SIRALI SİSTEM LPG REGÜLATÖR BASINCI AYARLAMA RESİMLİ REFERANS DEĞERLER

Konusu 'SIRALI SİSTEM LPG AYARI GENEL BİLGİLER' forumundadır ve Destek tarafından 22 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. Destek

Destek Administrator Staff Member

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Regülatör basıncınız stabil değil. Nozul çapınız küçük.
    Diğer konuya eklediğiniz resimler bunu gösteriyor.

Mesut42 bunu beğendi.
  2. servet3452

servet3452 New Member

Beğenilen Mesajları:
    2
    msc sitesinden atıker fast sisteme uygun enjektör ve regülatör aldım.montajı yaptım araca ayar kablomu taktım araç lpg ye gecınce sarssıntılı çalışıyor . kalıbrasyon yapmayı denedım bıkac defa deneme yaptım her sekıldede farklı uyarı aldım 1 motor devrı cok yüksek 2 manıfol basıncı 0.63 dogru degıl uyarısı verıyor.
    araç rover 216 marka 1.6 motor 110 hp eskı lpg enjektöründe 1.8 mm nozul vardı yenı takılan kıtte 2.mm takılı .
    parametre bılgılerınde aracı tek bobın sectıgımde devır 3800 gosterıyor 4 sılındır sectıgımde 900 devır kadrandekı ıle aynı değer
    basınç ayarlamak ıcın regülatör uzerındekı ayar vıdasını saga cevırdım sola cevırdım basınç bı turlu ayarlanmadı ya sureklı değer dusuk çıkıyor.

3. osos2

osos2 LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    2
    Lpg ısı sensör değeri çok düsük. fan açana kadar ısıt sonra dene

4. Destek

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Bu hata genelde stop ettiğinde verir. Dikkate almayın.
    Bütün enjektörler birlikte seçeneğini deneyelim.

5. rundll32

rundll32 New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    aracımın yuksek devirde otomatik benzine geçmesinden dolayı lpg ayarı için lpg ciye gittim aracın nozullarının küçük olduugunu regülatörün ömrünün dolduğunu ve basıncı dengede tutamadığından bahsetti. birşeyler yaptı en kısa zamanda regülatörün değişmesi gerektiğini söyledi. ki o zamana kadar yukarıda yazdığım benzine geçme durumu ( programdan kapatılabilen birşeymiş) aracımda sorun yoktu. bugun aracıma binip yola çıktığımda ayağımı gazdan çektiğim anda kapanmaya başladı yoldayken neredeyse stop edecek düzeyde rölantim düşüyor. durur vaziyette yada calısmasında sorun yok.
    sizden regülatör siparişi verdim ama içime şüphe düştü zaten bozulmak üzere olan şey bozuldumu yoksa başka bir sorunmu var acaba?
    aracım 2007 honda civic 1.6 125 hp atiker lpg mevcut 2010 da takılmış

6. Destek

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Basınç dengesizlikleri stop etmeye, benzine atmaya neden olabilir.
    Değiştirip sonuca bakalım.

elkmuh bunu beğendi.
  7. Emre yavuz

Emre yavuz New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Selamun aleyküm efendim benim şöyle bir sorunum var :aracım lpgde iken durkalklarda stop ediyor bazende seyir halinde boşa alırsam stop ediyor bende aracın devri rolanti düzeyine düşene kadar vitesten çıkarmıyorum o zaman stop etmiyor benzinde olduğu zaman böyle bir sorun yok aracım Megane 2 1.6 lpg kiti aldesa sorun ilk çıktığı zamanlarda tüpçüye götürdüm basınç değeri 1000 olması gerekirken 2000 civarında dedi (yada tam tersi hatırlayamıyorum) çok yoğun olduğu için o gün yaptıramamıştım dün yine aynı yere götürdüm bilgisayara bağlamadan boğaz kelebeğinden dedi kelebek temizlendi tekrar lpg ayarı yapıldı ama problem hala devam ediyor ve çok canımı sıkıyor sebebi bilen varsa çok sevinirim

8. ersahca

ersahca LPG-C02b-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    761
    merhaba, basinc 2 ise regulatore gecmis olsun.

9. RomanoyaAyarVerenAdam

RomanoyaAyarVerenAdam LPG-C03a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    670
    romano için(romano antonio-turbo kitler de dahil) de servis bültenleri 1bar +- 0.1 diye yazıyordu. belki birinin işine yarar

10. Nlpsıralı

Nlpsıralı New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    merhabalar
    2001 toyota corolla vvti 110 beygir aracımda nlp sistem uygulaması var nozul değerim 2,00 olduğunu biliyorum regülatör basıncı 1,69 seviyelerinde sizce normal mi sizden almış olduğum kablo ile oto kalibrasyon yapıyorum . aracım tekleme yapıyor patırtılı çalışıyor ama bu her zaman yapmıyor nedeni basınç olabilir mi?

11. ersahca

ersahca LPG-C02b-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    761
    merhaba, 1.69 civarı basınc normal değil. regulator saglam diye yorumlarsak, basınc 1 civarı olması lazım. basıncı 1-1.1 civarına cekip muhtemelen nozulları büyütmeniz iyi olur herhalde... yok basıncı oralara dusuremiyorsanız regulatorde problem var! kolay gelsin.

Nlpsıralı ve elkmuh bunu beğendi.
  12. x-calibur

x-calibur Super Moderator

Beğenilen Mesajları:
    3.064
    Basınç çok yüksek, muhtemelen harita ayarlarınız doğru yapılandırılmamış. Mekanik bir sorun yok ise yazılımdan ayar yapabilirsiniz

13. Afyonlu0303

Afyonlu0303 New Member

Beğenilen Mesajları:
    1
    merhaba 1940cc 115 hp araç için nozul çapı ve basınç kaç olmalı mazda lantis teşekkürler

14. Destek

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Merhaba, 1 bar basıncta 2.2mm

15. Afyonlu0303

Afyonlu0303 New Member

Beğenilen Mesajları:
    1
    teşekkürler. aracımda rölantide geç gaz yeme ve 2000 deviraltında tekleme vardı enjektörleri değiştim 2.2 nozul çapı ama tekleme ve geç gaz yeme devam ediyor yani rölantide gaza basınca devir saati önce düşer gibi olup sonra yükseliyor basınç düşük olduğu için yaparmı acaba

16. Nlpsıralı

Nlpsıralı New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    nozul çapı 2mm ve basıncı 1,15 bara ayarladım oto kalibrosyon yaptım aracıma ama tekleme düzelmedi enjektörleri mi değiştirmek gerekiyor acaba?

17. Destek

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Düzgün ayar yapılmamış olabilir. Nozul kçük olabilir.

18. Destek

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Olabilir.

19. yakamoz

yakamoz New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Arkadaşlar merhaba;
    Ankara'dan 2009 model seat leon 1.4 tsi kullanıcıyım. Zavoli alisei marka obdli karma sistem lpg kullanıcısıyım. Sürüş esnasından aldığım görüntüyü sizlerle paylaşmak istedim. Regülatör basıncı ve diğer değerler normal mi acaba?

20. mehmet_dlg

mehmet_dlg New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Mwhaba benim aracim1.4 dacia logan 2006 model lpg enjoltorleri cit cit diye ses yapiyor arti aracim dusuk devirlerde tekleme yapiyor kilometreye sehir ici 450 kiris yakiyor ama uzun yolda cok az yakiyor 200 kurus iki ayri ustaya gittim biri beyin digeri enjektor degismesi lazim diyor neyapmaliyim sisce sorun neyde tesekkurler

Sayfayı Paylaş