STEFANELLI SIS PLUS ANLAYAMADIĞIM BİR DETAY. LPG2CİLEİRN YAPTIĞI GAZ AYARI...

Konusu 'STEFANELLI LPG AYARI VE LPG PROGRAM DETAYLARI' forumundadır ve elkmuh tarafından 3 Ocak 2017 başlatılmıştır.

1. mustafa terzioglu

mustafa terzioglu New Member

Beğenilen Mesajları:
    5
    Anladım dediğinizi fakat daha önce de depoyu devamlı fullersek şamandıranın sıkışabileceğini duymuştum birkaç yerden, depoyu fulleyip fazla zorlamamak en iyisi o zaman

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2. Baget

Baget New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Arkadaşlar hayırlı akşamlar stefanelli de map haritasını nereden alıyoruz ben bulamadım.

3. Simerkan

Simerkan New Member

Beğenilen Mesajları:
    1
    Muhtemelen 1-2 ay öncesine kadar bir sorun yoktu. 1,24 basınçtan 0,63e nasıl düşer. Şu an depom full dolu. Geçiş sıcaklığı 38. Onu artırmam basıncı etkiler mi. Ayrıca idle ve diğer ayarları düşürünce basınç da nispeten değişiyordu ama bu sefer de lpg benzin geçişi vs. Problemli olacaktır.
    Regülatör problemli midir? Düzelir mi? Yoksa değişmesi mi lazım? 18 aylık sanırım garanti devam ediyordur acaba değişirler mi?

4. ali berci

ali berci Member

Beğenilen Mesajları:
    25
    Ayni basinc dusme problemi bnde de oldu. Gaz kesici filtresini soktum kurum baglamis. Temizlmeden direk filtresiz kapagi taktim biraz duzldi. Ama yinede yeni filtre takmak gerekiyor

5. Simerkan

Simerkan New Member

Beğenilen Mesajları:
    1
    Sigorta yaktığı için çalışmamış sanırım akü değişiminde sigorta yandı.

Regülatör basıncını ayarlattım. 1,30 olan basınç 1,1 yapıldı. Araç soğukken kalibrasyon yapıldı. O kadar dedim onlar daha iyi biliyorlar tabi. Şimdi araç en az 1lt daha fazla yakıyor. Anlayamadım olayı. Basınç fazlayken daha fazla gaz tüketmesi, düşük olunca benzin takviye etmesi gerekmez mi? Nasıl düzelte bilirim?

6. mustafa terzioglu

Beğenilen Mesajları:
    5
    Regülatör basıncını eski değerine alıp motor fan açtıktan sonra kalibrasyon yapılması gerekir bence , tabi üstatlar daha iyi bilir. Bende ki kendiliğinden benzine atma olayıda takip edince depodaki gaz azalmaya başlayınca olmaya başlıyor, depo full olunca sıkıntı olmuyor

7. Simerkan

Simerkan New Member

Beğenilen Mesajları:
    1
    Aslında 1,30 basınç değeri monitör üzerindeki göstergenin yeşil bölgenin sarıya yakın kısmında idi. Yani olması gerekenin altındaymış gibiydi. Fakat o göstergedeki scala sanırım ortalama ve yaklaşık bir gösterim olmuş. Çünkü kime sorduysam ideal regülatör basınç ayarı 1,10 dur dediler. Araca göre falan değişmez dediler. Halbuki belirleyici olan enjektörler değil mi?

8. mustafa terzioglu

Beğenilen Mesajları:
    5
    Motor hacmi belirleyici olan anladığım

9. mustafa terzioglu

Beğenilen Mesajları:
    5
    [​IMG] resim alıntı

powerkırk3 bunu beğendi.
  10. ismail karacan

ismail karacan Member

Beğenilen Mesajları:
    6
    Merhaba. Yeni uyeyim ve nasıl yeni konu açacağımı bilemedigim için bu şekilde yazdim.ford fiesta 2005 model 1.4 aracimda stefanelli lpg kitim var.Dün kablo aldım.degerleri video olarak çektim nasıl yukleyebilirim.Birde gaza gecmesi icin programda butona bastığımda gaz gostergesinde gaza geçtiği gozukuyor lakin ön taraftaki gaz kesiciden çit die ses gelmiyor.bazen geciyor bazen geçmiyor.Resim ve video ile size bu sorulari göndermek istiyorum.Tesekkurler simdiden.

