903

Beğenilen Mesajları:
    0
    May
    Merhaba maycicek 2.6mm yada 2.8mm var hangisini tercih etmeliyim

15. maycicek

maycicek UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    864
    hiç bir şey yapmadan, bir yol testi yapıp, yolda giderken (tercihen 3 veya 4 cü viteste), gaza tam bastığınızda benzin enjeksiyon süresi kaç ms oluyor, bunu tespit edip yazarmısınız?

eğer gaza tam bastığınızda programda benzin ms değeri 20 ms üstünde gözüküyorsa, enjeksiyon tipini semi sequential seçip, yeni kalibrasyon yapıp, tekrar benzin enjeksiyon sürelerini kontrol etmenizi rica ederim.

nozzle büyütme işini daha sonra değerlendirelim.

16. caner1903

Beğenilen Mesajları:
    0
    Maycicek dediklerini yaptim 1.viteste 23 u goruyor 2.viteste yine 22 falan 3 vitestede 21 benzin msleri ondan sonra yari sirali yapip kalibrasyon yaptim degerle yine 20 yi gecti tam gazda en son sirali yapip kalibrasyon yapip islemi bitirdim

17. caner1903

Beğenilen Mesajları:
    0
    Buda map 20150711_102940.jpg

Ekli Dosyalar:

18. caner1903

Beğenilen Mesajları:
    0
    Bugun araci cihaza baglattim oksijen lambda sensorunde etkinlik yok arizasi vardi hatayi sildi benzin ms degeri 3 lerdeydi fakat 5 dk sonra tekrar ayni hata verdi bu arizadan kaynaklandigi belirtildi fakat ben daha once araci servise goturdugumde lpg li araclarda herzaman olur demisti ustaya biraktim simdi arizayi gidermeye calisacak detaylari paylasirim

19. caner1903

Beğenilen Mesajları:
    0
    Maycicek merhaba bugun araca 20tl lik benzin atip sanayiye gittim once lpgciye ugradim baktik benzin enjeksiyon suresi 6.50 lerde yine lpg ile aracin baglantisini kesti git dedi ariza tesbiti yaptir gittim usta araci cihaza bagladiginda oksijen sensorunde etkinlik yok seklinde bir ariza vardi ayni zamanda cihazda benzin enj suresi 3.80 olarak gorunuyodu usta oksijen sensorunu yapmak icin biraz ugrasti once yerini bulmak icin bogaz kelebegini falan soktu bulamadi tekrar takti bogaz kelebegini fakat ayar yapmadi yapmasi gerekirmiydi soktugu icin kafama takildi sonra sensoru bulduktan sonra biseler yapti hata devam etti baska ecu takti araca uyum saglamadi ondan sonra tekrar benim ecuyu takti pazartesi bi ugra yeniden ecu getirtecem dedi bu benim ecuyu taktiktan sonra arac sacma sapan hatalar vermeye basladi airbag hatasi falan verdi hatalari sildi en son baktik degerlere benzin enj suresi 3.97 4.20 arasinda gidip geliyodu fakat bu islemlerden sonra eve gelirken aracin sesinin degistigini benzinde de performansinin baya dustugunu farkettim iyice moralim bozuldu aracin suan benzin enj suresi 4.10 4.20 arasi fakat performans berbat duzeye indi neden boyle oldu anlamadim

20. caner1903

Beğenilen Mesajları:
    0
    20150711_175918.jpg Motor yuku yazan yerin karsisindaki deger arttikca enj sureci de artiyor

Sayfayı Paylaş