Opel Astra Lovato LPG ayar yardım

Konusu 'LOVATO LPG AYARI VE LOVATO LPG PROGRAM ANLATIMLARI' forumundadır ve Fatih inan tarafından 5 Ocak 2021 başlatılmıştır.

1. x-calibur

x-calibur Super Moderator

Beğenilen Mesajları:
    3.065
    Estağfirullah ben teşekkür ederim zaten arkadaşlar her şeyi yazmışlar sağ olsunlar, benimkisi ufak bir katkı.

Ben çok balata spreyi sıktım alev falan almadı, açıkta bir ateş olmadığı için almaz zaten diye düşünüyorum. Balata spreyini sıkınca vakum kaçağı varsa motor içeri emiyor zaten yanıcı gazı ve içerde yanma oluyor, dışardan bu şekilde yanıcı gaz girdiği içinde STFT değeri hemen EKSİ değerler vermeye başlıyor. Anlık bakıyor olmanız lazım LTFT STFT değerine, ve sıkarken mümkün mertebe noktasal deneme yapın yani sıkacağınız yer orta bir alan değil nozül vb LPG için açılan deliklere (manifoldda 5 adet delik açılmıştır) tek tek gelecek şekilde sıkın ki arıza nerede anlayabilesiniz.

Fatih inan ve husnu bunu beğendi.
  2. Fatih inan

Fatih inan Member

Beğenilen Mesajları:
    9
    X-Calibur bey benzinde tekrar Video çektim.Bu videoda vakum kaçağı anlaşılıyor mu?Eger kaçak yine belli olmuyor derseniz bu sefer dediğiniz balata spreyi ile deneyeceğim ama nozullarin olduğu yere balata spreyini yerleştirmek çok zor olacak

3. x-calibur

Beğenilen Mesajları:
    3.065
    Rolantide artı 7 seviseyinde iken diğer üst devirlerde totalde eksi yada sıfır şekilde olması vakum kaçağına delalet eder
    Evet sıkması zor sizin arabalarda ama dediğim gibi ucuna ince hortum takılan spreyler oluyor onlar işini görür.

Fatih inan bunu beğendi.
  4. Fatih inan

Fatih inan Member

Beğenilen Mesajları:
    9
    YouTubede Candan mühendislik birkaç videosunda denk gelmiştim benzin haritası bozulmuş 150km benzinde kullandı müşterimiz benzin haritası düzeldi kendine geldi demişti.
    Benim aracın benzin haritası bozulmuş olsa yine bu ltft stft değerlerinden mi anlaşılır

5. x-calibur

Beğenilen Mesajları:
    3.065
    Hiç birşey bozulmamış çok güzel maşallah, kafana takma. Bozulmuş dediği ltft değerleri, LPG ayarı kötü diyelim sendeki gibi örnek olsun, sende zengin de idi LPG yani o sayılı harita ekranında çarpanlar fazla olduğundan ltft değerleri eksi 10 diyelim, belli devir ve ms lerde bir sürü arabanın ecusu ltft değerleri saklıyor, neyse senin eksi 10 olan yerde benzine geçince bu sefer benzini de yüzde 10 az veriyor ama bi bakıyor leş gibi yanma var hemen stft ile arttırıp olması gereken değere getiriyor. Olması gereken değer sıfıra yakın değerler. Bunun gibi işte, İngilizcen varsa YouTube güzel videolar var bu ltft benzin haritası ile alakalı

Fatih inan bunu beğendi.
  6. x-calibur

Beğenilen Mesajları:
    3.065
    Fatih hocam, inşallah ,iyisindir ya ses seda çıkmadı yanıcı gazı sık dedik inşallah kötü bir şey de olmamıştır.

Fatih inan bunu beğendi.
  7. Fatih inan

Fatih inan Member

Beğenilen Mesajları:
    9
    X-calibur bey ilginiz icin cok teşekkür ederim.uzun süre siteyi ziyaret edemedim haklısınız.Kacak testimde bişey çıkmadı çok şükür.Sonra benim araçtan olan birkac kişiye de sordum onlarda aynı şekildeymis.Galiba bizim araçların çalışma prensibi böyle deyip üstlemedim.
    Yol ayarimi yaptım zengin karışımi yuzde 2 ve yüzde 3 arasına kadar çekebildim.ltft yüzde 2 ile 3 arasında zenginde kalıyor.O kadar da olsun dedim.fakirde olacağına azıcık zenginde kalsın diye uğraşmadım.Acikcasi yaptığım bu ayarı bozmaktan korktum
    İlgilenen, mesajlarıma cevap yazan x-calibur beye Hüsnü beye Cafer beye cok teşekkürlerimi sunarım.Beni bu ayar yapma işine cesaretlendiren sizlerle tanışmama vesile olan İsmail hocama da ayrica teşekkürlerimi sunuyorum.
    iyi ki varsın mscsi ailesi

x-calibur, Mismailt, Destek ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.

Sayfayı Paylaş