SIRALI SİSTEM LPG REGÜLATÖR BASINCI AYARLAMA RESİMLİ REFERANS DEĞERLER

Konusu 'SIRALI SİSTEM LPG AYARI GENEL BİLGİLER' forumundadır ve Destek tarafından 22 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. mehmet_dlg

mehmet_dlg New Member

Beğenilen Mesajları:
    0

2. Bayram

Bayram LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    76
    Lpg sisteminin markasını yazmamışsınız ama hemen hemen her marka lpg enjektörü o sesi yapar kaç yıl oldu bu sistem araçta. Birde 45 krş çok fazla geldi bana 25 krş civarında olması lazım beyin derken ekümü regülatör mü hangisini demek istedi ustalar bence sizin sorun iyi bir yol ayarı ile çözülebilir ayrıca aracı kullanırken 2000 devir altına düşürmemeye çalışın yani aracı baygın kullanmayın

3. mehmet_dlg

mehmet_dlg New Member

Beğenilen Mesajları:
    0

4. mehmet_dlg

mehmet_dlg New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ustalar regulotor dedi beyin derken onu kastettim araci alalim fazla olmadi bilmiyorum sistemin kac yillik oldugunu arac ticari taksi cikmasi birde yol ayari derken onu anlamadim

5. mehmet_dlg

mehmet_dlg New Member

Beğenilen Mesajları:
    0

6. Bayram

Beğenilen Mesajları:
    76
    Yol ayarı derken araçla yolda giderken kullanım şartlarına göre sisteme kablo yardımıyla bilgisayar ile gaz ayarı yapılmalı bunu da her usta yapmaz otomatik ayar yapar gönderir forumdaki bilgilere önce bir göz atın biraz bilgi edinin o zaman daha kolay anlaşılır

7. Bayram

Beğenilen Mesajları:
    76
    Evet regülatör stabil basınç vermiyor ise sorun yaratır ama sizin önce işi bilen iyi bir ustaya ihtiyacınız var veya bu forumdan kablo siparişi verip iyi bir araştırma ile bu işi kendiniz çözmek en azından ben öyle yapıyorum çokta güzel oldu piyasada işi bilen usta yok denecek kadar az

8. erkaneser

erkaneser New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Merhabalar,
    Yazacağım sorunun için lpg regülatörü de olduğu için buraya yazıyorum. Aracım Alfa romeo ve atiker lpg obd multi fast 2 takılı. 23 ay oldu daha ikinci yılını doldurmadı. bir yıldır yaşadığım bir sorun var ve bir türlü sorun çözülmedi. Araç soğuk iken çalışmada lpg ye geçince ani gaza yüklenmede hava kutusundan patlama sesi veriyor. (Akış metre, ateşleme sistemi komple yenilendi). Araç ısındığında ani yüklenmelerde patlama yapmıyor sadece isteksiz yükleniyor sonra roketliyor. Bu gün lpg ciye yine gittim bindi kendisi şahit olmak için fakat herhangi bir sorun yok. bilgisayara bağladığında regülatör basıncı 1,15 gibi idi. kapattı 1 dakka sora yinedin bağladı ve aracı çalıştırdık basınç 1,7 lerde falandı. bu normal değil dedi ve regülatör ilk çalışmada basıncı ayarlayamıyor dedi ve akl regülatörü taktı (240 Tl işçilik dahil.) Mantık olarak düşündüğümde bana da sorunun kaynağı bu olabilir diye düşünmüştüm. ve basınç ayarını 1,10 a ayarladı lpg ciden ayrıldım. yolda giderken 3. vitesteyken ayağımı gazdan çekiyorum 3 ve ya 5 saniye sonra ani yüklendiğimde yine hafif bir patlama sesi veriyor.

öncelikle sormak istediğim lpg ci usta regülatörü boş yeremi değiştirmiş oluyor.yani o basınç değerlerinden dolayı regülatörün değişmesi gerekirmiydi.
    ikincisi ise bu patlama sesi olayına nasıl çözüm bulabilirim. Ayrıcı bir bilgi daha vereyim. Benzin pompasına role zamanlı role takıldığında, benzin pompasının elektiriği kesildiğinde lpg de giderken vites geçişlerinde kerkinme ve yığılmalar oluyor. yani lpg de giderken benzin pompasını kapatamıyorum, kapattığımda araç sapıtıyor. bunuda hiç bir usta anlayamadı.