11. powerkırk3

powerkırk3 UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    2.311
    vidoları you tube a yükleyip paylaşabilirsiniz linkini burada paylaşırsınız
    Gaza geçtiğinde kesici bobin uçlarına voltaj geliyorsa kesici bobini arızalanmış olabilir
    yazılımdan motor devirini geçiş devri, geçiş reülatör ve gaz sıcaklık değerlerini programdan kontrol ediniz

ismail karacan bunu beğendi.
  12. ismail karacan

ismail karacan Member

Beğenilen Mesajları:
    6

Cevabınız için teşekkür ederim.Koskaca ısparta ilinde sadece bir tane stefanelli gaz ayari yapan usta var ve bu usta ile gereksiz bir sekilde lpg beyni değişimi sonrasinda tartıştık.Bu yuzden sizlerin yardimiyla kablo alıp kendi ayarimi yapmaya karar verdim.Bu işte çok acemiyim.yardim ederseniz memnun olurum.aracımin videosunu yukluyorum teşekkürler

13. ismail karacan

ismail karacan Member

Beğenilen Mesajları:
    6
    Değiştirilmesi gereken değerler nereleridir?

14. powerkırk3

powerkırk3 UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    2.311
    paremetreler bölümünde alarm kontrolün altında sıcaklık değerini 5 den sıfıra alır mısınız
    çünkü kalibrasyon bölümünde gaz sıcaklığı 5 derece görünüyor tahminim gaza geçmesi için gaz sıcaklığının 5 den fazla olması gerekiyor
    regülatör 86 dereceyken gazın 5 derece olması da ilginç herhalde çok soğuk bir yerdesiniz ve motoru yeni çalıştırdınız

15. ismail karacan

ismail karacan Member

Beğenilen Mesajları:
    6
    Öncelikle cevaplarınız için çok teşekkür ederim.hava sıcaklığı 7-10 derece arasında idi ve motoru iyice ısıtmıştım.Peki benzin ve gaz enjeksiyon süreleri nasıl.Kalibrasyon yaptım ama hiç bir şey düzelmedi.Araç benzinden gaza geçerken baya silkeleniyor ve rölantide aşırı titreme meydana geliyor.Hafif rampa dahi olsa araç çekişten düşüyor.Bu arada resim nasıl yükleniyor.Resim de koymak istiyorum.Teşekkürler.

16. ali berci

ali berci Member

Beğenilen Mesajları:
    25
    ismail kardeşim senin sorunun program ayarından bence bende de stefanelli var. çok uğraştım bende senin gibi kendi çapımda bişeyler yapabiliyorum artık. yardımcı olmak isterim sana. bende kendim bağlanayım aynı anda ayarları karşılaştıralım. anladığım kadarıyle senin usta çıkma ecu takmış galiba sana.
    bu arada ecudan 2 çeşit var senin ki hangisi.

powerkırk3 bunu beğendi.
  17. ali berci

ali berci Member

Beğenilen Mesajları:
    25
    bu arada ekrandaki 2ci sayfanın sag tarafında yazan ivmelemeyi direk yap. ayrıca 700 rpm yapmışsın 700 rpm olursa 700 devir üstü benzine geçer. onu düzeltmen gerekiyor.

powerkırk3 bunu beğendi.
  18. ismail karacan

ismail karacan Member

Beğenilen Mesajları:
    6

Ali kardeşim eywallah Allah razı olsun çok memnun olurum.stefanelli çok başımı ağrıttı.yeni videodaki gibi benzin gaz enjeksiyon surelerini eşitledim.galiba donanimsal bi ariza benim ki.çunku gaza gecti gosteriyor gostergede lakin gaz kesiciden tık sesi gelmiyor.onceden arada bir geliyordu. O da kayboldu maalesef.ön taraftaki regülatör üstündeki gaz kesicinin omajini ölçtüm çalışıyor soketinede 12 volt geliyor.ama tüp uzerindeki gaz kesiicnin soketine 12 volt gelmiyor gibi.ecu siyah pilastik olandan.yeni ayarlarim şu sekilde degistirdim [​IMG]
    Yardimci olursaniz cok memnun olurum.

19. Destek

Destek Administrator Staff Member

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Son durum nedir?

20. ismail karacan

ismail karacan Member

Beğenilen Mesajları:
    6
    Lpg ecusu tekrar degistirilerek sorun çözüldü.cikma ecuların bizi uğraştitması

husnu ve powerkırk3 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş