VW POLO 1997 - STEFANELLİ - Araba çok yakıyor

Konusu 'STEFANELLI LPG AYARI VE LPG PROGRAM DETAYLARI' forumundadır ve Veli öz tarafından 5 Ocak 2018 başlatılmıştır.

1. Veli öz

Veli öz Member

Beğenilen Mesajları:
    5
    ECU dediğiniz bilgisayarın bağlandığı yermi oluyor

2. x-calibur

x-calibur Super Moderator

Beğenilen Mesajları:
    3.064
    Evet metal yada plastik dikdörtgen kabloların girdiği bir kutu

powerkırk3 bunu beğendi.
  3. Veli öz

Veli öz Member

Beğenilen Mesajları:
    5
    O parça stefanelli abi

x-calibur bunu beğendi.
  4. x-calibur

x-calibur Super Moderator

Beğenilen Mesajları:
    3.064
    O zaman sizin kit stefanelli oluyor. Regülatör yada enjektör farklı olsada ecu stefanelli olduğu için stefanelli uygun kablo alacaksınız. @Destek ile iletişime geçip uygun olan kablo hangisi ise alabilirsiniz

powerkırk3 bunu beğendi.
  5. Veli öz

Veli öz Member

Beğenilen Mesajları:
    5
    Tamam abi

6. ali berci

ali berci Member

Beğenilen Mesajları:
    25
    veli kardeşim merhaba
    bende de 99 model otomatık polo classic var. senin araba 30 kuruş yakıyorsa öpte başına koy :) Bende de stefanelli var 37 kurustan asagıya bi turlu indiremedim. sanayide senin başına gelenlerin aynısını banada soylediler değiştir diye. Islarla değiştirmeyeceğim yanana kadar :).
    bence senin arabada sıkıntı çiğ atmadan başka sıkıntı yok. sehiriçi kışın 30 kuruş bence çok normal. gaz aldığnda şehir dışında bi dene daha az yakacaktır.
    kablo bende aldım. kendimde forumdaki arkadaşlardan yardım alarak bende yaptım. düzelmedi. kabullendim artık :(

7. Veli öz

Veli öz Member

Beğenilen Mesajları:
    5
    Abi 40 kuruş yakıyor daha dün bitti hesap ettim yapan yok ben 60 tane usta ya gittim bir tanesi de yapmadı yapmıyorlar bacanak da var aynı araba 98 hecbek benimki de hecbek onun araba 22 kuruş yakıyor net kendim de gördüm abi mecbur degistirecem olmayacak böyle abi

8. Veli öz

Veli öz Member

Beğenilen Mesajları:
    5
    Ama

9. elkmuh

elkmuh Well-Known Member

Beğenilen Mesajları:
    857
    3.10 dan LPG hesalarsan 100 km de 7 litre yapar ki hiçbir LPG sistemi şehir içinde 7 litre yakamaz , bacanağın yavaş üfürsün biraz . Şehir dışında bile 7 litre yakıyorsa efsane olur ki genelde 8 e yakın yakar .

ali berci ve powerkırk3 bunu beğendi.
  10. Veli öz

Veli öz Member

Beğenilen Mesajları:
    5
    Ben kendim bindim olctum abi adamın arabasını bende 22 kuruş yaktı anormallik var ama anlayamadım

11. elkmuh

elkmuh Well-Known Member

Beğenilen Mesajları:
    857
    Şamandıra bozuk ya da şu yağ ve benzin takviyeli sistemlerden değilse büyük ihtimal fakir karışımda çalışıyor olabilir araba . Zaten 20 yaşında olduğu için araç oksijen sensoru çoktan cortlamıştır. Arıza lambası falan yakması mümkün değil aracın . Ortada özenilecek bir durum yok. Fakir yanmanın tesirleride uzun vadede motoru kucağına alarak görülür malesef.

x-calibur ve powerkırk3 bunu beğendi.
  12. Veli öz

Veli öz Member

Beğenilen Mesajları:
    5
    Ne yapmak gerekiyor tani

13. Veli öz

Veli öz Member

Beğenilen Mesajları:
    5
    Araç bı kere fakir karışımda çalışıyor olsa çiğ atma ne alaka abi arkadan

14. elkmuh

elkmuh Well-Known Member

Beğenilen Mesajları:
    857
    Fakir karışımda çiğ gaz olmaz , az yakıt bol oksijen karışımından haddinden fazla yanma olur .

