POLO CLASIC STEFANELLI LPG AYARI YAKIT FAZLA NEDEN OLABİLİR

Konusu 'STEFANELLI LPG AYARI VE LPG PROGRAM DETAYLARI' forumundadır ve ali berci tarafından 28 Ekim 2017 başlatılmıştır.

1. zcustun

zcustun LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    38
    Eğer benzinde de fazla ise yakıtınız lambda sensörleri eskidiğinden dolayı görevini yapamıyordur. Eskidikçe ürettiği voltajda azalma olup sürekli ecu zayıf algılayıp yakıtı zenginleştirir... Bunu da egzoz emisyonu ölçümünde anlayabilirsiniz. Araç trim değerleri normal görünüyorken egzozdan çıkan gazda zengin karışım diye uyarıyorsa ölçümde sensörü değiştirmeyi bi düşünün. Çiğ yakıt atması da zengin karışıma işarettir zaten.

x-calibur ve powerkırk3 bunu beğendi.
  2. Veli öz

Veli öz Member

Beğenilen Mesajları:
    5
    Benzin de sorun yok yakıt değerleri benzin de normal ve benzinde çiğ atma sorunu da yok benzinde bindim 55 kuruş yakıyor fabrika çıkışı da o şekilde zaten yakıt tüketimi benzinde

3. 108804

108804 New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Selam abiler bende de 97 is bmw var ve stefanelli oto gaz var motorum 1.9 ve 143 hp bende enjektörler dolayı sorun yaşadım ve valteks 4 lu enjektör alıp taktim nüzul çapları da 2.0 eskiden koku geliyordu şimdi bisey yok benim de sıkıntım regülatör ısı sensoru lazım saygılar ismim mehmet deniz 0507 659 9800 izmirden

4. elkmuh

elkmuh Well-Known Member

Beğenilen Mesajları:
    857
    Stefanelli nin orjinal ısı sensörü 10k NTC dir . Elektronikçilere sorabilirsiniz , yoksa internetten bulabilirsiniz , ben internetten aldım .
    https://urun.n11.com/diger/kablolu-...zf-CJd1OmzZ42a7-6okaAvsFEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

x-calibur, 108804 ve powerkırk3 bunu beğendi.
  5. muammer yaşar

muammer yaşar Member

Beğenilen Mesajları:
    18
    benim benim ısı sensörü de sıkıntılı sensör regülatör üstünde ki yerinden nasıl çıkıyor acaba.

6. elkmuh

elkmuh Well-Known Member

Beğenilen Mesajları:
    857
    Silikon gibi bir malzemeyle yuvasına sıkıştırmışlar, seyyar değil . Tornavidayla zor çıkarttım yuvasından.

108804 ve powerkırk3 bunu beğendi.
  7. muammer yaşar

muammer yaşar Member

Beğenilen Mesajları:
    18
    cevap için teşekkürler, yeni sensör de tadilat yapmaya gerek oluyor mu kablo soket lehim vs.

8. elkmuh

elkmuh Well-Known Member

Beğenilen Mesajları:
    857
    Ben stefanellinin orjinal regülatörünü basınç ayarı çalışmadığı için söküp attım , yerine kendinden gaz kesicili AKL aldım . Onun sensörü uymadı . Sensör vidasının içini boşaltım delerek , içine aldığım 10k NTC yi taktım ve tekrar vidanın içini lehimle doldurdum . Bunları yapmadan üstüne silikonla falanda yapıştırsanız olur regülatörün , ben biraz kibar bir şey yapmaya çalıştım.

108804, muammer yaşar ve powerkırk3 bunu beğendi.
  9. Veli öz

Veli öz Member

Beğenilen Mesajları:
    5
  10. elkmuh

elkmuh Well-Known Member

Beğenilen Mesajları:
    857
    Map sensörü ile ısı sensörünün alakası yok , farklı şeyler.

11. Veli öz

Veli öz Member

Beğenilen Mesajları:
    5
    Peki abi çiğ atmayı gaz bitince benzine geçmiyor otomatik kendisi bunu ve cok yakmayı map sensörü den yapar mı

12. elkmuh

elkmuh Well-Known Member

Beğenilen Mesajları:
    857
    Daha öncede söylediğim gibi şehir içinde yapılmış verilere itibar etmiyorum . Şehir dışında şu kadar km de şu kadar litre gaz yakıyorum - kuruş değil - ölçümünüz varsa onun üzerinden size yorum yapabilirim . Parametre değerleri içinde sıcaklık+ zamanla ya da sıcaklık+devirle gaza geçme konusunda iki seçenek var . Bunu dökümanlarını incelerseniz görebilirsiniz . Gaza geçmemesinin kötü kalibrasyonla bir alakası yok . Set edilen değerlere ulaşıldığı halde araç gaza geçmiyorsa başka sorunlar olabilir ( ecu - gaz kesici bobini- tank bobini vs ...) . Bunlarında buradan tespitini yapamam.

powerkırk3 bunu beğendi.
  13. Veli öz

Veli öz Member

Beğenilen Mesajları:
    5
    Abi uzun yol yapma durumumuz yok ki

14. elkmuh

elkmuh Well-Known Member

Beğenilen Mesajları:
    857
    Yahu bir gün eşinizi de alır komşu vilayetin turistik yerlerini gezer , güzel bir yemek yer gelirsiniz , hem de araç performansını ölçmüş olursunuz :)

muammer yaşar, x-calibur ve powerkırk3 bunu beğendi.
  15. Veli öz

Veli öz Member

Beğenilen Mesajları:
    5
    Abi yapacam Allah izin verirse evleneli 1 yıl oldu ama ehliyetim yok Allah izin verirse alıyorum alinca çıkacam uzun yola şimdi şehir içinde biniyorum

muammer yaşar, x-calibur ve powerkırk3 bunu beğendi.
  16. x-calibur

x-calibur Super Moderator

Beğenilen Mesajları:
    3.065
    Plaka neydi :D:D:D

17. elkmuh

elkmuh Well-Known Member

Beğenilen Mesajları:
    857
    Süpersin üstad , sabah sabah güldürdün :)

powerkırk3 ve x-calibur bunu beğendi.
  18. x-calibur

Beğenilen Mesajları:
    3.065
    Bende baya güldüm Veli'nin haline, dötüm dötüm kaçıyordur polis görünce. :D Aslında şehir içi daha çok polis kontrolü var.
    Veli Hayırlı olsun abim, boşver sen LPG işini daha yeni evlisin bak, sonra kapı önüne koyarlar. Bize bakma bizi evlerde ipleyen yok kendimizi forumlara verdik arabaya verdik.:rolleyes:

ersahca, ali berci ve powerkırk3 bunu beğendi.
  19. elkmuh

elkmuh Well-Known Member

Beğenilen Mesajları:
    857
    Abi kaç seneden sonra cut off a giriyor evlilik , benim hanım bütün forumları mı biliyor maşallah :)

20. x-calibur

Beğenilen Mesajları:
    3.065
    Benimkisi OPEN LOOPA girdi :) Sensörlerden (hanımdan) gelen uyarıları (vıdı vıdıları) ECU dikkate almıyor artık :D Oksijen sesörünü yenisi ile değiştirsem mi ki :D:D:D

Seslenti, leoncu, powerkırk3 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.

Sayfayı Paylaş