TELEFLEX Gfi 2. silindir hatası ve Çözümü

Konusu 'TELEFLEX LPG AYARI VE PROGRAM DETAYLARI' forumundadır ve HASAN AYDIN tarafından 29 Temmuz 2020 başlatılmıştır.

1. HASAN AYDIN

HASAN AYDIN Member

Beğenilen Mesajları:
    14
    Merhaba Arkadaşlar

Aracımda Teleflex Gfi kit var Aracım 2007 CRV 2.0 Sorunu her zaman yaşamıyorum genelde lpg deposu yarının altında iken ve araç yüke bindiğinde P0300 P0301 P0302 1. ve 2. silindir ateşleme arıza kodlarını veriyor ve motor kendini korumaya alıyor. Lpg deposu dolu iken ve araç Benzinde iken böyle bir sorun yaşamıyorum. Sizce problem nerede olabilir. Aklıma MAP sensörü geliyor ama emin değilim.

2. symbol

symbol LPG-C04a Pro Brc Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    967
    Merhaba,
    Kablo ile bağlanıp bahsettiğiniz durumda regülatör basıncına bakmak gerekiyor. Yakıt yetmiyor olabilir.

Ancak bahsettiğini durum ateşleme arızasına da benziyor, bobin sağlam mı ?

3. Destek

Destek Administrator Staff Member

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Mrb, kronik arızadır.
    Tamiri mümkün. 5423502417 Whatsapp

4. Mismailt

Mismailt Member

Beğenilen Mesajları:
    45
    Dun aksam aracımla yolda ilerlerken bir anda gaza yuklendigimde motor isigi birkac defa yan yandi sondu.Benzine alip biraz ilerleyip tekrar gaza aldigimda isik yanmadi eve geldigimdebaglandim ecuya p0302 kodu gordum.Sanirim arac ikinci silindirde yakit sorunu yasadi.Aracim turbo oldugu icin ve kitim de atiker oldugu icin yakit besleme sorunu yasadi ve 2.silindirde atesleme hatasi olustu.

5. husnu

husnu UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    502
    Hocam 2. Silindirdeki enjektör sorunlu olabilir kalibrasyon sayfasında enjektörleri tek tek açıp kapayıp deneyebileceğin test sayfası var hangi enjektör hatalıysa kapattığında benzin enjeksiyon süresi diğerlerinden önemli ölçüde farklı çıkar, bir test yapmanı öneririm

6. Mismailt

Mismailt Member

Beğenilen Mesajları:
    45
    Tamam hocam.Teşekkurler.Bi bakayım.

7. seydiekici

seydiekici Member

Beğenilen Mesajları:
    19
    Herkese merhaba. 2012 model 1.4 tsi tiguen aracimda atiker di takili ve benzer bir sorunla karşı karşıyayım.

8. husnu

husnu UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    502
    sizin sistem biraz farklı ayar sayfaların resimlerini ekleyin bir bakalım, sorunun sebebi ayar kaynaklı olabilir

9. HASAN AYDIN

HASAN AYDIN Member

Beğenilen Mesajları:
    14
    Tatilde olduğum için anca girebildim.

Maalesef elimde kablosu yok pek bulunmayan bir malzeme ve pahalı olduğu için almadım.
    Ben bobin buji lpg enjektörlerinden şüpheleniyorum fakat bunlar arızalı olsa sürekli yapmaz mı ?
    Ben en son bu hatayı verdiğinden itibaren 2000km yol yaptım hiç bir sıkıntı çıkmadı.

10. HASAN AYDIN

HASAN AYDIN Member

Beğenilen Mesajları:
    14
    Tatilde olduğum giremedim şimdi watsap a ekliyip yazıyorum size

Sayfayı Paylaş