15. elkmuh

elkmuh Well-Known Member

Beğenilen Mesajları:
    857
    Arkadaş arabam az yakıyor diye seviniyormuş , sevinmeye devam etsin ne deyim :)

powerkırk3 bunu beğendi.
  16. Veli öz

Veli öz Member

Beğenilen Mesajları:
    5
    Abi onu boşver sen onun arabası az yaksin bizim sorunu düzeltelim benim kendi arabam 40 kuruş yakıyor ki gazı 2.85 den alıyorum en pahalisi 3 TL onlarda olctum değişen gram bişey yok benim oksijen sensörü ile bir alakası yok demi direk gaz la alakalı demi

17. Serdar gemici

Serdar gemici Member

Beğenilen Mesajları:
    44
    1. ci olarak benzin ms değerleri lazım. Polo larda genelde boğaz kelebeği ve distribütör hataları diz boyu. Yan sanayi boğaz kelebeği ve distribütörlerde ayar tutmuyor. Özellikşe Diatribütör kesinlikle uzun vadede ayar tutmuyor. Bu araçta otomatik avans olmadığı için iyi bir wv ustasına ayar yapılması lazım. Onuda benzin enjeksiyon süresini 3.3 olarak ayarlıyorlarki araç gazda verimli çalışıyor. Siz önce benzinde binin araç yakıt durumunu gözlemleyin. Motor benzin ayarları oturduktan sonra lpg kablosu temin edip ayarlar hakkında buradan arkadaşlarla yardımcı oluruz.

x-calibur ve powerkırk3 bunu beğendi.
  18. Serdar gemici

Serdar gemici Member

Beğenilen Mesajları:
    44
    2. Olarak devir sensörü okuma kablosunu diatribütör üzerindeki hal sensörüne bağlıyorlar ki buda uzun vadede sensör hataları verdiriyor ve araç benzin ve gazda teklemwlere sebeb oluyor. Gösterge arkasına bağlanması daha uygun olur. Polo larda 1.6 olanlar aee motor ve yan sanayi kabul etmeyen çok sıkıntılı bir motor.

powerkırk3 ve x-calibur bunu beğendi.
  19. Veli öz

Veli öz Member

Beğenilen Mesajları:
    5
    Abi MS değeri en son götürdüğümde gaz ci ya çıkan 3.3 3.4 arasi gibiydi yanlış hatırlamıyorsam direk 3 de olabilir başka bir Gazcı da bana demişti ki benzin değerlerin yüksek ama o adama güvenmiyorum gazla ilgili şöyle bir sorun vardı araba gaza geçerken istop ediyor du gazlik değil tamirci bakacak dedi 50 tane tamirci gezdim gene başka bir gaz ci yaptı o öyle dediği için gene 10 tane tamirciye gittim hepsi değerlerin normal dedi birde benzin le deneyim dedim km de 55 55 kuruş arası yaktı abi araç

20. Serdar gemici

Serdar gemici Member

Beğenilen Mesajları:
    44
    Yukarıdaki iki mesajımda göre araç benzinde binilecek tekleme zıplama varmı bakılacak. Her şey düzgünsw ancak lpg ayarlarını sakin kullanımda o dediğiniz rakamlara yakın değerlere getirebilirsiniz. Polo kullanan biri olarak yazdım :D

powerkırk3 ve x-calibur bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş