Yeni Başlayanlar için Atiker Fast NANOFAST Tek Seferde Lpg Ayar Kılavuzu

Konusu 'ATİKER LPG AYARI VE ATİKER LPG PROGRAM ANLATIMLARI' forumundadır ve emrahdt tarafından 29 Ekim 2015 başlatılmıştır.

1. karapardus

karapardus LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    14
    Araç çalışır durumda benzin LPG durumunu gostermemissiniz. Harita durumu gosterir ekran yok.bu verilerle kimse yorum yapamaz neticeye ulasamazsiniz. LPG geçiş suresi en az 5 sn olmalı.

2. ihsan

ihsan Member

Beğenilen Mesajları:
    4
    bu resimler aracımın ayarının son hali bir bakarmısınız

Ekli Dosyalar:

3. karapardus

Beğenilen Mesajları:
    14
    Benzinde de aynısını yapıyorsa 'boğaz kelebegi' kirlenmistir. Algılayıcılar temizlenerek düzelir.

4. ihsan

ihsan Member

Beğenilen Mesajları:
    4
    ben kendim rolanti motoru ve boğaz kelebeğini temizledim. ama değişen birşey yok. manifoltta hafif kaçak olursa ondan olur mu acaba?

5. karapardus

Beğenilen Mesajları:
    14
    Az bir kaçak olsa sanmıyorum o kadar etkilemez. Boğaz kelebegindeki sensoru çıkarıp temizledinmi. Belki gözünden kaçmıştır.

6. ihsan

ihsan Member

Beğenilen Mesajları:
    4
    orada sökmediğim o kaldı rolanti ile boğaz kelebeği arasında daha önce söküldüğünü görmediğim için dokunmak istemedim çok niyetlendim. rolanti motorunun sökülmesi kolaydı söktüm yaptım boğaz kelebeğini sadece hortumu çıkartıp sprey ile bayağı bir temizledim ama o kaldı onuda bir gün yapayım :)

7. karapardus

Beğenilen Mesajları:
    14
    Arkadaşın arabası rolantide sorunluydu, komple söküp bütün sensorleri söküp temizledikten, sensorler kurum doluydu. Ondan sonra araç canavar oldu.

nehalem28 bunu beğendi.
  8. ihsan

ihsan Member

Beğenilen Mesajları:
    4
    doğrudur 99 model sonuçta illa oksitlenir kirlenie kurum bağlar benimde aklıma böyle bir sensör kirlendiğinden veya deforme olduğundan olabileceği geliyor onu en yakın zamanda söküp temizleyim.

9. karapardus

Beğenilen Mesajları:
    14
    Boğaz kelebegindeki sensor var onu tutan 2 vidayi söküp dışarı al ve iyice spreyle her tarafını temizleyip tekrar tak. Birde eğer boğaz kelebiğini komple sökersen sıvı siyah conta al her ihtimale karsı. aradaki conta eskimiştir büyük ihtimalle sıvı conta kullanarak boğaz kelebeğini tekrar monte edersin. el becerin varsa hiç korkma. şimdiden kolay gelsin

10. ihsan

ihsan Member

Beğenilen Mesajları:
    4
    yok el becerim var sorun değil şimdi bazı parçaları sökünce ayar kaçıyor ondan pek dokunmak istemedim verdiğin bilgi için sağol onu sökecem müsait zamanda

tahsin bunu beğendi.
  11. tahsin

tahsin New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    İhsan Bey sizin palio 1.6 16 V Aracınız Duruyormu Halen Benimde Aynı Arac Varda Acaba LPG nekadar yakıyor sizin bende lpg ayarı yaptırdım sanki 2000 Devride Hafif bir silkelenme var sizdede oluyormu resimlerinze baktım lpg ayarınıza benim degerler harita 4mrpm ayarlı sizinki daha üste

12. tahsin

tahsin New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    ayrıca rolenti sensörünü temizlenmesi palio 1.6 pek saglıklı degil yenisiyle degişim yapın fiyatı 50 lira olması lazım ardından servisde adaptasyon işlemini unutmayın o şekilde sorunuz çözülür

13. ResulKarakuzu

ResulKarakuzu New Member

Beğenilen Mesajları:
    1
    http://hizliresim.com/W0RYkP

Selamun Aleykum herkese kolay gelsin. Aracim 2000 cc 136 hp ve nozul çapı 2.5 mm kullanıyorum. 2 ve 3 viteslerin alt devirlerinde Silkeleme sorunum var sizce sorun nedir ?

14. Tohma674

Tohma674 Member

Beğenilen Mesajları:
    5
    mrb aracım rover 414 si doch 103 hp atiker fast 1.3.2.0 sistem var aracta ne ayar yaptıysam yapayım lpg ms süresi 5.7 6.0 arasından aşşagı düşmedi benzin ms hemen hemen lpg de de benzinde de 2.7 ila 3.2 arası gösteriyor max basınç 1.15 min basınc 0.45 ayarlı her hangi bi sorun yok ama üst devirlerde hantal kalıyor araba haritada 1.4 te başlangıç çizgisi gaza birden basınca kalkarken aracın nefesi kesiliyo önce sonra gidiyor ama benzinde hiç bi sorun yok sorun ne olabilir filtreler borular hortumlar hepsi yeni degişti bakımları yapıldı ama lpg ide çözemedi

15. Destek

Destek Administrator Staff Member

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Merhaba, nozul kaç mm?

16. Tohma674

Tohma674 Member

Beğenilen Mesajları:
    5
    hiç bilmiyorum nasıl öğrenebilirim aracın ayarlarıyla biraz oynadım bu sefer lpg geçtiği zaman bi kaç saniye tekliyor boguluyor sonra düzeliyor

17. powerkırk3

powerkırk3 UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    2.311

Hocam ekran resimlerini paylaşabilir misiniz nozullar lpg enjektörlerini ucundaki sarı parçalar üzerinde kaçlık oldukları yazıyor...

18. Tohma674

Tohma674 Member

Beğenilen Mesajları:
    5
    kirmizi enjektor 1.8mm ucu arac rover 414 1.4 doch motor 103hp 1.8mm uygunmu 3 bin devire kadar hizlanma guzel 3 binden sonra hantallasiyor velpg ms 5.7 6.0 ms arasi dusmuyor 2.0mm mi yoksa 2.1 mm mi takmaliyim arac yuke binince klima vs dahada hantallasiyor ama benzinde super

19. lazitec61

lazitec61 Lpg-C01A Pro Atiker Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    0
    sa arkadaşlar ilk defa ayar yapacağım aracım megane 2 2005 model 1.6 16V sorun lpg de hareket halinde ışıklara gelince debraja barıp yavaşlayınca araba stop ediyor ... şimdi çekmiş olduğum değerleri atıyorum lpg ayarları nasıl

20. lazitec61

lazitec61 Lpg-C01A Pro Atiker Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    0
    sa arkadaşlar ilk defa ayar yapacağım aracım megane 2 2005 model 1.6 16V sorun lpg de hareket halinde ışıklara gelince debraja barıp yavaşlayınca araba stop ediyor ... şimdi çekmiş olduğum değerleri atıyorum lpg ayarları nasıl
    [​IMG][/IMG] [​IMG][/IMG] [​IMG][/IMG] [​IMG][/IMG] [​IMG][/IMG] [​IMG][/IMG] [​IMG][/IMG]

Sayfayı Paylaş