SIRALI SİSTEM LPG BASINCI KAÇ BAR OLMALI AEB ECU'ların basınç düzeltmeleri hk.

Konusu 'SIRALI SİSTEM LPG AYARI GENEL BİLGİLER' forumundadır ve MSC Elektronik tarafından 25 Eylül 2015 başlatılmıştır.

1. RomanoyaAyarVerenAdam

RomanoyaAyarVerenAdam LPG-C03a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    670
    Rolantide 3.20 olması biraz suphelendiriyor aslında ama bakalım. Şu obd işini kesin çözmeden uğraşmam gibi

2. ferdiklc

ferdiklc New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    şimdi hocam
    benım araç 307 otomatik lpgde sıkıntı vardı gazcılar çözemedi kablonuzu aldıktan sonra gözlemlediğim ecu ya reset attım map harıtasına reset attım
    otomatık kalıbrasyon yaptım araçta sıkıntı yoktu sorunuma gelince depoda ne kadar gaz olursa olsun bip sesiyle benzine geçiyordu fakat herhangı bir hata vermıyordu kalıbrasyonu yaptıktan sonra 2 gün sıkıntı yapmadı dün aksam saatlerinde tekrar yaptı dugmeden gaza gecirdigimde direk benzine zıplıyordu
    programdan bakarken gaz basıncının 0.35 lerde oldugunu gördum sarı uyarı şeklinde yanıp sönuyordu şamandıra üstündeki kabloları çıkartıp tekrar taktım
    1.2 lere çıktı araç normal gazda çalışmaya başladı biraz önce aynı şey oldu şamandıra üstündeki kablolarla tekrar oynadım bu sefer düzelmedi 0.35 0.37 lerde geziyo gaza geçmeye çalıştıgında tekrar benzine zıplıyo sabah kalkıp tekrar çalıştırsam bu sefer normale dönuyo sebebi ne olabilir?

3. Destek

Destek Administrator Staff Member

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Gaz kesici ya da ecu arızalı olabilir.

4. Almera

Almera New Member

Beğenilen Mesajları:
    5
    Merhabalar
    Tartarini sistemimde (sanırım aeb) gaz basıncı 1,25 olarak ayarlı, bu durumda benim de gaz basıncını regülatörden düşürüp yeniden bir yol ayarı mı yapmam gerekli ?

Sayfayı Paylaş