Zavoli bora ayar

Konusu 'ZAVOLI ALISEI LPG AYARI VE ZAVOLI ANLATIMLARI' forumundadır ve erol60 tarafından 2 Aralık 2017 başlatılmıştır.

1. erol60

erol60 LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    10
    bunlarda harita sabit 100 cikiyor harita sag alt kosede siyah kutu icinde rakamlar oynuyor kaliprede ordan kisip aciyor kalipresyon ama mudahale edemiyok oraya sen kalipresyonu tiklarsan yada basitlestirilmis haritaya girince o sayi 1650 civarina dusuyor ve map sayaci okumama gibi bir durum oluyor ornegin map 106 civarinda duruyor bunun sonuncunda aracta sikinti ve gaz bitiminde benzine gecmeme durumlari oluyor.

2. erolsokyen

erolsokyen Member

Beğenilen Mesajları:
    1
    Bende Mao sensör yok ve haritaya istediğim gibi müdahale ediyorum mesela şuan hepsini 105 yaptım sadece çekiş düşüyor programda ki menülerin neye yaradığını nasıl buluruz

3. erol60

Beğenilen Mesajları:
    10
    gaz siterijisinin icindekilerin ne ise yardigini cozemedim. diger yerlerden yardimci olabilirim benim sikintim soguk motorda yani gaz sicakligi 60 dereceye gelinceye kasar fakirde kaliyor 60 gecince zenginde kaliyor bu yuzden basvurmadigim zavoli bayi hatta zavoli musteri hizmetleriyle bile baglanti kurdum ve uzaktan baglantiyla ayar yaptilar ama ama bu soronumu cozemediler.

4. erolsokyen

erolsokyen Member

Beğenilen Mesajları:
    1
    Anladım zengin ve fakir olduğunu nereden bakıyorsun obd den bağlanıp torquedenmi

5. erol60

Beğenilen Mesajları:
    10
    evet obd ve toegue bakiyoruma bu kitte atiker lavato vs sicaklik gaz duzeltmelri yok.arti map aracin map sensorunden lpg map baglant soketine baglanti yapilaraktan kalipre yapiliyor diye bisi buldum ama denemedim hic. isterseniz deneyin bi

Ekli Dosyalar:

6. erolsokyen

erolsokyen Member

Beğenilen Mesajları:
    1
    Km ne kadar yakıyor LPg

7. erolsokyen

erolsokyen Member

Beğenilen Mesajları:
    1
    Birde en önemlisi forumlarda hep ltft ve stft 0 a yaklaştırılmasi gerektiği yazıyor çekiş ve LPG yakimi için ama ltft göremi ayar yapılmalı yoksa benzin ve LPG MS esitlemeye göremi ayar yapılmalı.ms göre yapınca aracın çekişi sanki daha iyi gibi geliyor bana Mao sensör bağlayıp otomatik kalibrasyon yapmanın faydası varmı birde

8. erol60

Beğenilen Mesajları:
    10
    ben istanbuldayim 100 km 12 litre civari yakiyor uzun yolda 100 km 8 litre civari ltft ve stft benzinle karsiligi benzim ms esitlemek sayilir oto kliprede brc prins zavoli enjektorleri tek tek kalipre ediyor arti ltft o yapsan bile map okumazsa arabada cekis dusuklugu oluyor.

9. erolsokyen

erolsokyen Member

Beğenilen Mesajları:
    1
    Mao okymassa demekle neyi kast ettin Map LPG sensörü bende takılı değil taktirmakmi gerekiyor

10. erolsokyen

erolsokyen Member

Beğenilen Mesajları:
    1
    LPG ayarının doğru yapıldığını en iyi şekilde nereye bakıp anlarız yakıt sarfiyatı çekiş vs sorunsuz olduğunu yani

11. erol60

Beğenilen Mesajları:
    10
    arabanin kendi map kullaniyir map haritasinin sag ust kosede map yazan siyak kutu icindeki gaza basinca 100 ile 999 arasinda degisir bu sabit 107 gibi bir yerlerde takilirsa onu demek istedim ltft ve stft benzinle ayni olacak seklide ayarlarsan bu sfer benzin ms lpg ben zin ms ayni oldugunu gorebilirsin

12. erolsokyen

erolsokyen Member

Beğenilen Mesajları:
    1
    LPG ısı sensörü üreticiler programdan nereden bakıyoruz doğru calistigina

13. erol60

Beğenilen Mesajları:
    10
    gorunum tikla ve play yada kayit tuslarina basarsan canli verileri gorurusun sizdede benzim ms lpg ayni yapinca yada ltft stft sifira ayarlayinca normal o ayar yaptigin scaklik degerlerine gelinceye kadar arac fakir yada zengin kaliyormu. bugun bu resimdeki ayari nerden nasil yapariz diye zavoliye merkeze meil attim bakalim ne sonuc gelecek.

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 21 Aralık 2017
  14. erolsokyen

erolsokyen Member

Beğenilen Mesajları:
    1
    Valla helal olsun sana işin baya bir derinine inmissin sanayide ayar yapan ustalar inan bir şeyden haberi yok.buarada İstanbul'da misin sende

15. erol60

Beğenilen Mesajları:
    10
    evet istbul avrupa yakasindayim.

16. erolsokyen

erolsokyen Member

Beğenilen Mesajları:
    1
  17. erolsokyen

erolsokyen Member

Beğenilen Mesajları:
    1
    benım map ayarı nasıl sence benzin enjection süresi ile lpg aynı değere nasıl getirim.harita ile oynayarakmı.

18. erol60

Beğenilen Mesajları:
    10
    Benzin ms ile lpg benzın ms aynı olacak ltft +-5 aralıgındaysa ayarlar ıyıdır. Bu kıtlerde ısı duzelmesı yok bu yuzden bende dusuk gaz ısısnda fakır yuksek gaz ısısında zengın karısım oluyor bu durumu ltft ve stft takıp edılebılıyor. lpg ms benzine eşit yapmak için basınç yükseltmek lazım bizim kitlerde nozul buyutulmuyor dıye bılıyom enjektorle berar butun oluyor.

Son düzenleme: 21 Aralık 2017
  19. erolsokyen

erolsokyen Member

Beğenilen Mesajları:
    1
    Basınç çıktı yükseltince LPG MS düşüyormuş.forumda görenler senin basınç neden okadar fazla dediler 1500 civarı.

Sende sorun şimdi ltft ve stft takip ediyorsun ve soğuk motorda ile stft eksilere. Sıcak motorda stft artilarda degilmi

20. erol60

Beğenilen Mesajları:
    10
    Bendede basınc 1500 de zavolı boralar normal mıs bu basınc bızım enjektorler hızlı ve dusuk ms calısıyor.
    zavoli brc almıs parcalar cogunluk aynı bende map sonsorunu brc sensorunu temın ettım
    bendekı soron kalıpre yaptıgım gaz ve regulator sıcaklıgına ulsıncaya kadar fakırde kalıyor gectıkten sonrada zengıne donuyor bende bunu tam ortaya ayarlamaya calıstım etrafımdakı 5 zavolı bayıne gıttım cozen olmadı ve cok bılmıslık ve bazılarıyla tartısmalarımız oldu.
    eger kendınız sısteme mudahale edecek bır kıt secımı dıkkat etmek lazım ve obd olması daha ıyı

powerkırk3 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş