Twingo lpg ayar sorunum

Konusu 'ATİKER LPG AYARI VE ATİKER LPG PROGRAM ANLATIMLARI' forumundadır ve mehmetcihat37 tarafından 28 Şubat 2023 başlatılmıştır.

1. mehmetcihat37

mehmetcihat37 New Member

Beğenilen Mesajları:
    1
    Arkadaşlar merhaba;
    Renault twingo aracıma geçtiğimiz yaz atiker fast100 montajı yaptırdım. Yaptırdığım günden beri lpgde rölanti problemi, geçişlerde stop etme ve düşük devirlerde performans sorunu yaşıyordum. Manifolddaki nozul delikleri uzağa delinmişti bu problemi düzelttim fakat derdime çare olmadı.

Bir lpg ustası ile konuşurken kendisi bu aracın enjeksiyonun yarı enjeksiyon olduğunu söyledi. Enjektörlerin tek tek fişi yok toplu bir kütüğü var ve 3 kablo giriyor bu kütüğe. Bu bilgi ışığında ayar kısmındaki enjeksiyon tipini çifte seçtim bütün problemlerim düzeldi.

Fakat bu çifte seçildiğinde lpg ms süresi benzinin 2 katı oluyor 3ms benzin iken 6 ms lpg oluyor rölantide . 4000 devire gelmeden 3 ohm enjektörlet tam açık vaziyete geçiyor ve ciddi silkeleme oluyor araç yürümüyor.

Bu problemi nasıl çözebilirim 3ohm enjektörleri 2 ohm ile değiştirsem faydası olur mu şimdiden teşekkürler.

2. mehmetcihat37

mehmetcihat37 New Member

Beğenilen Mesajları:
    1
    arkadaşlar yok mu hiç yarı grup araca montaj veya ayar yapan

Sayfayı Paylaş