VW JETTA 1.6 BSE MOTOR- ZAVOLİ ALİSEİ KİT AYAR BİLGİSİ....

Konusu 'ZAVOLI ALISEI LPG AYARI VE ZAVOLI ANLATIMLARI' forumundadır ve mustafa0105 tarafından 16 Mart 2015 başlatılmıştır.

1. mustafa0105

mustafa0105 New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Selamlar arkadaşlar,
    Bugün fırsat bularak aracımın lpg ayarlarıyla uğraştım ,

İlk olarak basıncı arttırmak için reğülatöre baktığımda basınc ayar vidası arka kısımda kalmış el girmiyor müdahele edemedim, proğram üzerinden reğ basnıcı yerine 1.2 yazdığımda değerler arttı ama fiziksel olarak basınç artmışmıdır bilmiyorum.?
    Daha sonra ekü reset yaparak tekrar otomatik kalibrasyon yaptım ve değerleri kontrol ettim şimdilik bir sıkıntı yok gibi, resimleri ekte görülmekte

Tahminim benim enjektörler son zamanlarını yaşamaktadalar,Bu yüzdende tam bir ayar tutmuyorlar, Önceden 1 tanesi bozuldu çıkmayla değiştirtmiştim, geçen lpg cide kontrol ettirdim 3. enjektörümün iyi çalışmadığını söyledi temizle dedim filtreden sonraki hortumu söktü karbüratör temizleyici ile doldurdu hortumu sonra filtreye takarak gaz ver abi dedi gaz verdim araç ilk bastan devri düştüüü sonra biden 5000 devire zıpladı iki kez bu şekilde yaptı, enjektörün püskürtmesi düzeldi, daha sonra ayar yaptı yolladı,, yaklaşık 100 km sonra arıza lambası yandı sysem to lean , zayıf yakıt hatası vermişti. sonra bir müddet benzinle dolaştım aracın ltft si değişmişdi (ilk zamanlar benzindede düzensiz çalıştı), aracın yakıt tüketimi ve çalışması benzinde düzelince, ayara gittim ayar yaptırdım bu seferde aracın sesi acayip şekilde lpgde çok çıkmaya başladı. Açıkcası canım sıkıldı. Şimdide enjektörleri temizledikten sonra enjektörlerin kalibrasyon ayarlarımı bozuldu diye şüpheleniyorum ?,
    Şöyle dayanıklı ve yakıttan etkilenmeyecek zavoliye uyumlu enjektör hangisi acaba hana , dymco, vb. zavolininkiler çok hassas katkılı yakıttan hemen etkileniyorlar!
    Ayarların resimlerinide ekliyorum enjektör ms leri çok değişken gibi geldi bana..

geçiş.jpg lambda.jpg gaz benzin.jpg sensörler.jpg karb değ..jpg genelk.jpg map gaz.jpg map benzin.jpg

2. Destek

Destek Administrator Staff Member

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Merhaba,
    her zaman söylüyoruz lpg enjektörü temizliği diye bir şey yok.
    Boş yere paranızla enjektör calibrelerini bozmayın.
    Enj. süreleriniz çok değişken. Benzinde çalışırken aynı durum söz konusu değilse enjektörleri değiştirmenizi tavsiye ediyoruz.
    Kaliteli bir enjektör isrtiyorsanız Dymco tek önerimizdir.
    İşim görülsün derseniz 55-75 TL arası yerli enjektörlerimiz mevcut.

Oktay DOGAN, dr.arrican ve mustafa0105 bunu beğendi.
  3. mustafa0105

mustafa0105 New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Bencede enjektörler düzensiz çalışıyor, benzinde bir müddet kullandım arabada sıkıntı yoktu, ama gazda kalibrasyon yaparkende uzun zaman almakta, ve ms ler gazda çok değişiyor.
    Ustam Dymco set olarak ne kadar su an, Direkt zavolilerin yerine takabilirmiyim elektrik kablosu vs. değişmesimi gerekiyormu. Proğramdan enjektör olarak neyi seçmem gerekecek...?

4. Destek

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    mustafa0105 bunu beğendi.
  5. Destek

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Dönüştürücü soketler ile geliyor.
    Kesme işlemi olmuyor. Eski fiyatta verebiliriz.
    330TL. Dolardan dolayı fiyatlar değişecek.

