MİLANO FAST LPG DEĞERLERİ

Konusu 'MILANO LPG AYARI VE MILANO LPG PROGRAM ANLATIMLARI' forumundadır ve caner1903 tarafından 9 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

1. caner1903

caner1903 LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    0
  2. caner1903

Beğenilen Mesajları:
    0
    Maycicek bugun ki yazdiklarimi degerlendirerek bana tavsiyede bulunur musun

3. caner1903

Beğenilen Mesajları:
    0
    Kardes cevap vermeyecek misin

4. maycicek

maycicek UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    864
    bu kadar yüksek olmamalı, bir terslik var.

benzin ms en fazla 14-15 ms civarlarında olur genelde..

5. maycicek

maycicek UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    864
    son halinde, LPG programında, benzin ms değerleri ne gözüküyor? ve LPG ms değerleri?

6. caner1903

Beğenilen Mesajları:
    0
    Suan benzin ms 4.25 lpg ms 6.85

7. maycicek

maycicek UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    864
    LPG süresi yüksek, bu nedenle performans sıkıntısı yaşanıyor.

şu anda yapmanız gereken, araba LPG de çalışırken, regülatör üzerinden alyan anahtar ile basıncı arttırmaya başlamak, bir taraftanda programda LPG enjeksiyon süresini gözleyeceksiniz.

siz gaz basıncını arttırdıkça, LPG enjeksiyon süresinin düşmesi gerekiyor.

LPG enjeksiyon süresi 4.4-4.5 ms oana kadar basıncı arttırmaya devam edeceksiniz.

LPG süresi 4.5 ms olduğu zaman, tekrar kalibrasyon yapın. ekran görüntülerini paylaşın, hem benzinde hem LPG de çalışırken enjeksiyon sürelerini görmemiz lazım.

8. caner1903

Beğenilen Mesajları:
    0
    Basinc 1.20 ye getirdim suan ofset 1.4 mult -12 bu haliyle lpg ms degeri 5.57 basinci daha da artirsam zarari olur mu nozullarim 1.9 onlari mi buyutsem ya da

9. maycicek

maycicek UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    864
    birazdaha arttırın, rölantide iken LPG 4.5 ms olsun.

ofset ve mult değerleri ile şimdilik oynamaya gerek yok.

basıncı arttırdıktan sonra yeni kalibrasyon yaparsınız.

10. exper43

exper43 New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    İyi Günler.
    2009 Clio aracımın üzerinde MİLANO Marka gaz var. aracı 2010 yılında aldım. Aracı aldığımdan yaklaşık 1 yıl öncesine kadar gaz ile ilgili bir problemim yoktu. Problem derken normal aracı çalıştırdığımda benzin ışığı yanıyor ve yaklaşık 5-6 dakika sonra gaz ışığı yanıp gaz'a geçiyordu. Yaklaşık 1 yıldan beri araç çalıştırıp belli bir 3-5 km gittikten sonra gaz ışığı yanıyor ve gaz'a geçeceği yerde benzin'e geçiyor ve el ile gaz'a geçirmeye çalışıyorum ışık yanıp sönüyor benzin den gaz'a geçecek gibi duruyor ama bir türlü geçmiyor. bulunduğum bölgedeki bir kaç gaz firması/tamirci ile görüştüm arıza bir türlü bulunmadı. Her gaz firması/tamirci' ye gidişimde proğram ile bağlanıp hata kodlarının silinmesi yolu ile geçiştirildim. En son 2-3 ay önce MSC Elektronik'ten milano gaz proğramı ve kablosunu aldım. Sorun ile ilgili kendim bilgi sahibi ve tamir yoluna gitmek için. Şuan için benzin'den gaz'a geçiş problemi yok. Proğram ile bağlantı kurup içerisindeki arıza kodlarını silme neticesinde problem çözüldü gibi ama sorun başka oluştu. Yaşadığımın sorunları aşağıda sıraladım. Konu ile ilgili Resim ve arıza kodları ile ilgili resimleri akşam yükleme yapabilirim. Aşağıda yazdığım arıza/lar ile ilgili bilgi ve yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
    1- Araç ilk çalıştırıldığı zaman benzin ile çalışıyor ve gaz'a geçmiyor. Işık sadece benzin ışığı yanıyor. El ile gaz'a geçiş yapmak zorunda kalıyorum.
    2- Araç hareket halinde ve gaz'da iken birden gaz'dan benzine geçiyor ve el ile gaz'a geçmek zorunda kalıyorum.
    3- Aracımın üzerindeki MİLANO marka gaz ayarları nasıl olmalıdır?

