Mimgas Lpg Ayarı Mimgas Genius Lpg sistemi

Konusu 'MIMGAS LPG AYARI VE MIMGAS LPG PROGRAM ANLATIMLARI' forumundadır ve geceninnemi37 tarafından 1 Nisan 2017 başlatılmıştır.

1. köprülü

köprülü Active Member

Beğenilen Mesajları:
    28
    bu gün bakarım öyle hiç denemedim sabah çalıştırı çalıştırmaz bağlayıp bakmadım niye bakmadım bende bilmiyorum

2. köprülü

köprülü Active Member

Beğenilen Mesajları:
    28
    geçiş devir 800 yaptım gaza basmayınca geçmiyordu geçiş ısısını 60 yaptım zorunlu geçiş 90 gecikme s ..5 yaptım bakalım sabah nasıl tepki verecek ms yeler ilk çalıştırma benzinde 8 gösteriyo gaza geçince 5....6...bazen 7 arası oynuyor ortalama 6 gibi sabit durmuyor ama gaz ms 6.70 6.80 gibi rolantide bunlara çok takılmıyorum zaten regülatör basıncı 980 1.00 arası sabah gaza geçerken boğulma gibi yapmassa iyi

3. powerkırk3

powerkırk3 UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    2.311
    Hocam bir de sıcak rölanti deki motorda, benzin deki benzin zamanı lpg de en az değişecek şekilde ayarlama yapmalısınız
    Söyleki
    benzin 5 smn olsun gaza geçince benzin zamanı 4 de düşüyorsa lpg zengindir sarı çizginin aşaya çekilmesi gerekiyor
    yine benzin 5 smn olsun gaza geçince benzin zamanı 6 de çıkıyorsa lpg fakirdir sarı çizginin yakarıya çıkarılması gerekiyor.

x-calibur bunu beğendi.
  4. köprülü

köprülü Active Member

Beğenilen Mesajları:
    28
    o zaman çizgiyi aşşağı çekmem gerekiyor motor çok sıcak değil aşşağı yukarı 50 derece gibi o zaman benzin 7..8... gibi oluyor lpg ye geçince 5..6..7..gibi oluyor demekki lpg çizgisini aşşağı çekmem gerekiyor

5. powerkırk3

powerkırk3 UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    2.311
    Evet ama bunu sıcak motorda yapmalısınız soğuk motorda yaparsanız bu sefer ısnınca motor fakir kalır .
    Çünkü gaz soğukken yoğun ısındıkça seyreliyor.

x-calibur ve köprülü bunu beğendi.
  6. köprülü

köprülü Active Member

Beğenilen Mesajları:
    28
    şu an için gidişi çekişi iyi ama çizgiyi çekiyimmi aşşağı genede ? yada ne gibi artısı eksisi olur ? lpg de zengin olsa yada fakir olsa

7. köprülü

köprülü Active Member

Beğenilen Mesajları:
    28
    anladım motor 80 90 derecelere geldiğinde bakıp yapmak lazım sürelerde değişme varmı diye

powerkırk3 bunu beğendi.
  8. köprülü

köprülü Active Member

Beğenilen Mesajları:
    28
    o çizginin üstündeki 1..2..3...4...5... e kadar olan noktaları aşşağı yada yukarı aldığımızda ne değişiyor anlayamadım ben sadece 1 i o mavi topun üzerine sabitlemeye çalışıyorum aşşağı yada yukarı oynatarak oda rolanti ayarı sanırım diğerleri nedir bilmiyorum

9. powerkırk3

powerkırk3 UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    2.311
    Çizgi , çarpan çizgisi- Sari noktalar ise ayar noktaları diyebiliriz
    lpg ecusu çizginin tablodaki konunu kalibrasyonda ayarlıyor
    örnek olarak rölantide benzin 3 msn ise çizginin konumundan dolayı lpg 6 msn dır .
    fakat çizgi/nokta olması gerekenden yukarıda olursa benzin süresi azalır (bunu benzin ecusu fazla yakıttan dolayı yapar) aşada olursa da benzin süresi artar
    Doğru bir kalibrasyonla geçişler sıkıntısız rölanti stabil olur sıcak soğuk dengesizliği daha az hissedilir.

x-calibur bunu beğendi.
  10. köprülü

köprülü Active Member

Beğenilen Mesajları:
    28
    geçiş sıcaklığına dokunmadım devir 1000 yaptım baktım benzin gaz ms yelerine gazdan benzine benzinden gaza geçdiğinde ms yeler değişmiyor yalnız benzinden gaza geçerken tam o anda hem benzin hem lpg ms yeler yükseliyor stop edecek gibi yapıyor etmeden geçiyor tabi rolantide bırakıp hiç gaz vermeden benzine atıyorum benzinden gaza atıyorum o esnada oluyor gaza geçerken devir düşüp hemen çıkıyor ms yeler uçuyor lpg ye geçince normalleşiyor

11. köprülü

köprülü Active Member

Beğenilen Mesajları:
    28
    1000 devride sabah ilk çalıştırmada rolantide geçerken stop etmesin diye yaptım 800 devirde kalırsa stop ediyordu regülatör basıncını açıyım 0980 0990 1.00 arası geziyordu biraz çevirdim regülatörün vidasını ama hiç bişey değişmeyince 1.00 da kalınca bırakdım öylece valla saçma sapan işler bunlar insanın beynini yormaktan öte birşey yok gözünü seviyim karbüratörlü aracın sabahları soğukda ayazda tık diye çalışır yok fakir zengin karışım yok benzin haritası vsvsvs...:D bişey yok gaz biterse benzinle benzin biterse gazla devam yazık dünyanın benzinini yaktım bu aracla

x-calibur bunu beğendi.
  12. köprülü

köprülü Active Member

Beğenilen Mesajları:
    28
    daha bişey yapmam bu şekilde kullanırım satana kadar bidahada sıralı sistemli araç almam

13. köprülü

köprülü Active Member

Beğenilen Mesajları:
    28
    bu gün bi bağlanayım dedim bağlanamadım acaba laptopun içinde disk sürekli takılı ondanmı ? desteği telefonla aradım saat 19 gibi saat geçmiş yarın arayın dediler iyi ararım lakin kullanmayı bilmiyorsun gibi bir cevap geldi kablomu takıyorum araca bağlıyorum bağlanmıyor 2 kez uzakdan yardım ile yeniden ayarlandı ben ayarlarıyla oynamıyorum uzakdan yardım ile kontrolleri yapılıyor araca bağlıyorum oluyor aradan bir müddet geçince tekrar aynı şeyler bilgisayara herhangi bir işlemde yapılmıyor format atma gibi ...com port 2 gösteriyor com port 2 yi tıklıyorum gene bağlanmıyor anlamadım bu işden sürekli uzakdan yardım ile yeniden kontrol ettirmek mi lazım acaba bağlantı kurabilmem için

14. köprülü

köprülü Active Member

Beğenilen Mesajları:
    28
    bu arada selamınaleyküm üstadlar pek bi sorun yok şu anlık ama ilk çalıştırmadan sonra lpg ye geçince stop ediyor ısınınca olmuyor ona bakacakdım geçiş ayarını 5 10 derece yükseltiyim yada çarpan çizgisini azcık kaldırıyım diyordum

15. köprülü

köprülü Active Member

Beğenilen Mesajları:
    28
    araç lpg ye ilk geçişde fakirmi kalıyor ne ondan yapıyor sanırım çizgiyi biraz yükseltirsem düzelir belkide

Sayfayı Paylaş