6. mert66

mert66 Member

Beğenilen Mesajları:
    7
    Aynı arac bende de mevcut bu enj. Surelerinin farklı deisimi bendede mevcut yuksek devirlerde calıstırıp bekleyin sabit tutun degisim sadece rolantide .

7. mustafa0105

mustafa0105 New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Selamlar, Sizdede lpg enjektör süreleri 5,25 civarımı , peki benzin enjektör süreleri nasıl
    Son zamanlarda kontrol ettiğimde 5,25 bazen 4,76 bazen 5,05 gibi değişip duruyor enjektör sürelerim yüksek devirlerde normal gibi gaza yüklendiğimde 16-18 msleri görmekteyim, son zamanlardada ne kadar ayar yapsan başka yerede götürsem bir müddet sonra yetersiz yakıt hatası almaktayım, daha dün işten çıktım ışıklarda vites düşürdüm araç gitmiyor 5-6 sn ye lpg de araç geri oturdu 5-6 sn sonra düzeldi yaa pislik geldi yada enjektörler gidici tabi hata kodu düşmüşdü ekrana "system to lean" söndürdüm hata lambasını şimdi devam ediyorum bakalım enjektörleri değiştirecem ama ekonomiyi düzeltmem lazım,
    Aracı aldığımdan bir müddet sonra enjektörün bir tanesi bozuldu değiştirdim çıkmayla daha sonra birtanesi tıkanmış dediler temizlediler güya:) ondan sonra arıza lambası yanmaya başladı zaten ondan önce lambayı hiç görmedim sadece enjektör bozulduğunda ondada anlaşıldı zaten aracın çekişinden .
    Zavolinin orjinaline çok para istiyolar anlamadım enjektör iyi olabilir ama çok hassas katkılı lpg den hemen etkileniyor, ayarları kaçıyor. Tahminim hayati parçaları yay vb. yakıtla temas etmekte ve çalışmasını bozmakta:(,,
    Bakalım Dymco kafama yattı gibi düşünüyorum şu an ,,,

8. mert66

mert66 Member

Beğenilen Mesajları:
    7
    Benimki lpg de4.8 ortalamanozul 2.mm benzin sizikiyle aynı rolantide benim arac lpg ye alınca benz. Sureleri cok degisken oluyo lpg sureleri degismiyo lpg enj. Suresi degisiyorsa durduk yerde bu sadece basına baglıdır diye dusunuyorum 0.2 barlık oynama bile lpg surelerini degistiriyor

9. mustafa0105

mustafa0105 New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Selamlar arkadaşlar,
    Montaj resimlerini ekledim bu sistemde enjektör hortumları uzun gibi geldi bana, sizce nasıl,
    ayrıca dymco enjektör almayı düşünüyorum ve buna uyacak enjektör sistemi taksitli ne kadar tutar,
    İyi çalışmalar.

Ekli Dosyalar:

10. Destek

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Merhaba, evet uzun biraz fakat kısaltma imkanınızda yok gibi.
    4 Lü grup 340 tl , ıkılı istersenız guncel fiyatını almamız gerekıyor.
    Mail order ile peşin fiyatına 9 taksit yapıyoruz.

11. mustafa0105

mustafa0105 New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    4 lü grup benim araca uyarmı ve ayrıca 4 lü ile 2 li arasında performans farkı olurmu, uyarsa 4 li grup istiycem gibi,
    montajda aynı zavolinin enjektörleri gibi yatay monte etsem sıkıntı olurmu, yada montaj için lpg ciyemi gitmem daha iyimi olur?
    sizce nasıl yapım

12. Destek

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Hortum ne kadar kısa o kadar ıyı diyoruz.
    mevcut enjektörler yerine 4 lü grubu hayal edin ve nereye koyabileceğinize bir bakın. Mevcut borular biraz uzayabilir.
    Montaj işlemlerini özellikle enjektör ve regülatör filtre işin ehli kişilere yaptırıp gaz kaçak kontrolü yaptırmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

13. Mehmet ozdemir

Mehmet ozdemir New Member

Beğenilen Mesajları:
    2
    arkadaşlar benım araca baglandıgımda gaz/benzın bolumu aktıf olmuyor
    birde TAnımlama bolumunde gaz enjektorlerının devre dısı bırakılma bolumuaktıf olmuyor

Sayfayı Paylaş