9. meganne

meganne Member

Beğenilen Mesajları:
    6
    roleyi nereye bağlıyorsunuz...benzin pompasına mı...öndeki enjeksiyon rolesine mi

10. Cliosymbol

Cliosymbol LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    1.131
    Benzin pompasina baglaniyor.

11. meganne

meganne Member

Beğenilen Mesajları:
    6
    öndeki rolelelere bağlayınca sorun çıkartıyorda yüzden sormuştum...ben de benzin pompasına bağlattım sorun yok..

12. Cliosymbol

Cliosymbol LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    1.131
    Bendeki zaman ayarli kendim bagladım pompanin + ucuna bir kablo lpg tankının şamandıra rölesinin ucuna bir kablo bagliyorsun şeması vardı. Gaza gectikten sonra 30 sn gibi pompayı durduruyor her 20 dkk bir 2 dkk çalıştırıyor. Ben memnunum sıkıntı yok.

13. huseyincandarli

huseyincandarli New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Merhabalar bende honda civic var 1.6 elegance 1 ay önce atiker grand lpg takdırdım arabamın yakıtı 0,50 krş yakıyor lpgde ayar yaptırmaya gıttım ayarı yaptı cekısı felan on numaraydı ertesı gun ayar bozuldumu ne yaptıysa tekrar cekısı kotu oldu ustaya gıttım takdırdıgım yer dedıkı bırde regılatoru degıstırelım dedı degıstırdıler ayar yapıp verdıler bana soyledıgı hafıf rampalarda bagırıyorsa hava basıncı bozulmustur dedı şimdi regılatorde degıstı gene hafıf rampalarda bagırıyor sankı arabayı bısey tutuyor bana dedığı ustanın hava basıncı ılk baslarda sureklı bozulabılır regılator yenı oldugu ıcın boyle bısey varmı sureklı ustaya gıtmek ıstemıyorum bı kablo alsam becerebılırmıyımkı bılmıyorum valla takdırdıgıma bın bısman oldum benzındede 0,50 krs yakıyor gazdada ne yapacagımı sasırdım acıkcası bılgılendırırsenız sevınırım tesekkurler

14. ersahca

ersahca LPG-C02b-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    761
    Merhaba, savmislar biraz. kablo edinin, arastirmaya baslayin simdiden, en azindan bastan temel seyleri yaparsiniz. Yapamayinca danisirsiniz. Kolay gelsin.

15. huseyincandarli

Beğenilen Mesajları:
    0
    ersahca kardeşim kabloyu aldıktan sonra ben hiçbirşey bilmiyorum acaba yapabilirmiyimki

16. ersahca

ersahca LPG-C02b-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    761
    Basta herhalde yuzde 99umuz serviste iki baktiysa o kadar anliyordu.
    Kabloyla kilavuz gelir, gelmezse soylersiniz buradan iletirler, kilavuzu incelersiniz, forumda yazip bilgi aliniyor, forumdaki eski bilgiler ve basliklar var zaten, kitiniz ile ilgili basliklari, lpg genel bilgilerini arastirin, zamanla deneyim kazanirsiniz. Yine etrafinizda anlayan birileri, eş dost varsa basta birlikte yaparsiniz falan.
    Icat yapmiyoruz hicbirimiz... :rolleyes: yine de kendiniz bilirsiniz tabii. Para da karar da sizin. Kolay gelsin...

powerkırk3 ve x-calibur bunu beğendi.
  17. huseyincandarli

Beğenilen Mesajları:
    0
    Eyvallah kardeşim sağolasın

18. mt_44

mt_44 Active Member

Beğenilen Mesajları:
    58
    1 bar olan regülatör basıncı rolantide ani gaz verince en fazla kaç bara düşer veya düşmemesi mi gerekir

19. powerkırk3

powerkırk3 UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    2.311
    En fazla %10 tölerans diye biliyorum.

mt_44 bunu beğendi.
  20. atmaca08

atmaca08 LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    10
    konu hortlucak belki ama alyanla sağ sol yaparak göreceğiz değilmi kaç bar olduğunu

Sayfayı Paylaş