11. powerkırk3

powerkırk3 UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    2.311
    Hocam resimlere baktım mailano hakkında uzman değilim ama map basıncı çok düşük geldi normalde 0.30-0.35 aralığında olması lazım . tam gazda 0.9-1 değerini alır yani hava basıncına eşit olur. (sizdeki rölantide 0.13-15)
    Kontak açık motor çalışmazken map değerine bakabilir misiniz 0.7 den büyük bir değer alması lazım.
    Genelde gaz değişmeme sıkıntısının map sensöründen kaynaklandığını okumuştum fakat gittiniz lpg cilerin bunu fark etmemiş olması kafa karıştırıcı.
    sizin aracınız sıralı sistem olması lazım konfigürasyon da araç sıralı sistem değil seçeneğini kaldırmanız gerekiyor.
    Basınç sensör tipini de diğer seçeneklerini dener misiniz belki map sensörü tipi hatalı seçilmiştir
    Ayar konusunda tam bilgiye sahip değilim ama lpg zengin görünüyor.

exper43 ve x-calibur bunu beğendi.
  12. exper43

exper43 New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    bilgilendirme için teşekkürler. konu ile ilgili gerekli tesbit yapıp geri dönüş yapayım.
    öncelikle bulunduğum bölgede daha önceki mesajımda belirtiğim gibi sadece bilgisayar bağlantısı yapılıp arıza kodlarının silinmesi yolu ile arızanın giderildiği bilgisini paylaştılar. bunun dışında milano proğramındaki rakamsal ve harfsel değerlerin hiç birinde aşağı-yukarı veya yazan yazıların değişikliği konusuna değinmediler.

13. x-calibur

x-calibur Super Moderator

Beğenilen Mesajları:
    3.064
    Resimleri indirmeye kalkınca bir sürü popup yada uyarı çıkıyor.başkabir sunucuya yada foruma yüklerseniz daha iyi olur

14. exper43

exper43 New Member

Beğenilen Mesajları:
    0

15. exper43

exper43 New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    resimleri bir türlü yükyemedim.

16. exper43

exper43 New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    konu güncel

17. Destek

Destek Administrator Staff Member

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Resimleriniz sağlıklı bir şekılde gozukmemekte.

18. exper43

exper43 New Member

Beğenilen Mesajları:
    0

[​IMG][/url][/IMG] [​IMG][/url][/IMG] [​IMG][/url][/IMG] [​IMG][/url][/IMG] [​IMG][/url][/IMG] [​IMG][/url][/IMG] [​IMG][/url][/IMG]

19. Destek

Destek Administrator Staff Member

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Aracınız sıralı sistem.
    Öncelikle ilgili tik'i kaldırmanız gerekiyor.
    Sonra kalibrasyon yapıp deneme yapabilirsiniz.

powerkırk3 ve exper43 bunu beğendi.
  20. exper43

exper43 New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Bilgilendirme için teşekkürler üstad. İlgili tik derken konfigürasyon bölümünde yer alan "araç sıralı sistem değil" seçili alanı kaldırıp daha sonra kalibrasyon yapılacak. doğrumudur? Birde ayar ile ilgili konfigürasyon yapılmadan sonra ayarlar yapılacakmı? yoksa el ile yapma şansımız varmıdır? Son olarak ayarlar ile ilgili yapılması gereken ve standart ayar bilgisi ile ilgili bilgi paylaşımı yapabilirmisiniz?

Sayfayı Paylaş