Wentgas Golf 4 Bir Soru?

Konusu 'WENTGAS LPG AYARI VE PROGRAM ANLATIMI' forumundadır ve EGR tarafından 25 Ekim 2015 başlatılmıştır.

1. EGR

EGR LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    211
    Arkadaşlar golf 4 1.6 16v bcb motor kodlu aracımda wentgas sıralı lpg var bellenim sürümüm 12.60 Regülatör basıncım 1.0 enjektör nozulum 2.5mm rölantide lpg enjeksiyon sürem 3.5 tam gazda ise 12 ms geçmiyor. Ayarları kendim yaptım ayarla ilgili sıkıntım yok lft değerlerim sıfırda seyrediyor yalnız programla ilgili sormak istediğim birkaç sorum var.

wentgas ayar programında:
    1: Araç konfigürasyonu menüsünde karb. değişikliği menüsünde extra enjeksiyon hassasiyeti diye bir ayar var bu nedir nasıl neye göre ayarlanır?
    2: Mazda zayıflama ayarı nedir kaçta olmalı?
    3:Karb Değişikliği menüsünde OBD ayar kısmı gözüküyor Adaptivity menüsüde var ama aktif edemiyorum pasif durumda. Programın altında OBD Status yazan yerde OBD soket resmi var ve üzerinde kırmızı çizgi var yani yeşil değil aktif göstermiyor. Lpg ecu bellenim sürümüm 12.60 benim eküde OBD var mı? varsa bağlantısımı yapılmamış? soket resmi üzerindeki kırmızı çizgi Obd bağlantısı yapılmadığı anlamımı taşıyor?

Foto ekleyemedim inşallah fotoları en kısa zamanda ekleyecem.

2. maycicek

maycicek UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    864
    selam hocam , bu araç yeni mi? hayırlı olsun yeniyse :)

ilk iki seçenek, açıkçası çok net bilgim yok, ama çoğu zaman ihtiyaçda duymadım, fakat bir nedenle programa

girmişse mutlaka bir araçta ihtiyaç olmuştur :)

3 cü soruna gelirsek, wentgas sitesine baktım, normal 4 silindir ecu siyah, obd li ecu gri renk.

sende wentgas sitesine bak bakalım senin ecu ordakilerle aynımı?

3. EGR

EGR LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    211
    Araç yeni teşekkürler Murat bey. golf 5 sattım golf 4 aldım. wentgas sayfasına baktım bendeki ecu rengi siyah ama bağlantı yapınca obd ayar kısmı gözüküyor. ayarları tam yaptım lft şuan sıfırda ama merak işte kurcalamak istiyor duramıyoruz. Ayarlar iyi olduğuna göre en iyisi hiç kurcalamamak.

4. bbygt

bbygt Member

Beğenilen Mesajları:
    22
    mazda zayıflatma yarı sıralı olarak çalışan araçlar için yani sizin aracınız için yapılmaması gereken bir seçenek.
    yarı sıralı çalışan araçlar belli bir devirden sonra full grup olarak çalışıyormuş onun için yapılması gereken bir ayar diye biliyorum.

Sayfayı Paylaş