SIRALI SİSTEM LPG REGÜLATÖR BASINCI AYARLAMA RESİMLİ REFERANS DEĞERLER

Konusu 'SIRALI SİSTEM LPG AYARI GENEL BİLGİLER' forumundadır ve Destek tarafından 22 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. EGR

EGR LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    211
    Kalibrasyon sonrası sıcaklık düzeltme ve basınç düzeltme ayarı yaptırın sorununuz ortadan kalkacaktır sorununuz halen devam ederse regülatör arızalı olabilir.

2. Hakan

Hakan New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    yeni konu açmak istemediğim için buraya yazıyorum (aracım 1997 toyota corolla 1.6 otomatik ) nozzle larımı 2.0 olarak değiştirdim (sizden aldıklarımla) programda gordugum basınc 0.98 lere düştü ondan sonra regülatör den basınç arttırmak istedim yaptımda fakat bu sefer kalibrasyon esnasında ilk önce 1.87 bar uygun değil uyarısı aldım arac stop etti sonra kıstım hafifce bu seferde kalibrasyonun en sonuna doğru araç 6ms enjeksiyon zamanından 11 13 lere rölantideyken çıkıp stop ediyor kalibrasyon esnasında olan olay bu araçı kalibrasyon yapmadan kullandıgımda 1.8 mm nozzle ile aldığım performanstan daha az performans alıyorum hatta yüklenince dahada pusuyor bir yerde hata yapıyorum ama nerede uzman görüşüne ihtiyacım var regülatörün standart basıncını bulamıyorum sonuc olarak programda 1.10 bar civarındayken kalibrasyonda basınç cok düşük uyarısı alıyorum ve araç yine stop ediyor

3. Destek

Destek Administrator Staff Member

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Evet Atiker regülatörler ayar yapınca böyle sapıtabiliyor.
    Çok küçük hareketlerle basıncın sabit kaldığı bir noktada bırakmanız gerekiyor basınç ayar düğmesini.
    Problemin kaynağı değişken basınç. 1.60-0.80 arası gezip duruyordur.

Hakan bunu beğendi.
  4. ademokumus

ademokumus New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Meraba bende 307 2.0 motor 138 hp arac ve uzerinde tartarini marka lpg kiti mevcut arac ilk aldgm zaman rolantide sapitip istop ediyordu lpg enjektirleri degisti (akkl kirmizi enjektir takildi) simdide arac 2.fiteste 1500 2000 devirde silkeleme yapiyor yuksek devirlerde birden kesme yapiyor rolantide çalışırken ariza isigi yanip sonuyor motor aptallasiyor stop adiyor calistiriyoruz tekrar gidiyor fakat dedigim sorunlar devam ediyor napmak lazim ayrica araci cihaza bagladigimizda.bobinde ariza verdigi gözüküyor fakat benzinde kullanirken hicbir sikintir yok bobinden lpg icin kontak almislar o yapiyor olabilirmi birkac lpg ciye sordum onu baska yerden alamayiz dediler.

5. maycicek

maycicek UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    864
    Eger yoksa kablo satin alip programdan ekran goruntulerini paylasirsaniz, onerilerde bulunabiliriz.

Kablo varsa ekran goruntulerini ayri bir konuda paylasin lutfen.

ademokumus bunu beğendi.
  6. mert66

mert66 Member

Beğenilen Mesajları:
    7
    Simdi lovato yazılımda rölantide calısmakısmında gazla benzinle ve benzine yeniden gecis bölümü var benzine yeniden dönüs kıdmını isaretleyince devir kısmı cıkıyo buraya aracın normal rolanti degerinden biraz altını isaretlesem arac bu rolanti sorunun yasadıgında zaten rolanti baya dusup keniliginden yukseliyor dalgalanma alt devire dustugu icin oluyor yani arac650 de calısıyo ben 645 girsem bu devire sorun yasadıgında dusecek ve arac benzine gececek kalkıs yaparkende gaza gecis devri 1000 rpm de tekrar gaza gececek sizce bu cözüm olurmu

7. powerkırk3

powerkırk3 UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    2.311
    İlk gaza geçiş devri 1000 dv/dk olacağından gaza basmadan LPG ye geçmeyebilir.

8. mert66

mert66 Member

Beğenilen Mesajları:
    7
    Gaza gecis sıkıntı degil önemli olan dalgalanma sorunu cozulurmu denemeden sormak istedim

9. Destek

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Rolantide benzinde çalışır. sorun lpg ile alakalı ise çözüm olur.

10. powerkırk3

powerkırk3 UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    2.311
    Lavoto programında f4 harita bölümünde rolantinin dalgalandığında topun bulunduğu dikdörtgen içindeki değerleri arttırp azaltarak düzeliyor mu deneyebilirsiniz.düzeltme değerinden daha küçük değerde komşu kutucukları da değiştirmeniz faydalı olacaktır.

