Toyota Corolla VVTi dip gaz tekleme

Konusu 'ATİKER LPG AYARI VE ATİKER LPG PROGRAM ANLATIMLARI' forumundadır ve esrefcem tarafından 26 Nisan 2023 başlatılmıştır.

1. esrefcem

esrefcem New Member

Beğenilen Mesajları:
    1
    Saygı değer forum üyeleri 2008 Corolla aracımda Atiker fast ecu lu yani nanofast kit takılı malumunuz toyota vvti değişken subap teknolojisine sahip.Bu özellik dip gaz yapıldığı anda devreye girmekte sübaplarin açı değişimini yapmakta.Bundan dolayı lpg de iken dip gazlarda teklemeye sebebiyet vermekte.Bende konuyu derinlemesine araştırdıgimda yeni lpg sistemlerinin programlarina bu özelliğin eklendiğini gördüm. Programda Atesleme siralaması degistirerek bu olay cözulmüş.Fakat atiker fast sistem eski oldugundan bu özellik yok.Bende işin mantigina dayanarak 1-2-3-4 şeklinde siralanmis enjektör fişlerini 4-2-1-3 seklinde degiştirdim programdan da enjektör hata zamanini ve lpg hata zamanini 0 a indirdim gecislerin biranda olup tekleme yasanmamasi için ve sonuc muazzam oldu.Dip gazda tekleme yok elle yaptigim bu değişiklik yeni sistemlerdeki mantikla ayni midir araca herhangi zararı olur mu aracin calismasinda gidisinde hic bi sorun yok eger dogru islemse fast sistem olupta vvti kullanıcılarina bilgi paylasimi olmasi açısından detaylı yazdım. Herkeze cok tesekkur ediyorum.

2. esrefcem

esrefcem New Member

Beğenilen Mesajları:
    1
    Pardon sıralama 2-4-1-3 yaptım

Sayfayı Paylaş