11. mert66

mert66 Member

Beğenilen Mesajları:
    7
    sorun sadece lpg de yüksek sıcaklıktan olduğu kesin ayrıca bu sıcaklık düzeltme bölümü işe yararmı acaba bir de klavuzda benzine yeniden geçiş bölümünü sadece gerekli olduğunda kullanın yazıyor bir yandan da stop etme eğilimlerini ortada kaldırmak için kullanılır diye yazmış .şimdi bu bölümü işaretlemenin ne zararı veya riski olabilir

Son düzenleme: 11 Mart 2015
  12. By_emre

By_emre Active Member

Beğenilen Mesajları:
    30
    Merak ettigim birseyi sormak istiyorum 2 ay onceoncesinde tanidigim ustanin yanina gitmiştim 2.0 nozul 1.40 basinc vardi 2.2 nozul ile genislettik ve basinc cok onuda 1.10 yapayim dedi baya bir cevirdi 1.10 a getirdi basinci tabi programdada ahc yi secmisti neyse ben tekrar yanina gittim basinci biraz acmasini istedim 1 bardi saga dogru cevirdi cevirdi sona dayandi dedi 1.20 oldu ve kisti 1.10 a getirdi fazla oynamamak lazim dedi merak ettigim 1.20 de neden takildi acaba

13. cemal çömen

cemal çömen New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    mrblar. hafta sonu aracımı montaj yapılan yere götürdüm durumu anlattım. fakir karışım ayarını %30 değiştirdi. ve regülatörü değiştirdiler. bu durumdan sonra aracım çok kısa zamanda lpgye geçmeye başladı ve motor soğukken gazdan ayağımı çekince olan yığılmalar olmamaya başladı. ancak bu defada ertesi gün motor arıza lambası yandı. ustaya götürdüm aracı makineye bağladı ve fakir karışım hatası verdi. 1 önceki günkü ayarını geri aldı. lamba söndü ancak motor soğukken gazdan ayağımı çekince araba yine aşırı derecede yığılma yapmaya başladı sanki frene basıyormuşum gibi. yani regülatörde de sorun yok o değişti ancak aynı sıkıntı devam ediyor. sizce sıkıntı nerden olabilir?

14. Destek

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Merhaba,
    uygun nozul çapı seçilmemiş olabilir.

15. Oktay DOGAN

Oktay DOGAN UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    10

merhabalar
    Regülatörünüz belli sıcaklıga ulaşmadıgı sürece lpg de yoğunlaşma olmadığı sürece sizin sıkıntınız gecmiyecektır
    lpg sistemlerınde ortalama sıcaklık soguk motorda 35 derecedir onun altında geçiş yaparsa motora soguk lpg girer
    aracda yıgılmalar ve silkelenmeler başlar
    ortalama yazın 1. km kışında 3 4 km de gçişler normaldir

oktayoo bunu beğendi.
  16. Fırat

Fırat New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Merhaba. Aracım 95 model 1.6 corolla 114 bg. Sıralı sistem mevcut. Regülatör basınç değeri kaç olmalıdır.

Saygılarımla.

17. maycicek

maycicek UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    864
    nozzle çapına göre değişir bu.

1.6 motorda

2mm nozzle 1.5 bar basınç
    2.5 mm nozzle 1bar basınç

hemen hemen aynı sonuçları veriyor,

aracınızdaki durumu anlamak için, ısınmış motorda, rölantide, kablonuz ile bağlanın.

lpg de çalışırken oluşan enjeksiyon sürelerinin ekran görüntüsünü alın ve yeni size ait bir konu altında paylaşın.

LPG enjeksiyonunuza göre, ya nozzle büyütme önerisi yada basınç ayarlama önerisi yapılır.

Fırat bunu beğendi.
  18. Necmi Işıklı

Necmi Işıklı LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    63
    Regülatör basınç ayarı hangi şartlarda ve nasıl yapılmalı. Motor sıcakmı olacak, soğuk mu olacak.

19. powerkırk3

powerkırk3 UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    2.311
    Bendeki atikerin regülatörü sadece 1 barda hem sıcak hem soğuk durumda basıncı sabit tutabiliyor sıcakken 1.2 bara ayarladığımda soğukken 1.4-5 çıkıyor ısındıkça düşüyor...
    Ayar Motor sıcakken yapılmalı..
    Ayrıca soğuk ilk geçişte basınç kontrol edilmeli..

20. Necmi Işıklı

Necmi Işıklı LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    63
    Faraza sıcak motorda 1.45 bara ayarladığım basınç motor kapatıp bir müddet sonra çalıştırıp baktığımda sıcakken 1.55 lere geldiğini görüyorum. bu normalmi. Stabil kalmıyor. Ayrıca araç devirlendikçe basınç değerleri de yükseliyor. 2. civarlarına kadar geliyor.

Sayfayı Paylaş